Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na Kurpiach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na Kurpiach

EwciaK 12:23, 14 lis 2014


Dołączył: 13 lis 2014
Posty: 78
Witam wszystkich cieplutko u siebie. Postaram się zajrzeć do wszystkich w niedługim czasie.
U mnnie nie ma się czym chwalić. Dopiero zaczynam. Na jesieni zostałam szczęśliwą posiadaczką hortensji lime light i obsadziłam ogrodzenie od sąsiada. I narazie z tej strony domu tak musi zostać gdyż, mam nadzieję, na wiosnę rozpocznie się tu budowa.




Wiem, że nie wszyscy przepadają za żywotnikami, ale ja je całkiem lubię, a poza tym potrzebowałam zielonej ściany. Z drugiej strony domu też są thuje, ale dużo większe. Sadzone jakiś czas temu przez Mamę mojego M i na tej stronie domu będę się skupiać na wiosnę. Mam nadzieję, że podsuniecie mi pomysł co tu ciekawego zrobić gdyż jakieś pomysły w głowie mam, ale nie bardzo wiem czy to dobre pomysły. Ale najpierw pokażę jak to obecnie wygląda.

I od strony ulicy

Jest też "ogródek" przed domem, ale ten pokażę Wam dopiero na wiosnę jak chociaż trochę zrobię tam prządku. W tej chwili nie nadaje się do pokazania. Z resztą z wiosną ruszam z wieloma pracami, płot od ulicy idzie do wymiany na przykład. Tak jak mówiłam u mnie nie ma się czym chwalić, ale mam nadzieję, że dzięki tak sympatycznemu gronu z ogrodowiska i ja będę mogła pokazać jak się wszystko zmienia.
Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny.
Kurpianka
____________________
Ogród na Kurpiach
Ewkakonewka 12:35, 14 lis 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Wpadam się przywitać, ciekawa jestem co planujesz Zaznaczam do podglądania
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
yolka 13:09, 14 lis 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
EwciaK napisał(a)
Witam wszystkich cieplutko u siebie. Postaram się zajrzeć do wszystkich w niedługim czasie.
U mnnie nie ma się czym chwalić. Dopiero zaczynam. Na jesieni zostałam szczęśliwą posiadaczką hortensji lime light i obsadziłam ogrodzenie od sąsiada. I narazie z tej strony domu tak musi zostać gdyż, mam nadzieję, na wiosnę rozpocznie się tu budowa.




Wiem, że nie wszyscy przepadają za żywotnikami, ale ja je całkiem lubię, a poza tym potrzebowałam zielonej ściany. Z drugiej strony domu też są thuje, ale dużo większe. Sadzone jakiś czas temu przez Mamę mojego M i na tej stronie domu będę się skupiać na wiosnę. Mam nadzieję, że podsuniecie mi pomysł co tu ciekawego zrobić gdyż jakieś pomysły w głowie mam, ale nie bardzo wiem czy to dobre pomysły. Ale najpierw pokażę jak to obecnie wygląda.

Szkoda zasłaniac ten piekny stary dom
I od strony ulicy

Jest też "ogródek" przed domem, ale ten pokażę Wam dopiero na wiosnę jak chociaż trochę zrobię tam prządku. W tej chwili nie nadaje się do pokazania. Z resztą z wiosną ruszam z wieloma pracami, płot od ulicy idzie do wymiany na przykład. Tak jak mówiłam u mnie nie ma się czym chwalić, ale mam nadzieję, że dzięki tak sympatycznemu gronu z ogrodowiska i ja będę mogła pokazać jak się wszystko zmienia.
Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny.
Kurpianka
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
EwciaK 14:09, 14 lis 2014


Dołączył: 13 lis 2014
Posty: 78
Dom jest bardzo piękny i urokliwy, w podobnym się wychowałam, tylko sąsiedzi już niekoniecznie tacy urokliwi jak ten poczciwy staruszek. Szkoda.
____________________
Ogród na Kurpiach
EwciaK 14:17, 14 lis 2014


Dołączył: 13 lis 2014
Posty: 78
Ewkakonewka napisał(a)
Wpadam się przywitać, ciekawa jestem co planujesz Zaznaczam do podglądania

Ewka chciałabym po pierwsze zasiać porządny trawnik i w miejscu gdzie są te dwie największe tuje chciałabym może rabatę z białymi tulipanami, ale jeszcze nie jestem pewna. Co myślicie.
Przy płocie od ulicy mam piękny biały "bez". Wybaczcie, że liści jeszcze nie sprzątnięte, ale mój Brzdąc się rozchorował i jesteśmy uziemieni w domu.

O właśnie tu się on znajduje i chciałabym go czymś podsadzić.
Lampy niestety nie uda mi się zlikwidować, ale chyba się już do niej przyzwyczaiłam. Jak myślicie co tam można dodać? Ja myślałam o kulach bukszpanowych. Dobry pomył?
____________________
Ogród na Kurpiach
Ewkakonewka 14:25, 14 lis 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Tulipany widać tylko wiosną, musi być coś jeszcze. A zanim zrobisz trawnik wytycz rabaty bo potem zdzieranie darni to masakra. Właśnie się z tym męczę ten sezon zupełnie niepotrzebnie A u Ciebie idealny czas na planowanie
Słupa mam też w polu widzenia, kokornakiem chce go wiosną zasłonić

____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
popcorn 14:30, 14 lis 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
witaj! piękna okolica i kawał działki do zagospodarowania! Na słup puść jakieś pnącze, szybko zasłoni, kokornak wielkolistny to dobry pomysł, a jeśli ma być zimozielony, to może po prostu bluszcz.

Przed tujkami wyznacz rabatę i najpierw posadź docelową obsadę - byliny, krzewy? Dopiero pomiędzy tulipany, na sam koniec - plamami po kilkadziesiąt sztuk tej samej odmiany Teraz już za późno, więc to plan na za rok. W ciągu sezonu może obsadzisz, a we wrześniu tulipany

Będę zaglądać, pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
waldek727 14:59, 14 lis 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
EwciaK napisał(a)


Witaj Ewo na forum.
Chciałem spytać co to takie ładne płożące w czarnym kolorze pod tujkami wyrosło?
Odnośnie najbliższych planów ogrodowych to tak sobie myślę, czy nie warto byłoby zamienić tego piasku na jakąś próchnicę. Bo wiesz Ewa, wirtualnie jak się zaczyna tworzyć ogród od doboru roślin to wszystko w oczach rośnie. Przy tym jest piękne, zdrowe i dorodne. W realu wygląda to tak, że część roślin posadzona do nieodpowiedniej gleby wędruje do kompostu lub kończy swój żywot w ognisku. Oczywiście to są tylko moje spostrzeżenia a Ty zrobisz tak jak będziesz uważała to za słuszne.
Pozdrawiam.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
EwciaK 15:18, 14 lis 2014


Dołączył: 13 lis 2014
Posty: 78
Ewkakonewka napisał(a)
Tulipany widać tylko wiosną, musi być coś jeszcze. A zanim zrobisz trawnik wytycz rabaty bo potem zdzieranie darni to masakra. Właśnie się z tym męczę ten sezon zupełnie niepotrzebnie A u Ciebie idealny czas na planowanie
Słupa mam też w polu widzenia, kokornakiem chce go wiosną zasłonić


Ewcia między innymi dlatego teraz założyłam swój wątek. Miałam czekać, aż zrobię trochę porządku wszędzie, ale pomyślałam, że może przez całą zimę wymyślę co gdzie posadzić. Rabaty napewno wytyczę, bo wiem ile kosztowało mnie zrywanie darni po drugiej stronie działki.
Ja mam winobluszcz na tej ceglastej scianie, którą widać za tujami i chciałam ga posadzić pod słupem, ale on za bardzo sie rozrasta i pewnie panom z elektrowni nie bardzo by się to podobało. Twój pomysł zasłonięcia słupa mi się podoba. Mogę odgapić?
____________________
Ogród na Kurpiach
hanka_andrus 15:21, 14 lis 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Waldku, czy myśliszo tej czarnej folijce? Myślę,że to tymczasowe u Ewy. Dopóki cała rabata się nie zapełni. Ale nie wiem czy dobrze czytałam: te nasadznia to tymczasowe są?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies