Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na Kurpiach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na Kurpiach

EwciaK 15:28, 14 lis 2014


Dołączył: 13 lis 2014
Posty: 78
popcarol napisał(a)
witaj! piękna okolica i kawał działki do zagospodarowania! Na słup puść jakieś pnącze, szybko zasłoni, kokornak wielkolistny to dobry pomysł, a jeśli ma być zimozielony, to może po prostu bluszcz.

Przed tujkami wyznacz rabatę i najpierw posadź docelową obsadę - byliny, krzewy? Dopiero pomiędzy tulipany, na sam koniec - plamami po kilkadziesiąt sztuk tej samej odmiany Teraz już za późno, więc to plan na za rok. W ciągu sezonu może obsadzisz, a we wrześniu tulipany

Będę zaglądać, pozdrawiam!!


Zapraszam, zapraszam.
Działki jest dużo więcej, ale pokażę ją Wam przy innej okazji. Tak, tak tulipany dopiero za rok, ale nie bardzo wiem co jeszcze mogłabym tam dosadzić. Cała zima przede mną żeby coś wymyślić. Za tujami też mam trochę miejsca i ten kawałek też muszę obsadzić, szczególnie, że właśnie ten fragment będę widziała z okna po remoncie kuchni. Zaraz Wam pokażę.

Widok z okna będę miała właśnie na te dwie duże tuje i na przyszłe rabaty przed i za nimi więc coś muszę tam pięknego wymyślić. Mam nadzieję, że podsuniecie mi jakiś pomysł.
A nie mówiłam, że dużo pracy tu u mnie?
____________________
Ogród na Kurpiach
EwciaK 15:35, 14 lis 2014


Dołączył: 13 lis 2014
Posty: 78
waldek727 napisał(a)

Witaj Ewo na forum.
Chciałem spytać co to takie ładne płożące w czarnym kolorze pod tujkami wyrosło?
Odnośnie najbliższych planów ogrodowych to tak sobie myślę, czy nie warto byłoby zamienić tego piasku na jakąś próchnicę. Bo wiesz Ewa, wirtualnie jak się zaczyna tworzyć ogród od doboru roślin to wszystko w oczach rośnie. Przy tym jest piękne, zdrowe i dorodne. W realu wygląda to tak, że część roślin posadzona do nieodpowiedniej gleby wędruje do kompostu lub kończy swój żywot w ognisku. Oczywiście to są tylko moje spostrzeżenia a Ty zrobisz tak jak będziesz uważała to za słuszne.
Pozdrawiam.


Witam Cię serdecznie.
Wiem, wiem. Nie wiem jeszcze czy to czarne płożące coś tu zostanie. Narazie jest tu na próbę.
Ziemia będzie nawieziona inna, ale napewno nie teraz, bo jak wspominałam na tej części działki będzie jeszcze trwała budowa.
____________________
Ogród na Kurpiach
EwciaK 15:40, 14 lis 2014


Dołączył: 13 lis 2014
Posty: 78
hanka_andrus napisał(a)
Waldku, czy myśliszo tej czarnej folijce? Myślę,że to tymczasowe u Ewy. Dopóki cała rabata się nie zapełni. Ale nie wiem czy dobrze czytałam: te nasadznia to tymczasowe są?

Tak jest Haniu, na próbę się tu znalazła.
Tuje i hortki napewno zostają. Chciałabym tam jeszcze coś dosadzić pod hortkami, może trawy i stworzyć tu rabatę. Mam trochę czasu żeby pomyśleć zanim się zdecyduję. Bliżej domu nie będę narazie nic sadzić, bo szkoda by było gdyby się zniszczyło podczas budowy.
____________________
Ogród na Kurpiach
Ewkakonewka 16:48, 14 lis 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
EwciaK napisał(a)

Ewcia między innymi dlatego teraz założyłam swój wątek. Miałam czekać, aż zrobię trochę porządku wszędzie, ale pomyślałam, że może przez całą zimę wymyślę co gdzie posadzić. Rabaty napewno wytyczę, bo wiem ile kosztowało mnie zrywanie darni po drugiej stronie działki.
Ja mam winobluszcz na tej ceglastej scianie, którą widać za tujami i chciałam ga posadzić pod słupem, ale on za bardzo sie rozrasta i pewnie panom z elektrowni nie bardzo by się to podobało. Twój pomysł zasłonięcia słupa mi się podoba. Mogę odgapić?

Ewa do Ewy
Możesz pewnie, to pomysł dziewczyn ogrodowiskowych
Szkoda z wątkiem czekać.... hm i kto to mówi... ale szkoda, bo tu cudowni ludzie i piękne pomysły, a zima na planowanie idealna, potem już tylko działać i czekać na efekt
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
nicol21 12:06, 16 lis 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10322
Witam na ogrodowisku i witam się w Twoim wątku. Fajnie, że do nas dołączasz. Rozumiem, że prace budowlane się zaczną, ale na pewno przydałby się jakiś zarys działki, gdzie będzie dom, taras, garaż etc, to pomoże w planowaniu rabatek.
Wiem, że zdecydowałaś się nie sadzić tulipanów w tym roku, ale jeśli aura na to pozwala to radziłabym Ci zasadzić parę cebul na próbę. Zobaczysz jak te małe własne cudeńka motywują do pracy

Jaki typ rabat lubisz? Jakie linie [proste, falowane].
Jak już zostało przez kogoś napisane, lepiej wyznacz linię rabat i tam trawy nie siej. Ponadto, jeśli będziesz mieć budowę to nie rozumiem czemu chcesz trawę siać, przecież budowlańcty to zniszczą i tylko się napracujesz. Jeśli masz dostęp do narzędzi rolniczych to ja bym taką działkę dobrze glebogryzałką zgryzła, odświeżyła ziemię. Potem będzie Ci dużo łatwiej pracować.
Areał wygląda na fajny, więc trzeba planować z głową. Zimę zostaw sobie na planowanie, szukanie inspiracji i decyzję co Ci się najbardziej podoba No i jaki styl domu jest i planować tak żeby zgrał się z ogrókiem
Powodzenia! Będę zaglądać
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
ana_art 15:07, 20 lis 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Ewa jak miło, że mnie posłuchałaś
zrób podpis będzie łatwiej trafić
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
EwciaK 15:19, 20 lis 2014


Dołączył: 13 lis 2014
Posty: 78
To wszystko Twoja saługa. Brakowało mi trochę odwagi, a dzięki Tobie się zdecydowałam. Dziękuję.
____________________
Ogród na Kurpiach
EwciaK 15:30, 20 lis 2014


Dołączył: 13 lis 2014
Posty: 78
nicol21 napisał(a)
Witam na ogrodowisku i witam się w Twoim wątku. Fajnie, że do nas dołączasz. Rozumiem, że prace budowlane się zaczną, ale na pewno przydałby się jakiś zarys działki, gdzie będzie dom, taras, garaż etc, to pomoże w planowaniu rabatek.
Wiem, że zdecydowałaś się nie sadzić tulipanów w tym roku, ale jeśli aura na to pozwala to radziłabym Ci zasadzić parę cebul na próbę. Zobaczysz jak te małe własne cudeńka motywują do pracy

Jaki typ rabat lubisz? Jakie linie [proste, falowane].
Jak już zostało przez kogoś napisane, lepiej wyznacz linię rabat i tam trawy nie siej. Ponadto, jeśli będziesz mieć budowę to nie rozumiem czemu chcesz trawę siać, przecież budowlańcty to zniszczą i tylko się napracujesz. Jeśli masz dostęp do narzędzi rolniczych to ja bym taką działkę dobrze glebogryzałką zgryzła, odświeżyła ziemię. Potem będzie Ci dużo łatwiej pracować.
Areał wygląda na fajny, więc trzeba planować z głową. Zimę zostaw sobie na planowanie, szukanie inspiracji i decyzję co Ci się najbardziej podoba No i jaki styl domu jest i planować tak żeby zgrał się z ogrókiem
Powodzenia! Będę zaglądać


Witam Cię serdecznie.
Dziękuję za rady. Zrobię zarys wszystkiego co już jest i pokażę. Długie zimowe wieczory sprzyjają planowaniu, więc mam nadzieję, że uda mi się wszystko przemyśleć do wiosny.
Trawę chcę posiać z tej strony domu gdzie napewno nie zostanie zniszczona podczas budowy, dlatego pisałam, że część działki gdzie mam posadzone hortensje narazie zostaje w takim stanie w jakim jest. Prace odrodowe będą się odbywały z drugiej strony domu.
Pozdrawiam ciepło, mimo, że u mnie śnieg za oknem.
____________________
Ogród na Kurpiach
EwciaK 15:36, 20 lis 2014


Dołączył: 13 lis 2014
Posty: 78
ana_art napisał(a)
Ewa jak miło, że mnie posłuchałaś
zrób podpis będzie łatwiej trafić

Chyba działa.
____________________
Ogród na Kurpiach
Margarete 15:16, 21 lis 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Witaj Ewciu !
Ja tez zaczynałam skromnie a teraz radoche mam choć nie mam tak pieknie jak inni, mam misz-masz bo ja kokoszka jestem ale cieszą mnie moje nasadzenia bardzo.
Masz duzy potencjał bo duzy ogród, pojawienie sie tu na Ogrodowisku to był dobry wybór, na pewno wielu z nas ci pomoże, doradzi, podzieli sie roślinami....
Cenie Ogrodowisko za olbrzymią życzliwośc ludzo, za wiedzę, ciekawe miejsca które tu poznaję, fajne ogrody, wesołe spotkania....dobrze że trafiłaś do nas
Kibicuję tobie i ogrodowi
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies