Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z łezką II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z łezką II

Kindzia 14:49, 15 lis 2015


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Madzenka napisał(a)
Kasiu pytałaś się mnie o rozplenice little bunny /boy. Mam jedne i drugie i ich nie rozróżniam. Boy to odmiana wyhodowana przez Tomka Grochowskiego
Na zdjeciu te trawki malutkie, okrągłe z kłosami to własnie te little w moich ulubionych beberysach. Wyższe trawki to rubrum , która już wyłysiała i zmarzła



Kurcze...trudno tak na zdjęciu ocenić ich wielkość, szczególnie, że bagatelki masz przystrzyżone...ze 40 cm średnicy mają? Więcej trochę Marzenko? I jak długo u Ciebie rosną?

Dziękuję za zdjęcie
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 14:50, 15 lis 2015


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Bogdzia napisał(a)


Kurcze teraz pomyślałam że ja może ich u siebie nie widzę przez kłopoty ze wzrokiem????


Ja też tak sobie pomyślałam, że ich nie widzę...chociaż nigdy takich koronkowych wygryzień nie było na moich roślinach.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 14:51, 15 lis 2015


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Mala_Mi napisał(a)
Z róż zbierałam opuchlaki.... pasły sie po nocy... róże też cholerstwo żre.
Z powodu tel. Zajrzałam na 2 ostatnie posty..


W nocy nigdy nie chodziłam na łowy...nie było potrzeby do tej pory.

Ale tych dwóch ostatnich zdań to nie kumam Aniu...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 14:53, 15 lis 2015


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
mirkaka napisał(a)
Na różach miałam takie wygryzienia jak na Rh , wieczorami zbierałam je z liści, a pod deseczkami też siedziały.


Rh mam nie poobgryzane, ale dopiero niedawno znalazłam larwy w pierwiosnkach. Przedtem nigdy się na nie nie natknęłam.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 14:56, 15 lis 2015


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Madzenka napisał(a)
Chciałam jednak podkreślić, ze jesli sie ograniczy ich populacje to nie ma tragedi. Przy duzych, dobrze ukorzenionych roslinach tak szybko nie wyrządza szkód, poza defektem wizualnym lisci. Jesli jednak nie walczy sie z nimi i ma młody ogród, to potrafią wyrządzić duzo szkod. U mnie wypadła większośc jednorocznych zurawek, rododendronow, kiscieni. Ale teraz mimo ze nadal grasuja to nie tracę roslin. Stosuje nicienie i chyba pomogło albo po prostu rosliny sie dobrze ukorzeniły i jesli je nawet cos podgryza to tak szybko nie umierają. Zatem nie ma co panikować a o Calypso w okresie kwitnienia truskawek bedę pamietać Macham Kindziu i mam nadzieje, ze grasujesz w ogrodzie

Na razie się nimi nie przejmuję specjalnie, uważam, że te parę larw to jeszcze nie powód do tragedii. Zobaczę w przyszłym roku. Może sobie pójdą

Wczoraj grasowałam, pogoda pozwoliła
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
malgorzata_s... 14:58, 15 lis 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Tyż ślepa jestem bo chrząszczy nie widzę Larwy znalazłam pod zdechłymi żurawkami kilka razy. Wyjęłam więc zdechłe rośliny i miejsce po nich zalałam wrzątkiem z czajnika. Jak do tej pory już larw nie znalazłam więc chyba pomogło
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Kindzia 15:04, 15 lis 2015


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Trawki mi prawie zżółkły, byliny już nie zdobiły, słoneczko wczoraj świeciło...wzięłam się za porządki. Jednak nasilający się wiatr dał mi się we znaki. Ale mogę powiedzieć : zrobiłam Zostanie tylko sprzątanie na bieżąco liści i czekanie na porę kopczykowania róż.

Dzisiaj już pogoda pod zdechłym Azorkiem i nic się nie chce. Zimno, wietrznie i pada.

Ale wczorajsze zdjęcia jeszcze zupełnie w porządku.

____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 15:05, 15 lis 2015


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 15:06, 15 lis 2015


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Tyż ślepa jestem bo chrząszczy nie widzę Larwy znalazłam pod zdechłymi żurawkami kilka razy. Wyjęłam więc zdechłe rośliny i miejsce po nich zalałam wrzątkiem z czajnika. Jak do tej pory już larw nie znalazłam więc chyba pomogło


No widzisz Małgoś...nie wpadłam na ten wrzątek! Ale zapamiętam sobie
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
malgorzata_s... 15:08, 15 lis 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Ale śliczne snopki zrobiłaś Moje trawy powiewają nadal
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies