Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Madzenka 19:04, 05 sty 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
kasia_w napisał(a)
Madżenko a mi to oszustwo pogodowe bardzo pasuje. Nawet wyciągnęłam biegówki i polatałam po naszych polach Zdrowia życzę i pogody na Nowy Rok

Ja na razie odstawiam narty do lamusa...i jeszcze auto mi sie popsuło... Jeżdże zastępczym trupem w tych warunkach a ja lubie 4x4
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:07, 05 sty 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Gardenarium napisał(a)
Ale co hitem, jakim hitem - roślinnym? czy jakim? Dzika łąka - wieszczę


Może kiedyś i u mnie będzie dzika łąka na razie bedę oglądać Twoją podróż do ogrodu Pieta Oudolfa
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:09, 05 sty 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kuba napisał(a)
Madżenka pamiętam że pisałaś kiedyś że wymieniłaś u siebie rododendrony bo źle rosły, co posadziłaś zamiast? Coś podobnego pokrojem? zimozielone? Stanęłam przed takim dylematem i nic mi nie przychodzi do głowy


Kasiu w tych miejscach rosna po prostu trawki, trawki i jeszcze raz trawki... Azalie za to mi dobrze rosna mimo gliny
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:10, 05 sty 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
waldek727 napisał(a)

To dla odmiany w tym roku może to być np. Daucus carota.


Nie znam idę pogooglać
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:11, 05 sty 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Margarete napisał(a)

Kurczę wy to macie szczęście nie dość że Wrocław to enklawa ciepła gdy u nad zimniej to jeszcze śnieg macie w taki noworoczno-świąteczny czas...u nas zero śniegu i tylko dwucyfrowe mrozisko za oknem...
Zazdroszczę...jak byłam we Wrocławiu na święta to śniegu ani odrobiny nie było....a szkoda...

Buziam noworocznie życząc w 2016 roku zdrowia i czasu na realizacje ogrodowych i nieogrodowych pasji!


Rzeczywiście święta były wiosenne, Nowy Rok zimowy
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:12, 05 sty 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Nula, Urszula, Oliwka, Sebek - mam nadzieję że i do Was dotarł juz śnieg?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:16, 05 sty 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Luki napisał(a)
Z drugiej strony patrząc po takich bezśnieżnych 15 stopniowych mrozach będziemy mądrzejsi o nowe doświadczenia. Sporo nowych roślin się posadziło, traw, róż itd. a tak na prawdę nie wiadomo było jak sobie poradzą zimą. Takie, które nie przetrwają będzie można skreślić z listy wartych do posadzenia bo w sumie takie mrozy przed tymi ciepłymi zimami to była normalka.
Szkoda, że nie można samemu wskazać co ma wymarznąć bo miałbym kilka typów u siebie a tak normalnie to szkoda się pozbyć.

Przeprowadzam się na pole za domem, będę miał najbardziej trendy ogród w 2016 roku


Gdy zakładałam ogród jesienią 2011 roku nadeszła bezśnieżna mroźna zima. Długotrwałe utrzymywały się we Wrocławiu temperatury nawet -28 stopni w nocy. Niewiele roślin straciłam, najbardziej ucierpiały zimozielone, których nie podlałam (laurowiśnie, kalmie, kaliny dawidia). Zatem myślę ze te kilkudniowe ochłodzenie nie będzie takie groźne.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Kasya 19:21, 05 sty 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41942
Madzenka napisał(a)


Gdy zakładałam ogród jesienią 2011 roku nadeszła bezśnieżna mroźna zima. Długotrwałe utrzymywały się we Wrocławiu temperatury nawet -28 stopni w nocy. Niewiele roślin straciłam, najbardziej ucierpiały zimozielone, których nie podlałam (laurowiśnie, kalmie, kaliny dawidia). Zatem myślę ze te kilkudniowe ochłodzenie nie będzie takie groźne.


jak milo to czytac, ale az ciezko uwierzyc w taka pogode we Wroclawiu
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Sebek 19:38, 05 sty 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Śnieg dotarł, a jakże Ty jeździsz zastępczym, a mi się garaż nie otwiera... I auto marznie, biedne
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
nawigatorka 19:55, 05 sty 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Madzenka napisał(a)


Kasiu w tych miejscach rosna po prostu trawki, trawki i jeszcze raz trawki... Azalie za to mi dobrze rosna mimo gliny

A nie Ewa...)?
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies