Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Asisko_2005 16:59, 17 sty 2016


Dołączył: 10 maj 2013
Posty: 1332
hanka_andrus napisał(a)
Odpowiem Wam o cebulach hipeastrum. To nie jest tak, że zasuszamy cebule natychmiast po przekwitnięciu. Dbamy o rośli ę aż do września, nawozimy, usuwamy żółknące liście, a dopiero we wrześniu zostawiamy do zasuszenia. Najlepiej przechować ją w ciemnym i chłodnym miejscu. Po kolejnych dwóch miesiącach można się spodziewać, że roślina będzie chciała wznowić cykl.

Ale nie zawsze będzie to cykl z kwiatem. Musi być co najmniej 18 miesięcy od kwiatka do kwiatka. Czyli w naszych domowych warunkach, co drugi rok.
Mimo to, ja je uwielbiam, i teraz czekam na kolejnego pupilka, który się zdecydował wypuścić pąk kwiatowy.
Powodzenia w uprawie.
A ten ze zdjęcia powyżej niespotykanie piękny! Gratuluję wyboru.


Haniu gdy byłam dzieckiem moja mama przez kilkanaście lat hodowała 2 cebule na parapecie okna południowego. Stały tam całymi latami, nikt wówczas nie mówił o cyklach podlewania, zasuszania. Podlewała umiarkowanie, i kwitły dwa razy do roku. Piękne bordo.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3265-mlody-ogrodek-dyletantki
Borbetka 20:47, 17 sty 2016


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Zazdraszczam pielęgnacji roślin w domu. Ja wszystkie domowe zasuszam niestety . Od kilku lat kupuję sztuczne do złudzenia przypominające prawdziwe .
Ogród wzbudza mój podziw. Praktycznie nie widać zimy u Ciebie Marzenko.
____________________
borówcowy wizytowka
lindsay80 23:01, 17 sty 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Madzenka napisał(a)





jej, jaki on piękny!
Ale tak czytam i jeśli to prawda, że kwitnie co 18 miesięcy to ja bym nie dała rady, tylko nastawiła się na zakupy co roku
____________________
Tu ma być ogród :)
anulajda 12:23, 18 sty 2016


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3780
Madzenka napisał(a)
Było już wiosennie i znów nadeszła zima.

Zima piękna u Ciebie Po cichu podglądam i podsłuchuję,zwłaszcza o różach i grabach
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
Madzenka 19:32, 18 sty 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zatem trzeba zobaczyć czy to hipeastrum dau mnie lub u teściowej radę.... Będę co roku szukać takiego na świeta
Sniegu mało, lekko mrozi ale nie po syberyjsku. Wszyscy w domu przeziębieni, nawet chorą mamę zaraziliśmy... Oby do wiosny...
Macham do Was i liczę ze w lutym jednak poczuje powiew wiosny... Bo jakas tegoroczna wyjatkowo ciężka dla mnie.

Ps. Kasik mam nadzieje, ze pomogłam
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:33, 18 sty 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
anulajda napisał(a)

Zima piękna u Ciebie Po cichu podglądam i podsłuchuję,zwłaszcza o różach i grabach


Witaj byłam u Ciebie i widziałam piekny ogród, albo długo nas podczytujesza albo samorodny talent ?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
anulajda 20:13, 18 sty 2016


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3780
Madzenka napisał(a)


Witaj byłam u Ciebie i widziałam piekny ogród, albo długo nas podczytujesza albo samorodny talent ?


Oj długo,długo Ogrodowisko jest skarbnicą wiedzy
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
Madzenka 23:30, 18 sty 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Aniu zmobilizowałaś mnie do pokazania róż w wątkach tematycznych, muszę wkleić w weekend zdjęcia
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
lindsay80 23:31, 18 sty 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Madzenka napisał(a)
Zatem trzeba zobaczyć czy to hipeastrum dau mnie lub u teściowej radę.... Będę co roku szukać takiego na świeta
Sniegu mało, lekko mrozi ale nie po syberyjsku. Wszyscy w domu przeziębieni, nawet chorą mamę zaraziliśmy... Oby do wiosny...
Macham do Was i liczę ze w lutym jednak poczuje powiew wiosny... Bo jakas tegoroczna wyjatkowo ciężka dla mnie.

Ps. Kasik mam nadzieje, ze pomogłam


No masz, zawsze w sezonie jesien-zima zaliczałam przeziębienie czy tym podobne, ale w tym roku trzymam się dzielnie, może to zasługa regularnie przyjmowanej od roku witaminy D3.

Wiosny jeszcze nie widać na horyzoncie, ale w końcu środek stycznia mamy, więc nie ma się co dziwić.
____________________
Tu ma być ogród :)
anulajda 23:36, 18 sty 2016


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3780
Madzenka napisał(a)
Aniu zmobilizowałaś mnie do pokazania róż w wątkach tematycznych, muszę wkleić w weekend zdjęcia
Będę oglądać,tym razem nie w ukryciu
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies