Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

frezja 22:21, 16 sty 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Madzenka napisał(a)


Nawoziłaś go po przekwitnieciu? Podobno cebula musi sie wzmocnić. Teoretyzuje bo to mój debiut z Hippeastrum

Do zakwitniecia potrzebuje ciepła i jasnego miejsca


Nie nawoziłam (?)..stoi w ciepłym i jasnym miejscu.




____________________
Ewa - Ogrodowy song
Kuba 07:08, 17 sty 2016


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Do twarzy Twoojemu ogrodowi z pudrem, sądzę że jednak dzisiaj nasypało poządnie
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Madzenka 08:31, 17 sty 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ewo u mnie nie dosypało. U cIebie jest duzo sniegu?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 08:32, 17 sty 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
frezja napisał(a)


Nie nawoziłam (?)..stoi w ciepłym i jasnym miejscu.






Czytałam ,ze trzeba wzmacniać cebule do czasu az wypuszcza zielone liscie. Gdy liscie zżółkną wtedy ma przejsć w stan spoczynku jak kazda cebula.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
hanka_andrus 08:44, 17 sty 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Odpowiem Wam o cebulach hipeastrum. To nie jest tak, że zasuszamy cebule natychmiast po przekwitnięciu. Dbamy o rośli ę aż do września, nawozimy, usuwamy żółknące liście, a dopiero we wrześniu zostawiamy do zasuszenia. Najlepiej przechować ją w ciemnym i chłodnym miejscu. Po kolejnych dwóch miesiącach można się spodziewać, że roślina będzie chciała wznowić cykl.

Ale nie zawsze będzie to cykl z kwiatem. Musi być co najmniej 18 miesięcy od kwiatka do kwiatka. Czyli w naszych domowych warunkach, co drugi rok.
Mimo to, ja je uwielbiam, i teraz czekam na kolejnego pupilka, który się zdecydował wypuścić pąk kwiatowy.
Powodzenia w uprawie.
A ten ze zdjęcia powyżej niespotykanie piękny! Gratuluję wyboru.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
frezja 09:32, 17 sty 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
hanka_andrus napisał(a)
Odpowiem Wam o cebulach hipeastrum. To nie jest tak, że zasuszamy cebule natychmiast po przekwitnięciu. Dbamy o rośli ę aż do września, nawozimy, usuwamy żółknące liście, a dopiero we wrześniu zostawiamy do zasuszenia. Najlepiej przechować ją w ciemnym i chłodnym miejscu. Po kolejnych dwóch miesiącach można się spodziewać, że roślina będzie chciała wznowić cykl.

Ale nie zawsze będzie to cykl z kwiatem. Musi być co najmniej 18 miesięcy od kwiatka do kwiatka. Czyli w naszych domowych warunkach, co drugi rok.
Mimo to, ja je uwielbiam, i teraz czekam na kolejnego pupilka, który się zdecydował wypuścić pąk kwiatowy.


Czyli Haniu do momentu zasuszenia roślinki robiłam dobrze spróbuję teraz wstawić w chłodne miejsce na 2 miesiące..z nadzieję,że jednak ożyje bardzo dziękuję
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Madzenka 12:21, 17 sty 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Haniu nie wiem czy mi wystarczy cierpliwości.... Czekać 18 miesięcy na nowy kwiat to nie wiem czy nie kupie za rok nowego a ten pójdzie jak zwykle do kolekcji teściowej. To cierpliwa kobieta
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Kasik 13:02, 17 sty 2016


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Witam Marzenko.


Ja wprawdzie ostatnio gościem jestem na forum, bo życie zweryfikowało moje priorytety, ale coś tam w głowie zaczyna się dziać wiosennie. Właśnie dlatego potrzebuję jakiegoś dobrego namiaru na zakupy różane. Jeśli Byś zechciała mi pomóc, będzie mi miło.
Do tego jeszcze zastanawiam się nad połączeniem Larissy z jakąś mocniejszą kolorem, ale w takim samym pokroju krzewu.

Listy Twoich róż i traw imponujące
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Bogdzia 14:16, 17 sty 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mało masz śniegu Marzenko , co tak skąpo u Ciebie?Za to ogród zawsze w najlepszej formie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Piotr_ 15:27, 17 sty 2016


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Co ile tu jestem to podziwiam ogród i dbałość o szczegóły cudnie ehh i to hipeastrum cudne
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies