Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Madzenka 17:44, 06 mar 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Gabisia napisał(a)
Madżenko, dzięki wielkie za przepiękne zdjęcia
Oj, jak ja tęsknię za Bressanone i włoskimi alpami!
Szczególnie za smakiem bombardino…

My w tym roku na Podhalu, ale wyjeździłam się na nartach jak nigdy.
Na Kotelnicy podgrzewane i zamykane gondole,
piękne, równiutkie stoki, aż w szoku byłam!

Czy kupiłaś sobie jakieś ozdoby z tego cortenu?
Ja zakochałam się w rzeźbach w knajpie pani Gessler w Bukowinie…
Ale w necie nic nie można kupić

W sobotę poszalejemy na giełdzie, co?
Ja muszę się trochę ogarnąć, bo miałam oszczędzać…..

Buziaki!



Do Bressanone pojechałam na zakupy Mam tam taki na uboczu MPreis NIe byłabym sobą gdybym nie zakupiła zapasu Bombardino i kawy Ale zakupy sprzed 2 lat jeszcze nie otwarte. Trzeba jakąś imprezkę zrobić coby do kawki serwować !
Napaliłam sie w Bressanone na centrum ogrodnicze ale wyjechałam tylko z tulipanami w doniczce i białymi szafirkami...

ps Gdy będzie ciepło będę serwować Hugo lub Proseco z poziomkami
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 17:48, 06 mar 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
W ten brzydki dzień pojechałam sobie z M poprawić humor do centrum ogrodniczego. Bo dostałam newslettera, ze przyjechały trawki z Holandii
Zakupiłam 5 Praire Fire - aby zastąpić jak co roku wymrźnietę oraz 3 Carex Everest , które będą towarzyszyć hortensjom na święta

Aha i zakupiłam piwonie drzewiastą z dwoma pąkami - na razie stoi w ogrodzie zimowym, a co niech sobie tu zakwitnie.


Ceny masakryczne 19,99zł za praire i 26,99 za everesta.... ale cóż skoro nigdzie jeszcze trawek nie ma a człowiek musi, bo się udusi....
Praire na razie poszła do wielkiej szarej donicy bo frosted curls straszyły


____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
nicol21 17:54, 06 mar 2016


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10342
Marzenko u Ciebie piękne kompozycje!
Ehhh super masz tego eMa!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Madzenka 17:59, 06 mar 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kompozycja "prawie" jak z centrum ogrodniczego w Bressanone...
Tylko jeszcze białych tulipanów, hiacyntów i szafirków nie widać. Kompozycja ma rozkwitnąć na Wielkanoc. Jeśli przekwitnie wcześniej mam inne doniczki na wymianę. Jeśli nie zakwitnie potraktuję ją jak ogrodnicy na CHFSh suszarką
Proszę mi uwierzyć na słowo ,ze oprócz narcyza, prymulki i stokrotek są tam tez tulipany, hiacynty, krokusy i szafirki... Może nie wygląda ale cieszyłam się jak głupia gdy ja wczoraj zrobiłam. Przy okazji uwalałam pół podjazdu ziemią bo bukszpana nie mogliśmy z tej donicy wytargać..



Szafriki i bratki pójda do innych donic bo w te bedą hortensje z trawami na Wielkanoc.Szafirki pewnie zdążą przekwitnąć a dla bratków mam malutkie doniczki
Nie pasuje mi ten narcyz z bratkami ale na razie dam mu spokój.... ledwie rośnie od tygodnia w tym miejscu... Niech sobie w spokoju przekwitnie


i królik z TKMax dla Nawigatorki


Ps dla Sebka (na pewno wypatrzy!!! )stożek do ciecia gdy się pogoda ustabilizuje). Wczoraj dopiero wycharatany z przechowalnika i posadzony do donicy
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Juzia 18:02, 06 mar 2016


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38828
Woow!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Madzenka 18:03, 06 mar 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
I Wianek z TK oraz słój. duzy, ma ponad 20 cm średnicy.


W słoju szafirki z mchem. W rzeczywistości jest naprawdę duży, zmiesciły się w nim 3 doniczki z szafirkami a zmieściłaby się i 4
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Kacha123 18:06, 06 mar 2016


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Ja też powiem WOW!
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Zielona 18:08, 06 mar 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Wszystko pyszne! Się nastylizowałaś, Kobieto Warto było zrobić bałagan, by teraz mieć taki porządek
Madzenka 18:08, 06 mar 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
I widoczki z frontu, który przez cały rok nadaje sie do fotografowania. część traw już wycięta ale jak pomyślę ile ich jeszcze mam.... to przynajmniej róż i lawendy nie ruszę zbyt wcześnie....
Dzisiaj oskubałam wszystkie kostrzewy, przycięłam resztę stip, zaczęłam ciąć rozplenice i mam kolejny wielki worek bio... do świat to ja sobie wieżowiec z tych worków wybuduję...


MIędzy machonią a laurowiśnią widąc dziurę pod limelight... to dwie padniete larowiśnie...ciekawe dlaczego. Chyba w korzenie boje się zgladać...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 18:10, 06 mar 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Juzia, Kacha i Zielona nic mi tak nie sprawiało przyjemności jak doniczkowanie Jak pomyśle o cięciu traw to mi się słabo robi... a zostały jeszcze wszystkie największe miskanty na przodzie i tyłach...
Więc wolę się zająć doniczkami...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies