Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Loosiuu 13:40, 15 maj 2016


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Madzenka napisał(a)


Nigdy nie miałam żadnych szkód w trawach, wszystko dobrze rosło. Feralna była tylko zima 2011/2012 najpierw do połowy stycznia ciepło a potem nadeszły straszne mrozy przez ponad miesiąc bez śniegu. Wtedy niemal wszystko co posadziłam w 2011 padło... Przez piec lat nie miałam żadnych ubytków, chyba ze sama coś nakombinowałam, np przesadzałam i zapomniałam podlać.... Więc chyba ten rok nieciekawy

Ale juz wiemy że najwrażliwsze frosted curls i rozplenice, potem wybrane odmiany miskantów

U mnie Miskanty wszystkie tragiczne Zaledwie kilka pędów słabych wypuściły z dużych kęp. Nawet Carex morrowi 'Variegata' słabo. Rozplenice bez uszczerbku.

Co do oprysków to ja w tym roku ryzykuję i nie pryskam nic niczym. Rośliny mają się same wybronić, a jak nie dadzą rady będę zmieniał. W zeszłym roku zatrułem się opryskiem i kilka dni cierpiałem. Powiedziałem, że nie będę się narażał więcej dla roślin...
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
inag 15:06, 15 maj 2016


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Madzenka napisał(a)


Moje czosnki mają miejsce i rosną prosto, krzywią się tylko jeśli coś im stoi na przeszkodzie, znaczy się zarasta. Ale jeśli nic im nie przeszkadza tu musisz mieć chore cebule...

To wszystko jasne - rosną w gęstych irysach syberyjskich. Nie wiedziałlam o tym. Dzięki
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
inag 15:15, 15 maj 2016


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
No i dotarłam do nowych zdjęć. Też się zachwycam Twoim żywopłotem. Ja na pewno siedziałabym dłużej niż 5 minut mając takie widoki
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
nicol21 16:04, 15 maj 2016


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10371
Marzena - piękny ogród, szkoda, że go choróbska mękają
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Madzenka 17:02, 15 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
anna_t napisał(a)
dziekuję Marzenko
zmartwiłas mnie tym randapem bo cała butle jeszcze mam i miałam właśnie bo mi mała usnęła wyjść popsikać chwasty w trawniku i na rabatach
ja narazie martwię sie o rododendrony bo brzydkie liscie, poskręcane mają. psikalam narazie raz miksturą Bozeny ale wydaje mi się ze jakis robal je nęka i niewiem co na nie moge dać..mam herbatkę tymiankową ale czy to wystarczy?


Nt rh napisałam u Ciebie.
Roundap uzywam tylko na kostce granitowej bo nie moge sobie poradzić z zielskiem, robie to bardzo rzadko gdy ręczne czyszczenie i wypalanie nie pomaga
Roundap na tarwnik? Spalisz go. Na tarwnik Chwastox , ktory działa tylko na dwuliścienne, roundap załatwia wszystko.
Pod żadnym pozorem chwastów na rabatch roundapem tez nie pryskaj, tylko ręczne wyrywanie i kora. Spalisz sobie rosliny.

Raz pędzelkiem pomalowałam roundapem chwasty przy tarsie, , korzeniami doszedł do macierzanki, ktora obok rosła i ja wypalił., miałam łysy placek. To niebezpieczny środek, można uzywac na nieużytkach, ja np za płotem uzywałam gdzie chwasty rosły na potęgę, a i tak trzeba uważac aby nie było wiatru.....

I pomysleć, ze kiedyś roztaczano wokół tego środka aurę bezpieczeństwa i jeszcze ta informacja " biodegradowalny". Z czasem nakazano im ten zapis usunąć ale to było chyba w 2010 roku gdy ja całą działkę wielokrotnie roundapem opryskałam. Pomyslec ile ja się tego nawdychalam .
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 17:04, 15 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
ren133 napisał(a)


Dzięki wielkie
To ja Ci pokażę wieczorkiem zdjęcie moich i mi doradzisz cooo?
Ja mam na rabacie różanej Hidcote Blue a na świerkowej zwykłą ale ta właśnie nie tworzy takich zwartych zgrabnych kulek Jak się zrobi szpetna to ją wymienię na Hidcote


Hidcote nie tworzy własnie zwartych ładnych kulek, zimą jest brzydka i łysa. Ale mam ja w żywopłocie bukszpanowym to jej nei widac. Kulki sa z Viva i tej NN z marketu, one są troche takie zimozielone w lrzeciwieństwie do tych ciemnoniebieskich lawend. Mysle jednak , że gdy krzaki sa juz strasz ei systematycznie ciete to i takie dobrze wyglądaja. U mnie jednka nigdy do takiej fazy nie dotrwały...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 17:06, 15 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
leon60 napisał(a)
Marzenko przepięknie ! uwielbiam w Twoim ogrodzie czas kwitnienia azalii i czosnków a żywopłot grabowy normalnie bym zjadła

Ja tez lubię czochy i graby
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 17:08, 15 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Olili napisał(a)
W Twoim ogrodzie jest tak niesamowicie........
Bardzo bardzo bardzo pięknie.Tak sie tu nachodziłam,ze nogi mnie bolą
W jakiej odległości od żywopłotu masz te ambrowce kolumnowe?
I jeszcze w jakiej od siebie pissardii?


Ambrowce mam ok 70-80 cm od brzegu zywopłotu. Tzreba jednek pamietać ze mój zywopłot po cięciu ma 50 cm średnicy, zatem od lińi zywopłotu ok 1 M.

Pisardi sa sadzone 1 M od siebie celowo aby korony sie zrosły.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 17:10, 15 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Sebek napisał(a)


To co Siaka? Wsiadamy za tydzień do auta i Wro?


Za tydzień to sie nie zmieścicie, bo bedzie u mnie ok 20 znajomych. Zapraszam w sieprniu Muszę zacząć urabiać M
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 17:11, 15 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
polinka napisał(a)


O zastanawiasz się nad zlotem??
Jak się skusisz to zapewniam dzika i karpie

Moje AM też ciachnięte, jeszcze bardziej niż Twoje ale już powoli widać zielone więc sądzę, że będzie dobrze




Jak sie M zgodzi to dam cynk. Indywidulńie zawsze zapraszam
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies