Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

makkasia 23:52, 15 maj 2016


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Madżenko przeczytałam o gąsienicach na wszystkim, że som....ale na różach ? Jakby miały tak zadziałać, ze kwiatków pierwszych nie będzie to sama przyjadę je zamordować...tak wiem, że je już prysnęłaś ale wkurzyły mnie. Nauczona ubiegłorocznym atakiem bruzdownicy wyprzedziłam gadzinę i mam (tfu, tfu) tylko kilka pączków pożartych.
U mnie obudziły się wszystkie trawy oprócz stipy i częściowo turzycy FC. Innym turzycom też dużo brakuje do ładności. Nowe selserie na razie nabierają masy. Miskanty i piórkówki wszystkie żyją jesień będzie ich jak zwykle ale na pewno teraz nie zdobią
Twój ogród bez tulipanów ale z czosnkami - kofam zawsze
PS trzymam kciuki za Ambrowca
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Kindzia 10:14, 16 maj 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Ty uważaj z tym zapraszaniem Marzenko, często sobie koło Wrocka jeżdżę...
Najpierw czerwiec u mnie

Na razie zdobniczki na buku nie mam. Natomiast Promanalem pryskam zawsze, co roku. I co roku w maju mszyce na różach są

Mój Confidor niewyraźnie wygląda już, na dnie mam brylasty osad, pomieszałam i opryskałam, ale czy jeszcze zadziała...zobaczę za tydzień.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Gabisia 11:13, 16 maj 2016


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Madżenko, współczuję tego robala na różach
U mnie na razie (!) tylko miliony mszyc na rózach i zdobniczka na bukach, która nawet po mospilanie nie odpuściła…
Jak można pryskać takie duże drzewa?!
Czy nie mogliby wymyślić czegoś systemicznego do podlewania tkj. kiedyś to Pro Agro?

Znalazłam po raz pierwszy kilka krewetek w ziemi, na 100% od sąsiadów….
Chrabąszcze mam od lat, a pędraków o dziwo dotąd nie miałam.

Skąd Ty ten Confidor w dzisiejszych czasach wytrzasnęłaś, to nie wiem!

Ogród oczywiście BAJKOWY!

____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
Kindzia 11:24, 16 maj 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Confidor jest, dla profesjonalistów tak zwanych...w dużych opakowaniach.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
lojalna_ 12:24, 16 maj 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Marzenko czy azalia moze byc sadzona przy rozplenicy ktora ja latem przykryje liscmi I klosami ?
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Kasiek 15:05, 16 maj 2016


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Kindzia napisał(a)
Ty uważaj z tym zapraszaniem Marzenko, często sobie koło Wrocka jeżdżę...
Najpierw czerwiec u mnie

Na razie zdobniczki na buku nie mam. Natomiast Promanalem pryskam zawsze, co roku. I co roku w maju mszyce na różach są

Mój Confidor niewyraźnie wygląda już, na dnie mam brylasty osad, pomieszałam i opryskałam, ale czy jeszcze zadziała...zobaczę za tydzień.


Kasiu skoro co roku pryskasz i nie widzisz efektow to ...po co pryskasz? Nie szkoda Ci roslin, pieniedzy i innych zyjatek?...Moze warto poczytac o zyciu mrowek, ich obyczajach i mszycach? ( slowko u mnie na watku) Nie zabijaj biedronek i ich larw, wypedz mrowki z ogrodu a pozbedziesz sie w duzej ilosci mszyc... I moze pomysl o profilaktyce?...
____________________
Bawarka
oliwka 21:53, 16 maj 2016


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Madzenka napisał(a)


U mnie na szczescie brązowe trawy wszystkie żyja. Evergold u mnie tak samo, na szczęscie mam tyle ze moge podzielic i uzupełnic dziurę. U mnie po 6 latach nie odbił jeden miskant silberfeder.....

Na zdobniczke sprawdza sie kohinor, confidor. Czyli srodki systemiczne , ktore powoduja ze substancje trujące krążą w sokach rosliny. Juz mi dwa lata temu buka uratowały, na kótrego nic nie działało. Ale toe srodki chyba sa juz tylkod odstępne dla profesjonalistów, ja mam swoje zrodło
Trzeba zatem czytac czy srodek działa kontaktowo czy systemicznie


Marzenka a jakie masz brązowe trawy?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
Madzenka 23:36, 16 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
lojalna_ napisał(a)
Marzenko czy azalia moze byc sadzona przy rozplenicy ktora ja latem przykryje liscmi I klosami ?


Nie wiem czy azalie to przeżyją, raczej podpytaj Bogdzi. , moje podsadzone żurawkami marnialy. Teraz po kwitnie ida w inne miejsce
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 23:45, 16 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kasiek napisał(a)


Kasiu skoro co roku pryskasz i nie widzisz efektow to ...po co pryskasz? Nie szkoda Ci roslin, pieniedzy i innych zyjatek?...Moze warto poczytac o zyciu mrowek, ich obyczajach i mszycach? ( slowko u mnie na watku) Nie zabijaj biedronek i ich larw, wypedz mrowki z ogrodu a pozbedziesz sie w duzej ilosci mszyc... I moze pomysl o profilaktyce?...


Kasia Promil jest dopuszczony do upraw ekologicznych


nie zawsze i kazdemu odpowiada ekologia, jestem zwolenniczką rozsądnego stosowania chemi. Skoro przywlekłam ciagle jakieś zarazy z nowymi zakupami ogrodniczymi to trudno potem obejść sie bez chemi. Ale czy mam chińskie biedronki kupić na kilogramy aby pożarły mszyce?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 23:49, 16 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
oliwka napisał(a)


Marzenka a jakie masz brązowe trawy?


Carex bronze form i buchanani
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies