Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Kasia_CS 13:24, 13 lip 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A w ogóle Marzenko! Jestem zachwycona Twoim ogrodem, chyba jeszcze nic u Ciebie nie pisalam wcześniej, ale po prostu dzielnie nadrabiam aktualny watek.. poki co jestem z ostatnimi 100 stronami zapoznana i już wiem, ze pomoglas mi z trudnymi decyzjami różanymi. Choc jeszcze lista będzie się zmieniac, bo poczekam chyba na jakies podsumowania

No i ogladajac temat coraz bardziej dojrzewam do tego jaka forma ogrodu mnie najbardziej urzeka. Oprocz roz cudne kostki bukszpanowe, pięknie wkomponowane trawy.. moglabym wyliczać, ale nie spodob

Oczywiście teraz juz będę na biezaco, choc nadrabiania wstecz sobie nie odmowie i to nie tylko dla roslin, ale dla atmosfery tu panujacej

Pozdrawiam
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Sebek 13:29, 13 lip 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Mi też się całą noc ogród podlewał - Anabelle na ziemi, ale... trudno Zdjęcia sobe ogarniam
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
bbb 19:55, 13 lip 2016

Dołączył: 15 maj 2016
Posty: 14
Witam Madżen, wiem że wszyscy ci to piszą ale ja też muszę masz wspaniały ogród. Podglądam cię od czasu do czasu i wiem, że masz u siebie i seslerię jesienną i heuflerianę w związku z tym chciałabym cię prosić o radę czy na piaszczystą rabatę pod niewielkie przycinane sosny gdzie słońce świeci do godziny 14 a potem stopniowo się zacienia lepiej wsadzić seslerią jesienną być może z szałwią deep blue czy heuflerianę. Gdzieś wyczytałam, że jesienna gdy ma zbyt mało słońca nie wybarwia się na ten ładny limonkowy kolor - jakie ty masz doświadczenia z tymi trawami?
blyxa 23:00, 13 lip 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
Marzenka na urlopie - miałam szansę nadrobić zaległości w wątku

Gratulacje dla mamy i córy.

Czekam na powrót właścicielki wątku i masę nowych zdjęć
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
Madzenka 02:57, 14 lip 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
uziemiona napisał(a)
Czy ta Pani z tym swoim cudownym ADHD to tak sobie leniwie wczasuje się? Trudno mi w to uwierzyć.

Mam pytanie Madżenko, czy przesadzałaś kiedyś róże w lipcu, tak mnie korci, by małe sadzone w maju krzaczki przesadzić.
Super urlopu!


Prezsadzalam ale juz nie zaliczyla drugiego kwitnienia mimo intensywnego podlewania co 2-3 di. Wiec nie polecam
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 03:00, 14 lip 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Asisko_2005 napisał(a)
Madzenko co Ty robisz, że nie masz ani jednego chwasta na trawniku? u mnie tak się rozsiały od sąsiadki obok mlecze-że mi się płakać chce. Czym traktujesz trawę, aby to dziadostwo nie rosło?


Mam chwasty, z daleka nie widac. Wiosna recznie wyrywalam bo mam malutki trawniczek, plus koszenie nisko dwa razy w tygodniu i bylo ok, ale teraz to mam wiecej koniczyny niz trawnika. Zastosowalam Chwastox i troche pomogło, podobno najskutecznijesze jest Fernando

Sypne tez nawozu do zachwaszczonych trawnikow, rok temu wzmocnilo trawe a chwasty jakos zmarnialy wiec tez dzialalo
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 03:09, 14 lip 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
bbb napisał(a)
Witam Madżen, wiem że wszyscy ci to piszą ale ja też muszę masz wspaniały ogród. Podglądam cię od czasu do czasu i wiem, że masz u siebie i seslerię jesienną i heuflerianę w związku z tym chciałabym cię prosić o radę czy na piaszczystą rabatę pod niewielkie przycinane sosny gdzie słońce świeci do godziny 14 a potem stopniowo się zacienia lepiej wsadzić seslerią jesienną być może z szałwią deep blue czy heuflerianę. Gdzieś wyczytałam, że jesienna gdy ma zbyt mało słońca nie wybarwia się na ten ładny limonkowy kolor - jakie ty masz doświadczenia z tymi trawami?


Witam nową ogrodniczkomaniaczkę
Obie tarwy mam w pełnym słońcu wiec niesty nie wiem czy sobie w lekkim zacienieniu poradzą. Myśle ze lepszym wyborem byla by hakonechloe np stripe it rich (najbardziej limonkowa ale wolno rośnie) , która lubi cień i tez wiosną szybko startuje. Ale szalwia deep blue za sesleria jesienna i heufelriana w ogole nie będzie widoczna, bo ta szalwia jest nizutka ma ok 20-25 cm a obie wymienione seslerie dobrze ponad 50 cm. Wiem teraz masz malutkie sadzonki ale juz za rok beda naprawde duże. Pomyśl o carex elata jest cytrynowo-limonkowa i ma bardziej leżący pokrój i w cieniu znakomicie rośnie


Pod sosna i na piasku musisz jdnak zapewnic trawom nawadnianie a na poczatku lac wodę szlaufem i nie żalować wody.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 03:10, 14 lip 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Pozdrawiam odwiedzajacych
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
MirellaB 03:24, 14 lip 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Pozdrawiam Madżenko
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Madzenka 03:28, 14 lip 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Mirella dlaczego nie spisz? Ja juz po sniadaniu zaraz jade w nowe miejsce
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies