Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Kasya 20:59, 11 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42810
O matko jakie cudne roze... A ja Juz miejsca nie mam no...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Madzenka 21:03, 11 paź 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ensata napisał(a)
Róże przepiekne u Ciebie nadal.
Dziękuj boguuuu, że mamusia nie chce. Uwierz mi, nawet te najbardziej kochane mają po dziurki w nosie córek, a córki mamuś. Nie przesadza się starych drzew, coś w tym jest. Zapisz mamę na wymianę stawów biodrowych, teraz to prawie "kosmetyka" a komfort zdecydowanie lepszy


Pewnie masz racje ale prozaicznych prostych czynności z powodu odległości do mamy przez telefon nie wykonam. I to najbardziej boli , że gdy mie potrzebuje nie ma mnie przy niej.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:07, 11 paź 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Juzia napisał(a)
Ta Ghita jak wielkościowo? Mocno szeroka?
Spodobała mi się...

Albo napisz czy Ghita czy Claire?


Obie roze mam dopiero pierwszy sezon. Kwiat ma zdecydowanie piekniejszy Ghita - wielki ale bardzo słabo kwitała. Krzczek na razie niewielki i o ładnym pionowym pokroju ok 80 cm. Claire za to raczyła mnei cudownymi kisciami kwiatow i jest ciut niższa w tym pierwszym sezonei. Zobaczymy jak bedzie za rok

Ghita to typowy bladawiec jak Madame Knorr, Comte de Ch, (podobne duze, piekne kwiaty) . Ale Claire jest niepowtarzalna ze swym intensywnym kolorem, ktory plowiejac robi sie taki fajny zimny fioletowy i z napakowanymi kwiatami. Ja bym wybrała Claire i dodałabym do tego Queen of Sweden albo dyskutowane Lavender
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:09, 11 paź 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Loosiuu napisał(a)

Ja swoją co 2-3 lata równałem z ziemią i od nowa szybko odrastała pięknymi soczystymi liśćmi. Polecam taki zabieg


Ja wyrywam wiosna brzydkie liscie i dzieki temu przerzedzać bergenie, ktora ładnie odbija . Ale wartow indziej o rozlaniu z ziemia
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:11, 11 paź 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Pawlus napisał(a)
Marzenko, pytałaś wczoraj czy ktoś ma hortensje Bobo. Możesz sobie zerknąć u mnie, mam od 2 sezonów:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2759-trawiasto-hortensjowe-ranczo-ze-stawem?page=142
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2759-trawiasto-hortensjowe-ranczo-ze-stawem?page=149
Jeszcze na stronie 140
Teraz przebarwiła się tak jak Limelight.


W Wojsławicach widziałam Bobo i rzeczywiscie były zachwycajace. Warto pamietać, ze sa nizsze od Limlajtek a maja cudowne, wielkie kwiaty
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Juzia 21:12, 11 paź 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 39458
Madzenka napisał(a)


Obie roze mam dopiero pierwszy sezon. Kwiat ma zdecydowanie piekniejszy Ghita - wielki ale bardzo słabo kwitała. Krzczek na razie niewielki i o ładnym pionowym pokroju ok 80 cm. Claire za to raczyła mnei cudownymi kisciami kwiatow i jest ciut niższa w tym pierwszym sezonei. Zobaczymy jak bedzie za rok

Ghita to typowy bladawiec jak Madame Knorr, Comte de Ch, (podobne duze, piekne kwiaty) . Ale Claire jest niepowtarzalna ze swym intensywnym kolorem, ktory plowiejac robi sie taki fajny zimny fioletowy i z napakowanymi kwiatami. Ja bym wybrała Claire i dodałabym do tego Queen of Sweden albo dyskutowane Lavender


Queen i Claire mówisz?
I William i Princess Alexandra?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Madzenka 21:13, 11 paź 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kasiek napisał(a)


Widzialam kilkanascie krzakow, kazda miala inny odcien. Oczywiscie, gleba, wilgotnosc, miejsce itp maja ogromny wplyw na wyglad i kolor.
Fotki moga przeklamywac, kazdy aparat inaczej uchwytuje swiatlo i kolor...
Myslalam o niej do kolekcji kolorow, ale juz nie mysle.

Większość osób bardzo się nią zachwyca ale ja wolę intensywniejszy odcień
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:14, 11 paź 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Juzia napisał(a)


Queen i Claire mówisz?
I William i Princess Alexandra?


Tak Queen dla złamania tych ostrych różów. A co z Eglantyne?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Wieloszka 21:16, 11 paź 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Choć róż nie posiadam, to zestawienia kwiatów robią wrażenie!
O bergenii nic nie napiszę... U Ciebie oszałamia i przez Ciebie ją nabyłam. Teraz, po wywaleniu wszystkich żurawek, czyli podstawowego pożywienia opuchlaków, wszystkie gadziny przerzuciły się na bergenie właśnie
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Madzenka 21:16, 11 paź 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zielona napisał(a)
Dziękuję za varellę. Piękna jest. Chyba dlatego tak piekielnie droga wszędzie Oczyma wyobraźni ujrzałam takie ogromne verellkowe poduchy jak danica Borbetki... Mmmm...


Oj chyba byś kilka danica za jedną varella kupiła... Ceny mają masakryczne. Moją ok 60 cm kupiłam za prawie 300 zł a malutkie za 90 zł.....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies