Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

kariko 06:37, 17 maj 2017

Dołączył: 13 cze 2016
Posty: 127
Dziękuję Danusiu, będę grodzić kiedy mogę wpusić dzieci na nowy trawnik? Po pierwszym koszeniu czy czekać ze 2 miesiące?
analyzer65 07:13, 17 maj 2017

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
Podłoże obeschnie - zwałuj.

Odnośnie ziemi w workach jako podłoże do trawników. Przerobiłem kilku różnych firm i nie zawsze podłoże nadawało się pod trawnik. Większość po podlaniu była ok, a jak wyschło to fruwało jak puch, odsłaniając nasiona.

Kupiłem innej firmy i dopiero spełniło zadanie. Dobrze chłonęło wodę, dobrze trzymało wilgoć i nie było takie lotne. Nie pamiętam jakiej firmy niestety ale kupując podłoże zwrócić należy uwagę jak wygląda w worku. Musi być jak czarnoziem, dawać się ugniatać ale jednocześnie nie być zbitym niczym glina ani też luźnym jak zmielone odpady drewniano włókniste...
Gardenarium 08:16, 17 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kariko napisał(a)
Dziękuję Danusiu, będę grodzić kiedy mogę wpusić dzieci na nowy trawnik? Po pierwszym koszeniu czy czekać ze 2 miesiące?


Wpuścisz kiedy zechcesz. nie mnie wydawać takie decyzje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kamilm87 08:43, 17 maj 2017

Dołączył: 15 lip 2016
Posty: 16
Teraz podlewam codziennie rano i wieczorem. Wałować będę dopiero jak coś wzejdzie.
Zobaczymy co z tego wyjdzie....
Gardenarium 09:20, 17 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie od razu wałujesz, niech te igiełki się zazielenią, daj na wstrzymanie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ikr 11:12, 17 maj 2017

Dołączył: 17 maj 2017
Posty: 1
Dzien dobry.Jestem tutaj nowy .Mam pytanie :czy po dosianiu "pustych placków" można kosic trawe ,która już jest?Trawa posiana jeszcze nie kiełkuje,a "stara" rośnie bardza szybko .Pozdrawiam
wiktoriakuzik 12:56, 17 maj 2017

Dołączył: 25 kwi 2017
Posty: 13
Mam ten sam problem. Dosiałam trawę w pustych miejscach i jak narazie widać, że coś rośnie ale słabo. A stara trawa już wyrosła ze ho ho. Można ją skosić? Nie zniszczę tej nowej?
mamtu 14:03, 17 maj 2017


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Istnieje ryzyko, że pęd powietrza podczas koszenia wciągnie leżące na ziemi nasiona. Jeśli natomiast trawa już wykiełkowała to można kosić.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
analyzer65 09:22, 18 maj 2017

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
Kosić starą trawę. Dosiewane miejsca omijać.
kariko 09:54, 18 maj 2017

Dołączył: 13 cze 2016
Posty: 127
Witam,

mam pytanie odnośnie ziemi w workach do zakładania trawnika. Kupiłam od kogoś, kto sprzedaje korę, ziemię itp z samochodu i podjechał akurat do naszej miejscowości. Sąsiadka (która ma piękny ogród) kupuje od niego i twierdzi, że jest ok.

Na worku napisane: torf niski i wysoki, próchnica z kory drzew iglastych, kompost.
Kupiłam 50 worków pod założenie trawnika.

Przeczytałam tu na forum, że ziemia ogrodowa niewiadomego pochodzenia może być zachwaszczona. W worku znalazłam jakieś pojedyncze chwasty, niestety (raczej jednoroczne)

Co radzicie, ryzykować i sypać to?

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies