Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 07:53, 16 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzeba było odczekać aż ziemia przeschnie. Skoro polałeś wodą, to wałować się teraz nie da. Czy będzie ok? nie wiem, okaże się
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kamilm87 07:59, 16 maj 2017

Dołączył: 15 lip 2016
Posty: 16
Niestety było już po 20.... więc nie miałem zbytnio czasu czekać.
Dzisiaj jest u mnie słonecznie, więc może odczekam aż ziemia przeschnie i zwałuje trawnik.
Gardenarium 08:03, 16 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzeba było zobaczyć że jest mokra i nie posypywać. Teraz to już po fakcie i odwrócić się nie da. Albo trzeba było nie polewać., Poczekać dwa, czy ile tam trzeba dni i dopiero wałować. Nikt nie każe po nocy robić. W godzinę nie wyschnie ziemia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kamilm87 08:07, 16 maj 2017

Dołączył: 15 lip 2016
Posty: 16
No zobaczymy co z tego wyjdzie... Mogłem też zwałować zaraz po sianiu, a potem posypać ziemią.
Teraz ma być słonecznie więc odczekam kilka dni i spróbuje zwałować trawnik.
Gardenarium 08:13, 16 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak zrób, tylko żeby ziemia nie zbiła się twarde grudki. Może się tak stać. Nie deliberuj nad tym i po prostu nie martw się. Nic się nie stanie trawnikowi. Zwałujesz potem, nawet jak wzejdzie trawnik można wałować, będzie się lepiej krzewił.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kamilm87 08:15, 16 maj 2017

Dołączył: 15 lip 2016
Posty: 16
Niestety za dużo pracy włożyłem w przygotowanie podłoża, żeby się nie martwić..,. i teraz mam dylemat czy czekać aż przeschnie ziemia i wałować czy codziennie podlewać i zwałować jak trawa wzejdzie....
mamtu 13:51, 16 maj 2017


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Kamil, doskonale Cię rozumiem. Sama w zeszłym roku zakładałam trawnik z siewu i tylko Danusia wie, jak bardzo Jej wtedy zatruwałam życie pytaniami.

Ja bym już nie wałowała teraz. Podlewaj, nasiona nie powinny przeschnąć. Pogoda jest fajna, ciepło jest, ale nie gorąco. Trzy tygodnie musi być wilgotno, żeby wszystkie gatunki wzeszły, to jest teraz Twój priorytet.
Niektórzy w ogóle nie wałują po sianiu ani nie przysypują ziemią.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
kamilm87 14:05, 16 maj 2017

Dołączył: 15 lip 2016
Posty: 16
I chyba tak zrobię... wczoraj podlewałem wodą z węża bo już było późno. dzisiaj rozstawię zraszacze żeby codziennie rano i wieczorem podlewać wodą.
A zwałuje trawnik jak już będzie trawa.
kariko 16:32, 16 maj 2017

Dołączył: 13 cze 2016
Posty: 127
Chciałabym zapytać jak to jest z deptaniem młodego trawnika, można czy nie? W kontekscie tego wałowania, o którym piszecie. Mam małe dzieci i zastanawiałam się jak je powstrzymam przed deptaniem trawy przez miesiąc lub dwa od posiania. Skoro wałować można to może i deptanie nie zaszkodzi?
Gardenarium 22:19, 16 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Deptanie zaszkodzi. Ogródź teren i napisz "zakaz deptania" jak chcesz mieć trawnik to ochroń go. Młode źdźbła są wrażliwe. Wałujesz raz lub wcale a to nie to samo co deptanie codziennie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies