Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 09:43, 07 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Pod drzewem posadż hosty, podlewaj je aby się zakorzeniły.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 10:16, 07 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
wieloch 16:44, 22 paź 2011

Dołączył: 18 paź 2011
Posty: 8
Witam, moja mała ogrodniczka "zasiała" we mnie wątpliwość czy sianie trawy właśnie teraz to dobry pomysł i czy nie jest lepiej poczekać do wiosny. Czy ktoś ma takie doświdczenia? Rolnicy właśnie sieją oziminy i nie bardzo im to przeszkadza...

Pozdrawiam
____________________
osobisty ogrodnik wieloszki
hanka_andrus 16:51, 22 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
U mnie na miejskich skwerach,po robotach budowlanych,teraz właśnie zasiano trawę.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Sebek 09:12, 23 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
wieloch napisał(a)
Witam, moja mała ogrodniczka "zasiała" we mnie wątpliwość czy sianie trawy właśnie teraz to dobry pomysł i czy nie jest lepiej poczekać do wiosny. Czy ktoś ma takie doświdczenia? Rolnicy właśnie sieją oziminy i nie bardzo im to przeszkadza...

Pozdrawiam


No możesz siać trawę nawet w grudniu, ale ona nie wzejdzie przed zimą.

Teraz według mnie też nie bardzo wyrośnie, a po zimie nasiona po części zgniją.

Według mnie lepiej wiosną, bo ziemia się odleży i wtedy będziesz wiedzieć gdzie może uzupełnić ziemi lub ją wyrównać
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 11:47, 23 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tak późno sieje się trawniki tylko wtedy kiedy się "musi".
Najpóźniej siałam trawnik pod koniec listopada, wzeszedł w grudniu, bo było ciepło i w moment się zazielenił, Wiosną było ok. Wystarczy że się zazieleni i przezimuje. Natomiast jeśli nie musisz, poczekaj z tym do wiosny.

Nasiona wschodzą nierównomiernie, mogą zdążyć wzejść tylko te gatunki co mają najkrótszy okres kiełkowania, a inne nie, więc trawnik będzie niepełnowartościowy, pozbawiony niektórych ważnych gatunków, które wpływają na jego wygląd i żywotność.

Trawa wiosną wschodzi gdy jest temp. powyżej 12 stopni.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/526-zakladanie-trawnika-z-siewu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wieloch 19:43, 24 paź 2011

Dołączył: 18 paź 2011
Posty: 8
no to spróbuję poczekać, ale mnie nosi bo już przygotowałem teren pod siew
dziękuję za podpowiedź
pozdrawiam
____________________
osobisty ogrodnik wieloszki
Gardenarium 20:00, 24 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
No to w takim przypadku siej Najwyżej wiosną będą dosiewki.
No i dużo roboty od nowa by Cię czekało. Siej chłopie, nie patrz na nic
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wieloch 20:12, 24 paź 2011

Dołączył: 18 paź 2011
Posty: 8
no to szkoda że ciemno, bo siałbym natychmiast
____________________
osobisty ogrodnik wieloszki
Gardenarium 20:14, 24 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jutro z samego rana grzej na pole i siej, a swój zapał koniecznie pokaż na zdjęciach Ustaw Wieloszkę z aparatem. Uwielbiamy takie akcje w realu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies