Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Misz - Masz Elki

Pokaż wątki Pokaż posty

Misz - Masz Elki

Elka02 11:28, 30 sty 2015


Dołączył: 27 sty 2015
Posty: 18
anitan napisał(a)
witam i życzę wygodnego siedziska podczas czytania. Wielokrotnie nie można się oderwać
Ja też zaczynam, więc nie odważę się doradzać.
Na pewno znajedziesz tutaj miłą i serdeczną pomoc.
pozdrawiam

Witaj Anitko
Co do pomocy nie mam żadnych wątpliwości, atmosfera jest wspaniała i mnóstwo
życzliwych ludzi. Życze Tobie szybkiej realizacji swoich planów.
Pozdrawiam
____________________
Elka02 11:54, 30 sty 2015


Dołączył: 27 sty 2015
Posty: 18
Gardenarium napisał(a)
Witam , baza roślin dużych już jest, teraz trzeba to uporządkować, poprzycinać, żeby jakaś konkretna forma była, uporządkować działkę, pobudować co jest do pobudowania (jakieś murki na środku działki widzę) konstrukcja czegoś w lewym rogu też jest.

I nie zaczynać od myślenia, co tu wsadzić, bo to jest za wcześnie, najpierw wytycz linie trawnika i rabat, dopiero weź się za myślenie co tu wsadzić, bo jeszcze nie wiadomo gdzie.

Potem zrób listę roślin i wtedy planuj co i gdzie

Witaj Danusiu.
Bardzo Ci dziękuję za cenne wskazówki.
Właśnie te duże drzewa chcę maksymalnie skrócić i nie wiem czy mogę 1-2m.
Nad formą będę się zastanawiać jak zetnę je z wysokości.
Na środku jest małeńkie oczko wodne, które w tej chwili jest przykryte( nie zostawiam w nim wody na zimę bo ma tylko 60 cm głębokości, obok niego jest pompa, też zdemontowana na ten murek z klinkeru kładę blat, który przykrywa hydrofor. Blat na zimę jest zdejmowany.
Wokół tego oczka chciała bym rabatę.
W lewym rogu ogrodu jest warzywnik, drzewa i krzaki owocowe.
Wiosną teren warzywnika od części ozdobnej będzie odzielony murkiem z cegły. Czy to będzie dobrze?
____________________
Elka02 12:07, 30 sty 2015


Dołączył: 27 sty 2015
Posty: 18
Gardenarium napisał(a)
Mam propozycję aby powitanie przenieść do działu "Nasze ogrody" skoro już tak wątek poleciał do przodu

Danusiu nie wiem jak to zrobić, jeżeli możesz to pomóż.
Nie bardzo jeszcze wiem gdzie mogę pytać o sprawy związane z właściwym poruszaniem się po tym forum. Jest to moje pierwsze forum.
Jeszcze raz bardzo dziękuję za wskazówki i czekam na dalszą pomoc.

____________________
Gardenarium 20:42, 30 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Prośba - nie wklejaj gifów, dozwolone są tutaj
http://www.ogrodowisko.pl/watek/209-nowe-funkcjonalnosci-szybkie-dodawanie-zdjec-usmieszki-statystyki-i-inne-drobne-zmiany

Wątek przenoszę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Elka02 22:00, 30 sty 2015


Dołączył: 27 sty 2015
Posty: 18
Gardenarium napisał(a)
Prośba - nie wklejaj gifów, dozwolone są tutaj
http://www.ogrodowisko.pl/watek/209-nowe-funkcjonalnosci-szybkie-dodawanie-zdjec-usmieszki-statystyki-i-inne-drobne-zmiany

Wątek przenoszę

Bardzo dziękuję za uwagę, nie przeczytałam jeszcze wielu wątków i mogę popełniać jakieś gafy, sorki, z pewnością poprawię się.
Dzięki za przeniesienie mnie we właściwe miejsce.
Pozdrawiam.
____________________
Elka02 22:10, 30 sty 2015


Dołączył: 27 sty 2015
Posty: 18
deszczowymaj napisał(a)
Witaj Elu
bardzo dużo pracy przed Tobą,ale z całą pewnością będzie pięknie
Danusia bardzo konkretnie podpowiada od czego zacząć,także pozostaje podkasać rękawy i brać się do roboty a efekty będą napewno.
Pozdrawiam ...będę zaglądać

Joasiu tak zrobię. Jak będzie to zobaczymy. Czekam na koniec zimy i biorę się za pracę. Wpadaj do mnie, pozdrawiam.
____________________
Elka02 22:39, 30 sty 2015


Dołączył: 27 sty 2015
Posty: 18
Kasya napisał(a)
Witam,

Czytam "...tylko piach..." i od razu mysle, ze to nie w mojej okolicy
bo u mnie tylko glina i glina..

Mam podobnej wielkosci dzialke ale moj ogrodek rozpoczyna dopiero drugi sezon.
Fajnie ze masz juz duze rosliny, i na tej bazie napewno uda sie stworzyc cos pieknego,
ale teraz w zimie nie widac nic wiecej co masz jeszcze oprocz iglaczkow

Witam Cię.
Tak bardzo zazdroszczę Ci tej gliny. Można ją rozluźnić szbciutko a z mojego piachu zrobić lepszą glebę to trzeba wielu lat. Miałam małą folię i przez 7 lat użyźniana była czym się dało, obornik, kompost, gliny trochę i ciągle był piach.

Tak wyglądała ziemia po siedmiu latach. W czerwcu ziemia była już taka jak na ścieżce. Folia została rozebrana a pomidory sadzę w donicach.
Oprócz iglaków, których 80 procent wychodowałam sama mam 2 śliwy, brzoskwinię, antonówkę, pigwę, czarną porzeczkę, jagodę kamczacką, winogrono, 12 krzaczków truskawek, borówkę amerykańską a w ubiegłym roku pod borówką wsadziłam żurawinę. Z roślin ozdobnych to jukę, trochę drobnych kwiatków wokół miniaturowego oczka wodnego

To chyba wszystko. A jeszcze zioła w wanience.
Ale Ci nabazgrałam.
Pozdrawiam
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies