Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Misz - Masz Elki

Pokaż wątki Pokaż posty

Misz - Masz Elki

Elka02 22:24, 29 sty 2015


Dołączył: 27 sty 2015
Posty: 18
Witam wszystkich, którzy chcą się ze mną przywitać. Mam na imię Elżbieta i dość zapału by coś w swoim "mini ogrodzie" (cała działka 900 m2 )zmienić na lepsze. Trafiłam na to Forum przypadkiem i za późno. Ponad dwanaście lat temu staraliśmy się wokół domu stworzyć sobie warunki by wychodząc na zewnątrz choć trochę mieć zieleni. W koło nie było ani jednego drzewa tylko piach. Ziemia była taka, że nawet perz na niej nie chciał rosnąć. Drzewa były sadzone bez żadnej koncepcji, byle rosło coś zielonego. Później były przesadzane wielokrotnie. Tak było do momentu, kiedy trafiłam na Was i zaczęło się.
Wasze ogrody są tak piękne, że każdy oglądający je, ma ochotę aby u siebie wprowadzać jakieś korekty i zmiany, a Ci, którzy zaczynają od zera mają bardzo łatwe zadanie.
Może i ja za Waszą pomoca będę mogła coś zmienić i poprawić. Będę z niecierpliwością czekać na Wasze wskazówki i rady.
Teraz wrzucę parę fotek z mojego misz- maszu.



Te bym chciała wyrzucić i co tu wsadzić?

A to zdewastowany trawnik przez kreta. Nie wiem co z tym zrobić?
Co mogę zrobić wokół tego "mini oczka"?
____________________
MirellaB 22:40, 29 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Witam. Ja niestety Ci nie pomogę, bo sama przygotowuję się do założenia swojego wątku. Są tu bardzo fajni, mądrzy ludzie, którzy z całą pewnością Tobie pomogą. Będę obserwowała Twój wątek. Powodzenia. ☺
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Elka02 23:15, 29 sty 2015


Dołączył: 27 sty 2015
Posty: 18
Dzięki za zainteresowanie i Tobie również życzę powodzenia i zrealizowania swoch zamiaró. Pozdrawiam
____________________
anitan 08:49, 30 sty 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
witam i życzę wygodnego siedziska podczas czytania. Wielokrotnie nie można się oderwać
Ja też zaczynam, więc nie odważę się doradzać.
Na pewno znajedziesz tutaj miłą i serdeczną pomoc.
pozdrawiam
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Gardenarium 09:09, 30 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witam , baza roślin dużych już jest, teraz trzeba to uporządkować, poprzycinać, żeby jakaś konkretna forma była, uporządkować działkę, pobudować co jest do pobudowania (jakieś murki na środku działki widzę) konstrukcja czegoś w lewym rogu też jest.

I nie zaczynać od myślenia, co tu wsadzić, bo to jest za wcześnie, najpierw wytycz linie trawnika i rabat, dopiero weź się za myślenie co tu wsadzić, bo jeszcze nie wiadomo gdzie.

Potem zrób listę roślin i wtedy planuj co i gdzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:12, 30 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Porad to w sumie można udzielać dopiero jak wiadomo co i gdzie się znajduje, na tą chwilę nie widać gdzie jest taras, gdzie jest wejście, rozmieszczenie elementów ważnych dla planowania ogrodu jest niewiadome
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:15, 30 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Po ustaleniu co gdzie ma przebiegać, co gdzie jest, zrobić rabaty (po ich wytyczeniu), przekopać je, odchwaścić, użyźnić kompostem, przekopać, wyrównać. Sadzić.

Co zrobić z kretem? Złapać najlepiej, zerwać trawnik, położyć instalację nawadniającą ogród, kable do oświetlenia i alarmu, wyrównać pod trawnik, potem położyć siatkę przeciw kretom i położyć na to trawnik z rolki.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:17, 30 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mam propozycję aby powitanie przenieść do działu "Nasze ogrody" skoro już tak wątek poleciał do przodu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
deszczowymaj 09:46, 30 sty 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Witaj Elu
bardzo dużo pracy przed Tobą,ale z całą pewnością będzie pięknie
Danusia bardzo konkretnie podpowiada od czego zacząć,także pozostaje podkasać rękawy i brać się do roboty a efekty będą napewno.
Pozdrawiam ...będę zaglądać
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Kasya 10:23, 30 sty 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41919
Witam,

Czytam "...tylko piach..." i od razu mysle, ze to nie w mojej okolicy
bo u mnie tylko glina i glina..

Mam podobnej wielkosci dzialke ale moj ogrodek rozpoczyna dopiero drugi sezon.
Fajnie ze masz juz duze rosliny, i na tej bazie napewno uda sie stworzyc cos pieknego,
ale teraz w zimie nie widac nic wiecej co masz jeszcze oprocz iglaczkow
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies