Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

kamila66 13:06, 12 lis 2015


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
waldek727 napisał(a)
Aniu.
Jakbyś miała skąd, to przywieź sobie również trochę obornika żeby rozluźnić i użyźnić tą glinę. Wiosną przy użyciu wideł amerykańskich lub ręcznej glebogryzarki M mógłby przed nasadzeniami przygotować odpowiednio glebę tak abyś nie musiała później się gimnastykować z zaprawianiem dołków.
Pozdrawiam.


Jak zawsze Wldek dobrze radzi. Później nie będzie takiej możliwości
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Anusia 13:15, 12 lis 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
waldek727 napisał(a)
Aniu.
Jakbyś miała skąd, to przywieź sobie również trochę obornika żeby rozluźnić i użyźnić tą glinę. Wiosną przy użyciu wideł amerykańskich lub ręcznej glebogryzarki M mógłby przed nasadzeniami przygotować odpowiednio glebę tak abyś nie musiała później się gimnastykować z zaprawianiem dołków.
Pozdrawiam.

Witam Waldku, dawno Ciebie w mojej Skandynawii nie było. Cenna uwaga. Jeśli mi się tylko uda zdobyć obornik, na pewno tak zrobię jak radzisz. Tak jak zaóważyłeś u mnie jest glina i przed każdym posadzeniem rośliny staram się ją rozlużnić. Gdybym nie zdobyła obornika kupię obornik w granulkach i powrzucam go w dołki. Tak zrobiłam przed posadzeniem hortek i innych roślin, przez całe lato pięknie mi się odwdzięczały
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 13:27, 12 lis 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Gardenarium napisał(a)
Ten murek będzie twoją wizytówką, na pewno powstanie fajna kompozycja

Danusiu Witam w moich skromnych progach
Dokładnie jest tak jak piszesz. Myślę, że róże okrywowe w połączeniu z bluszczem będą doskonale się prezentowały. Zależy mi na tym by jesienią i zimą murek był zielony, wręcz ciemnno zielony. Dołożyłabym nie zawysokie trawki. Jeśli kolejne lata będą tak upalne a ściana szczytowa to strona południowa, to posadzić muszę takie trawy które dzielnie je zniosą. Podoba mi sie u Ciebie masz dużo zimozielonych roślin, które niezależnie od pory roku pięknie wyglądają. I ja tak choć w miniaturze chciałabym mieć
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 13:36, 12 lis 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
kamila66 napisał(a)


Jak zawsze Wldek dobrze radzi. Później nie będzie takiej możliwości

Kamila Waldek to mistrzu jest w tej dziedzinie.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 13:47, 12 lis 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Agatek napisał(a)
Noo zdjęć nie chciała wkleić kokietowała a jaki śliczny murek powstał

Agatko zdjęć nie wklejałam bo bajzel dookoła jest. Dzisiaj też chciałam coś ogarnąć a tu znowu deszcz pada.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
AnnaCh 13:52, 12 lis 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Anusia napisał(a)
Agatko zdjęć nie wklejałam bo bajzel dookoła jest. Dzisiaj też chciałam coś ogarnąć a tu znowu deszcz pada.
A tam bajzel Aniu, dobrze niech pada, bo susza straszna, ostatnio czyatałam gdzieś, że jak ciągle będzie taka sucha jesień, to zimą przy mrozach moga byc znowu ograniczenia w dostawach prądu.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
malgorzata_s... 15:43, 12 lis 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Fajny ten murek. Powiadasz bluszcz i róże? Będzie pięknie.Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Ewa777 17:38, 12 lis 2015


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Taką donicę każdy by chciał mieć Świetnie to sobie wymyśliłaś W jakich kolorach będziesz szukała róż? Okrywowe polecam - u mnie okrywowa kwitnie od maja do teraz bez przerwy
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Anusia 17:42, 12 lis 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Ewa777 napisał(a)
Taką donicę każdy by chciał mieć Świetnie to sobie wymyśliłaś W jakich kolorach będziesz szukała róż? Okrywowe polecam - u mnie okrywowa kwitnie od maja do teraz bez przerwy

Ewa wolałabym jakieś kremowe, białe. Nie przepadam za różowym kolorem, więc właściwie to u mnie go nie ma. Właśnie potrzebowałabym taką która długo kwitnie aż do mrozów.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 17:43, 12 lis 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
AnnaCh napisał(a)
A tam bajzel Aniu, dobrze niech pada, bo susza straszna, ostatnio czyatałam gdzieś, że jak ciągle będzie taka sucha jesień, to zimą przy mrozach moga byc znowu ograniczenia w dostawach prądu.

To fakt ale taka zgnilizna już mnie denerwuje;/
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies