Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Anusia 12:38, 31 maj 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Basiu dziękuję za komplementy. Zaraz spłonę heh. Ogród wymaga sporo pracy. Chciałabym dosadzić więcej zimozielonych. Wpierw przed ogródek musi dostać pierwszy szkielet nasadzeń. Dopiero potem zajmę się byłą folkową i cała resztą.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 12:45, 31 maj 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Iwk4 napisał(a)

Moje chyba będę poprawiać jesienią. Dalej mi nie pasuje rabata przed wejściem. Danica pójdzie co metr

tez myślę, ze to dobry wybór.


Iwonka ja nie wiem co chcesz poprawić u siebie, bo mi się podoba. Fakt tuje Danica trzeba rozstawić szerzej. Pooglądałam w kilku wątkach oraz wzięłam sobie do serca rady Ewy, dały dużo do myślenia.
Kwitnie przymiotna od Ciebie. Nie podlewam jej. Daje radę.



Tutaj mam jeszcze ugór. Czeka mnie praca nad przed ogródkiem. Jest tak.




____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 12:59, 31 maj 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Ela termometr wskazuje 38 w cieniu. U nas na tarasie podobnie do ok. 15-ej piekło. Cień schodzi stopniowo i tak naprawdę nie ma gdzie przysiąść. Musiałabym pół dnia przebywać w przed ogródku, bo tam w tej chwili mam cień jeszcze.
Ostróżki na dzień dzisiejszy są wypełnieniem pustych miejsc na rabacie. Mimo wszystko podobają mi się. Niebawem zmienią swoją lokalizację. Wszytkie mam z własnego siewu. W pierwszym roku zakwitły w kilku kolorach. Zebrałam nasionka tylko z fioletowej i miałam cudowną niebieską. Ostatecznie nie mam niebieskiej, nie zakwitła w tym kolorze.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
bacowa 13:30, 31 maj 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Zbierasz nasiona z ostróżek ?kiedy ? i kiedy wysiewasz ?
Anusia 14:28, 31 maj 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Ewa ]zbieram jak przekwitną, zostawiam kilka kwiatów do wysuszenia na krzaczku i wtedy ścinam całą. Ogólnie u mnie ostróżki same się rozsiewają. W tej chwili nie robię nowych sadzonek Wysiew wiosna do inspektu w lutym na rabaty po zimnej zośce. Lubię też ostróżkę letnią. Ją podobnie zbieram z tą różnicą, że wysiewam ją prosto w grunt.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Urszulla 15:38, 31 maj 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
Anusia napisał(a)
Basiu dziękuję za komplementy. Zaraz spłonę heh. Ogród wymaga sporo pracy. Chciałabym dosadzić więcej zimozielonych. Wpierw przed ogródek musi dostać pierwszy szkielet nasadzeń. Dopiero potem zajmę się byłą folkową i cała resztą.


Ja też się zastanawiałam jak ogarniać kilka rzeczy naraz na pierwszej rabacie przeszłam chrzest bojowy. To teraz sobie radzę na kilka frontów. Nie boję się robić prowizorek bo wtedy dopiero widzę jakie rośliny gdzie chcą rosnąć. I tak ciągle się na rabatach coś przerabia
Moim prowizorycznym szybkim zadarniaczem jest ciągle Ice Dance. Potem ją wywalam.

Fajnie masz że kostka położona. To już połowę wizualnego wrażenia wokół domu masz za sobą
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Anusia 20:47, 01 cze 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Urszulla napisał(a)


Ja też się zastanawiałam jak ogarniać kilka rzeczy naraz na pierwszej rabacie przeszłam chrzest bojowy. To teraz sobie radzę na kilka frontów. Nie boję się robić prowizorek bo wtedy dopiero widzę jakie rośliny gdzie chcą rosnąć. I tak ciągle się na rabatach coś przerabia
Moim prowizorycznym szybkim zadarniaczem jest ciągle Ice Dance. Potem ją wywalam.

Fajnie masz że kostka położona. To już połowę wizualnego wrażenia wokół domu masz za sobą


Ula pierwszy ogar za mną. Z roślin, które będą rosły na stałe chcę zbudować szkielet z zimozielonych oraz posadzę dwie sztuki Pissardi. Jeśli nie kupię w tym roku zielonej hakone, zamienikem tymczasowym będzie stipa.


Dzisiaj po południu poburzyło. Deszcz spadł ale jak na razie zmył tylko kurz i nic więcej.
W tygodniu pokryliśmy taras olejem.



Ławeczka mogłaby tak tu zostać Wróciła z powrotem na taras.



____________________
Skandynawia po krzyżacku
GosiaJoanna 05:32, 03 cze 2018


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
Aniu super zmiany nawet u sąsiadów jakis plotek na tarasie się pojawił hehe
____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
BASIA8 16:25, 04 cze 2018


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Hej Anusia czytam u Kasi że w dino parku byłaś - czyżby Solec Kujawski?
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Anusia 17:04, 04 cze 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
BASIA8 napisał(a)
Hej Anusia czytam u Kasi że w dino parku byłaś - czyżby Solec Kujawski?


Basiu u nas w Malborku jest Dino Park. pewnie w Solcu większy jest. Nasz połączony z lino parkiem. Na kartę mieszkańca mamy znacznie tanie bilety.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies