Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

olga80 16:48, 29 sie 2018


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Anulka u Ciebie jeszcze piknie różą się zachwycam piękna jest a hortki też widzę nie popalone słońcem.Korzystajcie z pięknej pogody bo nigdy nie wiadomo jak długo jeszcze będziemy się cieszyć taką aurą choć u nas susza okrutna.
____________________
Teresa Moje małe królestwo
Brzozowadzie... 21:30, 29 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Cześć Ania, teraz ja przyszłam w odwiedziny. Pięknie masz Tyle róż. I te hortensje przy domu. No pięknie! Będę zaglądać. Pozdrawiam ciepło!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
sylwia_slomc... 21:34, 29 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Jeszcze przez zimę za słonkiem zatęsknimy Róże pięknie Ci powtarzają
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anusia 21:14, 30 sie 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
gobasia napisał(a)


ładna jest ta róża..łapcie promienie słoneczne toć to samo zdrowie


W moim organizmie witaminy D potrzeba wielka. W zeszłym sezonie zimowym targało mną okrutnie. Dzisiejsza pogoda stała się okazją do kolejnej sesji.

Szałwie



____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 21:21, 30 sie 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Katkak napisał(a)
Ania koniecznue trzeba chwytać te ostatnie letnie dni, brawo dziewczyny.


Łapiemy, łapiemy W weekend montujemy nową barierkę przy tarasie. Zastąpi poprzednie drewniane donice. Oczywiście donice zmieniły swoje przeznaczenie. E-m zrobił taki ala koziołek- stojak na zioła. Rzecz wykorzystana zostanie w nowym sezonie.

Pegassus.

____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 21:43, 30 sie 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
olga80 napisał(a)
Anulka u Ciebie jeszcze piknie różą się zachwycam piękna jest a hortki też widzę nie popalone słońcem.Korzystajcie z pięknej pogody bo nigdy nie wiadomo jak długo jeszcze będziemy się cieszyć taką aurą choć u nas susza okrutna.


Tereniu hortki tylko tak w słońcu wyglądają. Przypalone też są. W zeszłym sezonie pięknie się przebarwiały. W 2016 roku robiłam cotygodniową sesję samych hortek. Było widać w jakim tempie potrafią przejść w fazę przekwitania.


____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 21:52, 30 sie 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Agato Cieszę się bardzo z Twoich odwiedzin. Witam w moich skromnych progach. U mnie daleka droga do doskonałości. To dopiero taki ogólny zarys. Zdjęcia lepiej wychodzą niż jest w rzeczywistości. Pewnych miejsc po prostu nie pokazuję. Do wykonania mamy kilka ważnych jeszcze prac. Zajęcie na dwa sezony. Dopiero wtedy ogród zamknę w jedną całość.

Strona południowa.

____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 22:01, 30 sie 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
sylwia_slomczewska napisał(a)
Jeszcze przez zimę za słonkiem zatęsknimy Róże pięknie Ci powtarzają


Róże szaleją. Ogólnie mogę być zadowolona. Nawet Chopin nie złapał mączniaka. Dwa sezony spędziłam na walce z tym ustrojstwem. Mączniak był też głównym powodem pozbycia się rutbeki z rabaty folkowej. Jedynie wiciokrzew nadal cierpi, jest cały biały. Do usunięcia.

Drugie kwitnienie lawendy.






____________________
Skandynawia po krzyżacku
bacowa 23:52, 30 sie 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Widzę że werbena rośnie
Dobre miejsce wybrałaś dla Variegatusa, pięknie będzie wyglądał na tle tui.

Wybierasz się na targi do SP ?.
pozdrawiam

Ps. jak zdrówko, doszłaś już do formy?

Edit; działasz coś na froncie, już coś posadziłaś tam ?
Anusia 08:32, 31 sie 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Ewa werbena jest cudowna ! Pozbieram nasionka, wiosną będę wyglądała samosiejek. Chciałabym ją mieć jeszcze w kilku miejscach. Mówiłaś mi jak robisz sadzonki a ja nie zapisałam. Kurcze ta pamięć krótkotrwała szwankuje mi Odnośnie Targów napisałam priva. Lisę zakupów mam tym razem długą.
Pewnie wszystkiego nie dostanę.
Pytasz o frontową. Na murku przy garażu posadziłam dwie hortensje Phantom. Na rabacie ze studzienkami mam dwa cyprysy lawsona. Przeprowadziłam je z folkowej rabaty. Zlewały się ze ścianą tuj i nie było ich widać. Jeden choruje i nie wiem czy nie zastąpić go czymś innym. Mam docelowo posadzone tuje danica i hakonke zieloną. Dwie sadzonki trzmieliny i stipę. Rozplenicę Pegassus Na razie takie 'zapchaj' jeszcze dziury. Na rogu obwódka z bukszpanu. Ten kawałek to się przewijał na wcześniejszych fotkach. Świeżych nie robiłam. Jakoś wersje robocze trudniej się pokazuje. Na pewno niebawem coś dorzucę.


____________________
Skandynawia po krzyżacku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies