Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

mirkaka 09:56, 02 maj 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Witaj Aniu, ta biało kwitnąca roślinka to nie gipsówka a gęsiówka
Ławeczka śliczna, czy dasz jej jakieś zielone plecki? Może posadź za nią i puść na siatkę powojniki viticella, szybko urosną i dadzą kwiecie
To zakole z bukszpanów będzie dalej szło, ? Tak jakby w środku trawnika się kończy.Ale może czegoś nie widzę
Pozdrawiam Aniu
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Anusia 11:10, 02 maj 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Gardener27 napisał(a)


Sylwia tam było 38 chyba


He he albo 30. Ktoś próbował napisać 32 i wyszło nieczytelnie, więc przekreślił i napisał nową cenę
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 11:19, 02 maj 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Gardener27 napisał(a)
Piękny porządek Aniu w ogrodzie, rabaty starannie wypielone, wszystko na swoim miejscu.

Biała ławeczka elegancka, widzę że miejsce zmieniła.
Stolik na tarasie idealnie pasuje do nowych mebli.


Dziękuję. Staram się jak mogę ale do Twoich możliwości jeszcze mi bardzo daleko. Ławka miała docelowo stać w tym miejscu w zeszłym sezonie. Tak mi się spodobała, że została na tarasie Miałam dokupić krzesła w tym stylu ale ostatecznie wybrałam te.
Kanty w dalszym ciągu kaleczę. Zapodziała mi się gdzieś łata. Jak radziłeś. Szło mi z nią lepiej. Muszę sprawić nową.

____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 11:25, 02 maj 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Iwk4 napisał(a)
Aniu, odżyl twój trawnik?
Zbyszek się bronił przed wertykulacją. Wczoraj skapitulowal. I zrobiliśmy to. Lepiej późno niż wcale.
Na targi tym razem nie jechałam.


Iwonka dobrze, że jednak zdecydowaliście się na wertykulację. Mój bardzo zachwaszczony. Dostał oddechu i to widać. Zapodałam nawóz wypierający chwasty. Nie wiem jakie ostatecznie będą tego efekty. Szkoda, że nie zrobiłam tego dużo wcześniej.

Targi wiosenne przyciągnęły tłumy. Wyjątkowo było bardzo dużo ludzi. Ja nie kupiłam tego czego chciałam ale mam blisko. Szkoda by było je opuścić.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 11:29, 02 maj 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
AnnaCh napisał(a)
Ania, pięknie
Nie przejmuj się, każdy z nas po latach bytności na O więcej od siebie wymaga, ale... no właśnie, są różne ale, mi osobiście brakuje bardzo czasu, ogródek często musi sobie sam radzić, czasami bierze u mnie górę natura kokoszki i jeszcze szereg innych czynników i ograniczeń
Piękną masz wiosnę
A po deszczu każdy rzucił się na ziemię, też kręgosłupa nie czuję


Aniu dziękuję. Tak oczekuję od siebie dużo więcej. Sytuacja czasami wymusza i wyhamowuje. Dzisiaj bardzo się ochłodziło. Trochę pokropiło. To wciąż za mało. Patrzę przez okno na tuje. Wokół nich lekko zroszone a pod nimi sucho.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 11:35, 02 maj 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Katkak napisał(a)
Aniu wzdycham do tej białej ławeczki. Mąż złota rączka. Ja z targów w jadionce przywiozłam rodka i różę Lovely Fairy, bo już je mam tylko tą zwykłą, jasno różową i czerwoną i jestem zadowolona. Pozdrawiam Aneczko.


Kasiu w tym sezonie raczej nie kupię róż a tak chciałam. Pamiętasz skrzynie na tarasie. Oto one w nowej odsłonie Posłużą za zielnik. Kupiłam kilka ziół, więc może jeszcze dzisiaj zacznę sadzić.







____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 13:37, 02 maj 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
mirkaka napisał(a)
Witaj Aniu, ta biało kwitnąca roślinka to nie gipsówka a gęsiówka
Ławeczka śliczna, czy dasz jej jakieś zielone plecki? Może posadź za nią i puść na siatkę powojniki viticella, szybko urosną i dadzą kwiecie
To zakole z bukszpanów będzie dalej szło, ? Tak jakby w środku trawnika się kończy.Ale może czegoś nie widzę
Pozdrawiam Aniu


Mirko masz rację gęsiówka. Cofnęłam się i rzeczywiście użyłam błędnej nazwy. Dobrze, że jesteś czujna. Gipsówkę wysiałam też wraz z smagliczką. Lubię takie połączenie.

A za ławką ? No właśnie. Myślałam nad tym co posadzić w tym sezonie tak na stałe. Powojniki średnio mi wychodzą. Jest to strona też południowa a więc prawie cały kwiat będzie kwitł po stronie sąsiadki. Tak było z kosmosami. Wysiałam je bardzo gęsto kwitły po mojej jak i też po drugiej stronie. Moja sąsiadka miała taki widoczek.



Zakole z bukszpanów właściwie tutaj się zaczyna. Nie mam lepszego zdjęcia. Bukszpany posadzone są na samym półkolu. Kończą się niewielkim poprzecznym żywopłotem z cisa. Musiałabym zrobić nowe zdjęcie by to zobrazować.



____________________
Skandynawia po krzyżacku
Urszulla 14:44, 02 maj 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
Anusia napisał(a)


Mirko masz rację gęsiówka. Cofnęłam się i rzeczywiście użyłam błędnej nazwy. Dobrze, że jesteś czujna. Gipsówkę wysiałam też wraz z smagliczką. Lubię takie połączenie.

A za ławką ? No właśnie. Myślałam nad tym co posadzić w tym sezonie tak na stałe. Powojniki średnio mi wychodzą. Jest to strona też południowa a więc prawie cały kwiat będzie kwitł po stronie sąsiadki. Tak było z kosmosami. Wysiałam je bardzo gęsto kwitły po mojej jak i też po drugiej stronie. Moja sąsiadka miała taki widoczek.



Zakole z bukszpanów właściwie tutaj się zaczyna. Nie mam lepszego zdjęcia. Bukszpany posadzone są na samym półkolu. Kończą się niewielkim poprzecznym żywopłotem z cisa. Musiałabym zrobić nowe zdjęcie by to zobrazować.





Dałabym za ławkę hortensje. Może to jest typowo ogrodowiskowe ale cudnie latem, jesienią i zimą wygląda. Nie nędzie pusto. Można do towarzystwa niewyskokie trawy uwielbiam ostatnio seslerię. Ale turzyca palmowa wcześnie wiosną też rusza. Ja sobie tylko tak wymyślam. Oczywiście zrób po swojemu

Pięknie masz
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Joku 20:45, 02 maj 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12189
Aniu moim zdaniem twój ogród bardzo wydoroślał. Poczekaj jeszcze ze dwa sezony i będziesz miała gąszcz.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Anusia 21:15, 02 maj 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Urszulla napisał(a)


Dałabym za ławkę hortensje. Może to jest typowo ogrodowiskowe ale cudnie latem, jesienią i zimą wygląda. Nie nędzie pusto. Można do towarzystwa niewyskokie trawy uwielbiam ostatnio seslerię. Ale turzyca palmowa wcześnie wiosną też rusza. Ja sobie tylko tak wymyślam. Oczywiście zrób po swojemu

Pięknie masz


Ula myślałam o hortensjach wcześniej ale na tak całodziennym słońcu przypalą się. Zwłaszcza w upały a są u nas coraz częstsze. Myślałam o trzcinniku, piękny, wysoki. Wraz z werbeną patagońską bardzo imponujący stworzą duet. Mam dwie kępy dostałam od Ewy Bacowej. Na razie się rozrasta ale w przyszłym sezonie będę mogła go podzielić. W tym sezonie jednak pozostanę przy kosmosach i może dojdzie werbena.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies