Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

iwonkap 20:13, 24 lip 2017

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
ren133 napisał(a)


Mam u siebie LimeLight i dopiero szykują się do kwitnienia.
I Ice Dance między kostkami bukszpanowymi



Jak juz ID na tapecie, czy masz ograniczniki ? Chyba kiedy bylo u Ciebie o wkopywaniu blach/ograniczników i nie zapisałam jak powinny być głęboko wkopane ?

ren133 21:30, 24 lip 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
frezja napisał(a)


Nie wiem Wydaje mi się, że chorują rośliny słabe, którym czegoś na starcie zabrakło; tutaj wina może być po stronie szkółki. Nie pomyśl, że u mnie wszystko kipi zdrowiem...dla wzmocnienia roślin stosuję OW i HT. Dla przykładu dam moje floksy, ciągle zagrzybione i o dziwo w tym roku zdrowe.
Pomidory w donicy mają za to okropne liście, ale owoce są.

Reniu, w Twoim pięknym ogrodzie to rzeczywiście strach, gdyby coś się przyplątało...zdrowia dla niego


Pewnie masz rację tylko ta ekologiczna ochrona wymaga sporo zaangażowania a tu czasu jak na lekarstwo ... próbowałam w ubieglym roku HT ale poddałam się bo jak już coś robić to na 100% a ja czułam, że braknie mi konsekwencji w działaniu. A pozwolę sobie zapytać jak często stosujesz HT iOW? i co oprócz nich?

____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 21:51, 24 lip 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
babka napisał(a)
Twoje kulkowisko robi piorunujące wrażenie, nie można oczu oderwać. Coś fantastycznego! I wielkości i układy i usytuowanie i połączenie z innymi roślinami, to wszystko sprawia że się gapię i gapię
Ja moje bukszpany raz w tygodniu polewam florowitem. Wiosną dostały troszkę azofoski. Na szczęście (tfu tfu tfu ...) nic się z nimi nie dzieje.

A! wygooglowałam sobie tę Twoją hakonę, śliczna na jesień jest, muszę popatrzeć jak to u Ciebie będzie wyglądało
Ja mam mało popoularną na forum odmianę ale podoba mi się taka żarówa, też ją sobie rozmnożyłam i to z powodzeniem, sadzonki już rosną.

A tak w ogóle to szałwia w trawach jest MEGA !! Pozdrawiam niedzielnie


Lejesz miód na moje serce kochanaMiło się czyta takie słowa I kiedy już zaczynam wierzyć w siebie pojawiają się zmartwienia: część bukszpanów po cięciu jakoś słabo wygląda, nie mają tej soczystej zieleni, 2 kulki mi przypaliło no i wkurzają mnie ciągle te pożółkłe ... nie wspomnę o grabach, które świecą jak na jesień ... echhh

A może też powinnam swoje tak często jak Ty podlewać florovitem? A jak to robisz konewką? czy podłączasz zbiorniczek do węża?

Za hakone dziękuję

To ostatnie zdjęcie kulkowiska to jakoś z początku czerwca musi być ... bo szałwia w tej chwili się zbiera dopiero po ostrym cięciu

Żeby nie być gołosłowna wstawię jedną fotkę "kulkowiska"

____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
siakowa 21:53, 24 lip 2017


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Jak to jest zbierające się kulkpwisko to ja ... nawet nienwiem co ja..

Idealne!!!!!
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
siakowa 21:55, 24 lip 2017


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
I jeszcze napiszę ze to jedna z moich ulubionych rabata na całym Ogrpdowisku ! Jak nie ulubiona !
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
ren133 21:55, 24 lip 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
AnnaCh napisał(a)
No właśnie nie opryskałam, bo miałam cały dzień bardzo leniwy, nie ruszyłam palcem w ogrodzie, a wieczorem poszliśmy z M na kolację u nas na Rynek Starego Miasta Jestem w szoku, bo dawno nie byłam, a u nas Rynek kipi życiem, pełno wszędzie knajpek, ogródków
Dzisiaj wieje i jadę do mamy zaraz na obiad i dzieci odebrać
Mój ogród ostatnio też pozostawiony sam sobie, ale co tam, musi sobie radzić, a podlewa z nieba ciągle
Kulki zapolickie mam nadzieję, że nam fajniutkie wyjdą U mnie na razie mało kulkowate są, ale myślę, że za rok będą już malutkie kuleczki przypominać


Nie dziwię Ci się Aniu bo ja ostatnio też mam takie dni A takie randki bardzo wzmacniają więź ...także dobrze wybrałaś ogród może poczekać

U mnie tym robionym z 1 sadzonki też daleko do kulistego kształtu...ale za rok, dwa mam nadzieję że wszyscy będą sie zachwycać
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Juzia 21:57, 24 lip 2017


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38607
siakowa napisał(a)
I jeszcze napiszę ze to jedna z moich ulubionych rabata na całym Ogrpdowisku ! Jak nie ulubiona !


Moja też!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Makusia 21:57, 24 lip 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Reniu a jak podlewasz zbiorniczkiem i wężem, to ile wlewasz florowitu na zbiorniczek?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
ren133 21:58, 24 lip 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
eee_taam napisał(a)


w mojej okolicy dorodne kkule cisowe widziałam po 200-500zł w zaleznosci od rozmiaru ...kupienie 3-5szt uwazam za fanaberie ...kupiłam celowo kilka odmian roznych kolorach o rożnym tepie wzrostu ...sadzonki zwykego gabarytu w zwyklej cenie kilkunastu złotych ...wiec życz mi wytrwałości bo ze 3 sozony zejdzie za czym cos sensownego zobacze


kupiłam tez graby zywopłotowe w tym samym celu ...Magda70...ma juz takie wypasione kulki grabowe więc odgapiłam pomysł


Moje może jeszcze nie złapały kształtu ale przynajmniej świecą soczystą zielenią a nie jak niektóre buksy ... także życzmy sobie wzajemnie cierpliwości ... bo tej to mi akurat brakuje często
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 21:59, 24 lip 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Johanka77 napisał(a)


Mistrzostwo świata! Piękne masz bukszpany.
Beni Kaze, o które prosiłaś, obfociłam.


Dziękuję Asia
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies