Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Margerytka40 10:50, 22 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Sebek napisał(a)
Co do dzielenia hakone to u mnie z jednej sadzonki mam po 4 latach kilkanaście dorodnych, więc mogę się wymądrzać

U mnie najlepiej przyrastały bez kory, posadzone w puchu Najlepiej drobnej korze zmieszanej z kompostem, na podwyższeniu Trzeba je może wtedy częściej podlewać, ale idą mocno wtedy w ilość odnóżek, a o to nam chodzi


Dajesz nadzieję Sebek tym wpisem. Masz rację bo moje hakone po zmianie warunków bytowych właśnie na coś w rodzaju jak u Ciebie też nagle jakby nowe życie w nich wstąpiło. Stały chyba ze trzy lata i już prawie miałam z nich zrezygnować bo właściwie chyba nawet marniały a tu masz. Teraz też nowe podzieliłam i widzę,że chyba im dobrze
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Milka 10:58, 22 lip 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ren133 napisał(a)


Jestem jestem Irenko
Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że obrobiłam się z cięciem bukszpanów




O matulu, szacun, po mistrzowsku i ścinek nie ma, z tymi ostatnimi stale mam problem, chyba jak inni zacznę prześcieradło używać
Reniu, hakone nie lubią kory, tam gdzie je masz, odsuń tę korę około 10cm, jak średnica kępy
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
pawel2806 12:30, 22 lip 2017


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918





Jaki grys ma pani pod świdośliwami ma idealny odcień którego szukam, poza tym ogród jak zawsze piękny
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
AnnaCh 15:07, 22 lip 2017


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Renia, pięknie, buksy moje też trochę liche, ale liczę, że odżyją, topsin też profilaktycznie dostaną, jak tylko będzie dzień bez deszczu

Z kilku zapolickich cisów też próbuję kulki zrobić
____________________
Ania - Malutki pod lasem
admete 06:41, 23 lip 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Reniu ślicznie!!!!

cięcie buksów - profeska

miłej niedzieli
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Magleska 08:19, 23 lip 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18429
Kulki przycięte profesjonalnie .....aż mi głupio pisać ,bo wszędzie tylko się zachwycam i nic więcej nie piszę ale po prostu brak słów ......cudnie z jakiej odmiany cisa tworzysz kulki , pewnie gdzieś pisałaś ,ale jakbyś mogła jeszcze raz proszę
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
ren133 10:54, 23 lip 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
nawigatorka napisał(a)
A seslerie przycielas bo żółkla czy co?


Seslerię przycięłam bo wyrosła długa a rzadka ... mam nadzieję, że się zagęści
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 11:03, 23 lip 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
eee_taam napisał(a)



tez sobie kupiłam kilka cisów w roznorakich odmianach i walcze z tym samym .....liczę że za dwa sezony cos kulkopodnego juz u siebie zobaczę

twoje kulkowisko bukszpanowe .... cud miód orzeszki


Dzięki Justyna
U mnie jest tylko jedna odmiana cisa baccata ... podjęłam się zrobienia tych kulek bo sadzonki są tanie a dojrzałe kule nie do zakupienia w mojej okolicy ... mam nadzieję, że już za rok będą przypominać kulki
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 11:07, 23 lip 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Margerytka40 napisał(a)
Renia pytałam u Marty ale jeszcze u ciebie spytam. Co to za zapolickie cisy? Ja też fcem takie kulki,fajnie Ci wychodzą. Też próbuje formować kulki cisowe tylko z innego gatunku. Ten Twój chyba dość szybko rośnie.


Ja mam cis baccata ... sadzonki kupione za 2,50zł ... ja jestem zadowolona ale sporo dziewczyn w tym roku zglaszało panu reklamacje więc nie wiem czypowinnam polecać ... z tego co wiem baccata najlepiej nadaje sie na kulki, szybko i gęsto zarasta.
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 11:11, 23 lip 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
leon60 napisał(a)
Reniu pięknie kulasy pocięłaś !
Buksy zasilam tylko raz wiosną azofoską i cały sezon są ładne zieloniutkie, chemią nie pryskam bo im więcej po nich lałam tym bardziej chorowały... teraz mimo ciągłych opadów jest spokój.
W babci ogródku wiosną kilka bukszpanów dosłownie straszyło, wujek miał je nawet wyciąć, tydzień temu zajeżdżam i oczom nie wierzę jakie się piękne zrobiły bez żadnej interwencji.
Dobrze robisz, że rozmnażasz sobie hakone


Dzięki Olu
Wiem, że nie powinnam lać tyle chemii na rośliny ale po ostatnich stratach u Łukasza boję się trochę o moje kulki zwłaszcza te duże egzemplarze bo gdyby nie daj Boże wypadły to czym je zastąpię ... pobliskie źródełka wysychają ... ale jak tylko je wyprowadzę będę starała się ograniczać środki chemiczne ...

Mam nadzieję, że uda mi się z hakone
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies