Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

ren133 11:16, 23 lip 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Sebek napisał(a)
Co do dzielenia hakone to u mnie z jednej sadzonki mam po 4 latach kilkanaście dorodnych, więc mogę się wymądrzać

U mnie najlepiej przyrastały bez kory, posadzone w puchu Najlepiej drobnej korze zmieszanej z kompostem, na podwyższeniu Trzeba je może wtedy częściej podlewać, ale idą mocno wtedy w ilość odnóżek, a o to nam chodzi


Hakone podzieliłam zaraz po zakupie rok temu, bo spore egzemplarze miałam, teraz pobrałam sadzonki z rozłogów. Dobrze radzisz Sebek z tym kompostem ... muszę go im dosypać ... wtedy sukces pewniejszy
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 11:19, 23 lip 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Milka napisał(a)

O matulu, szacun, po mistrzowsku i ścinek nie ma, z tymi ostatnimi stale mam problem, chyba jak inni zacznę prześcieradło używać
Reniu, hakone nie lubią kory, tam gdzie je masz, odsuń tę korę około 10cm, jak średnica kępy


Irenko
Z cięciem buksów na razie metoda prymitywna dość ... zwyczajnie rozkładam folię ... ale wkurza mnie to mocno i za radą Angeliki zamierzam kupić sobie odkurzacz o grodowy, który ładnie mi to wszystko będzie sprzątał

Dzięki wielkie za radę w kwestii kory ... nie wiedziałam o tym, że kora szkodzi hakone ... zaraz lecę odsunąć
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
frezja 11:26, 23 lip 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
ren133 napisał(a)


Dzięki Olu
Wiem, że nie powinnam lać tyle chemii na rośliny ale po ostatnich stratach u Łukasza boję się trochę o moje kulki zwłaszcza te duże egzemplarze bo gdyby nie daj Boże wypadły to czym je zastąpię ... pobliskie źródełka wysychają ... ale jak tylko je wyprowadzę będę starała się ograniczać środki chemiczne ...



Reniu, chemia bardzo osłabia rośliny.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
ren133 11:26, 23 lip 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
pawel2806 napisał(a)





Jaki grys ma pani pod świdośliwami ma idealny odcień którego szukam, poza tym ogród jak zawsze piękny


Jestem Renata
Nie wiem czy nie pokręciłam ale wydaje mi się, że to jest bazalt ... mogę to potwierdzić na 100% w poniedziałek.

Dziękuję za uznanie
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 11:29, 23 lip 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
AnnaCh napisał(a)
Renia, pięknie, buksy moje też trochę liche, ale liczę, że odżyją, topsin też profilaktycznie dostaną, jak tylko będzie dzień bez deszczu

Z kilku zapolickich cisów też próbuję kulki zrobić


Dzięki Aniu
Pewnie wczoraj opryskałaś buksy? bo pogoda sprzyjała ... ja miałam gościnny dzień więc znowu ogród pozostawiony sam sobie ... ale nie narzekam bo ciągle zbiera pochwały

Idealny materiał na kulki i jakaś bedzie satysfakcja za rok, dwa
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 11:30, 23 lip 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
admete napisał(a)
Reniu ślicznie!!!!

cięcie buksów - profeska

miłej niedzieli


Meeeeeerci
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Luki 11:31, 23 lip 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Tego cięcia Ci nie zazdroszczę, ale efekt za to przepiękny
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
ren133 11:33, 23 lip 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Magleska napisał(a)
Kulki przycięte profesjonalnie .....aż mi głupio pisać ,bo wszędzie tylko się zachwycam i nic więcej nie piszę ale po prostu brak słów ......cudnie z jakiej odmiany cisa tworzysz kulki , pewnie gdzieś pisałaś ,ale jakbyś mogła jeszcze raz proszę


Takie są początki ... czerpiesz garściami od innych ... odnajdujesz w tym swój styl a potem działasz ... bo jak zaczniesz tworzyć bez planu to potem więcej zmian Cię czeka Łatwo sie mówi a teraz sama poprawiam

Dzięki za miłe słowa

A kulki robię z cisa baccata ... podobno świetnie się nadaje
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 11:35, 23 lip 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
frezja napisał(a)


Reniu, chemia bardzo osłabia rośliny.


Ewa wiem no ale co zrobić z rdzą na trzcinnikach np?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 11:37, 23 lip 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Luki napisał(a)
Tego cięcia Ci nie zazdroszczę, ale efekt za to przepiękny




Łukasz ale wiesz co ja nawet lubię ciąć ... nie znoszę jedynie sprzątania po tym cięciu ... dlatego cała nadzieja w tym odkurzaczu
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies