Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

kasja83 07:58, 25 wrz 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Hej Reniu kibicuję rozmyślaniom...zawsze tu zaglądam z ciekawością co wymyślisz...niespożytą energię masz!
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
AngelikaX 10:45, 25 wrz 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Hej Reniu czytam o zmianach u Ciebie... swoją drogą u Ciebie nigdy nudy nie ma (nawet jak ciągle pokazujesz perfekcyjny ogród) ciągle coś się dzieje

Co do ścieżki mi się wydaje, że ta z kostki brukowej spaja całość ciągu komunikacyjnego... może te koło na środku niepotrzebnie przykuwa uwagę, ale poza tym jest ok
Jeśli jednak rączki Cię świeźbią to myślę, że żwirek z kulami to ciekawy pomysł ale może kosztem trawnika? aby dać po obu stronach ścieżki... jak uważasz?
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
makadamia 11:06, 25 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Reniu, musiałam posłużyć się Twoim rysunkiem, co mocno zaciemniło obraz. Udawajmy, że tego Twojego kółka nie ma, ok?

Jak przejrzałam dyskusje i zdjęcia sprzed roku, najbardziej uderzył mnie widok od podjazdu w kierunku domu. Pod ścianą ewidentnie brakuje nasadzeń.
Dlatego to kółko inaczej narysowałam, dokładając rabatę pod domem.


Na samym dole, ta gruba kreska ma wizualizować ławeczkę. U Ciebie architektura ogrodowa gra dużą rolę, a w tym miejscu jej brakuje. Dałabym niski, tynkowany na biało murek, przykryty szczebelkami drewnianymi, żeby nawiązywał do ścianki wodnej.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
ren133 20:54, 25 wrz 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
yolka napisał(a)
Tak masz pięknie a kombinujesz, dla mnie plusik z tego taki, że już nie dziwi mnie moje własne kombinowanie


A widzisz ... sama kombinujesz
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 20:56, 25 wrz 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Monka napisał(a)
Reniu nie doradzę bom z tego marna , ale na Boga masz tak pięknie, że chyba... tu się narażę szukasz dziury w całym


Musisz mi uwierzyć na słowo, że w tym miejscu nie jest jeszcze pięknie
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 20:56, 25 wrz 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Sebek napisał(a)
Renia - nie ukrywam, że siedzę cicho, bo nie mam pojęcia jak rozwiązać kwestię ścieżki Na żywo może bym poczuł temat, ale przez zdjęcia ciężko
Jednak kibicuję mocno!


Dzięki Sebek
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 20:58, 25 wrz 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
kasja83 napisał(a)
Hej Reniu kibicuję rozmyślaniom...zawsze tu zaglądam z ciekawością co wymyślisz...niespożytą energię masz!


Po letnim nic nierobieniu ostatnio znowu mnie nosi
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 21:02, 25 wrz 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
AngelikaX napisał(a)
Hej Reniu czytam o zmianach u Ciebie... swoją drogą u Ciebie nigdy nudy nie ma (nawet jak ciągle pokazujesz perfekcyjny ogród) ciągle coś się dzieje

Co do ścieżki mi się wydaje, że ta z kostki brukowej spaja całość ciągu komunikacyjnego... może te koło na środku niepotrzebnie przykuwa uwagę, ale poza tym jest ok
Jeśli jednak rączki Cię świeźbią to myślę, że żwirek z kulami to ciekawy pomysł ale może kosztem trawnika? aby dać po obu stronach ścieżki... jak uważasz?


Ustalmy Angelika, że perfekcyjny ogród to Ty masz
A ja to dopiero staram się taki stworzyć ... dlatego się dzieje
Czy ja dobrze rozumiem, że proponujesz zostawić ścieżkę i tylko dosadzić roślin po jej obu stronach?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
AngelikaX 21:06, 25 wrz 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
No weź Renia, bo nos Ci rośnie pięknie masz przecie

Tak, tylko te koło na środku ścieżki bym zlikwidowała (jeśli Ci przeszkadza oczywiście ) co o tym myślisz?
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
ren133 21:16, 25 wrz 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
makadamia napisał(a)
Reniu, musiałam posłużyć się Twoim rysunkiem, co mocno zaciemniło obraz. Udawajmy, że tego Twojego kółka nie ma, ok?

Jak przejrzałam dyskusje i zdjęcia sprzed roku, najbardziej uderzył mnie widok od podjazdu w kierunku domu. Pod ścianą ewidentnie brakuje nasadzeń.
Dlatego to kółko inaczej narysowałam, dokładając rabatę pod domem.


Na samym dole, ta gruba kreska ma wizualizować ławeczkę. U Ciebie architektura ogrodowa gra dużą rolę, a w tym miejscu jej brakuje. Dałabym niski, tynkowany na biało murek, przykryty szczebelkami drewnianymi, żeby nawiązywał do ścianki wodnej.


Taki układ z wiekszą rabatą przy oknie proponowała też magnolia swego czasu ... w sumie tam jest świdośliwa i kilka kulek ale pewnie chodzi o to że tam ma sie więcej dziać ...

Czyli proponujesz mi zmienić tylko nieco kształt ścieżki? A co ma być na tym wąskim paseczku między ścieżką a trawnikiem?

Taki murek/ławka chodzi mi od dawna po glowie ... tylko ja chciałam go umiejscowić bardziej po prawo bo wtedy widziałabym go też z tarasu.
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies