Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

ren133 21:28, 27 kwi 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
anna_t napisał(a)

ale bukszpany dorwałaś ogromne!
nie w ogrodzie to nic, jak juz mała wstaje to juz jest koniec pracy a wczoraj widziałaś przeciąg w drzwiach tyle gości to nie podziałałam jak spała.
pracy sporo ale na spokojnie dzieci ważniejsze
jak tylko będziesz kiedyś znów w okolicy to zapraszam



Noo ogromne ... trochę się zdziwiłam jak takie kolosy zobaczyłam Dobrze, że jakoś je upchnęliśmy w mojej osobówce
Wiadomo, że takie maleństwo wymaga opieki ... a wczoraj to nawet mało przyjemnie było zimno i wietrznie ... dobrze, ze troszkę słońca w tym wszystkim mieliśmy
Jeśli będę w okolicy to dam znać ... może się uda ... oczywiście Ciebie tez zapraszam
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 21:31, 27 kwi 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
popcorn napisał(a)
wow jakie kulasy! Cudo! I swidosliwy posadzone! wow
pozdrawiam Pracusiu!


Karola
ŚŚ już w sobotę posadzone
Bukszpany nawet mnie zaskoczyły swoimi rozmiarami - myślisz, że się przyjmą?
Pozdrawiam
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 21:35, 27 kwi 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Ludwika napisał(a)
Bukszpany okazałe! Ale wgłębnik też robi wrażenie Tylko śś jakoś nie trafiają w mój akurat gust Kurcze, muszę z ciekawości ten mój bukszpan zmierzyć w obwodzie :>


Witaj
A co też masz jakiegoś kolosa? ŚŚ ... noo kwestia gustu i bardzo dobrze, bo byłoby nudno gdyby wszystkim podobało się to samo Za wgłębnik dzięki
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 21:44, 27 kwi 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
jankosia napisał(a)
Ale zaszalałaś. Idziesz jak tornado Te buksy robią wrażenie. Które to? Te z mmsa, te większe czy z tego źródła co zawsze bierzesz?
Odnalazłam też tą świdośliwę co ci piszczałam że taka wielka i piękna - to była świdośliwa kanadyjska
A wiesz, ja się wcale nie dziwię emowi i jego koledze. Trendy idą w fajną stronę, szuka się roślin albo rodzimych albo takich które przypominają te z zza płotu. Sama ci miałam napisać żebyś mirabelkę posadziła bo podobny efekt uzyskasz. Nie ma się co obrażać Kiedyś się drzewa trzymało pod linijkę, wyprowadzało na siłę na dany kształt. Drzewka wielopienne były do dostania tylko w gorszych szkółkach bo tam nie dbają, a teraz? Tyle szkółek przetrzepałaś żeby znaleźć "krzak" Ale mi się ten kierunek podoba I mimo że niektórzy po zeszłym Chelsea psioczyli na pierwszą nagrodę to ja uważam że był to majstersztyk Czekam aż się pojawią grube pnie wierzb poztrzaskanych przez pioruny (i nawigatorka będzie płakać że wyrzuciła) albo stare jabłonie koniecznie porośnięte toną porostów Idzie dobre wiesz? Tylko zanim nasze szkółki się ogarną i dostosują to z powrotu modne będą drzewa ukrzyżowane.. Ech te mody
Buziaki.
Zabierzesz mnie do Kasi?


Monika
Całkiem z innego jeszcze
A ja się nie obrażam Takich 3m mirabelek to u mnie na terenie firmy z 15 rośnie ... przyznam sie szczerze, ze nawet rozważałam taki pomysł przeniesienia ich do mnie ... ale tylko przez chwilę Jestem bardzo zadowolona z zakupu ŚŚ ... cieszę się, że rosną już u mnie i wiem, że caly pic polega na tym aby je właściwie prowadzić ... wówczas bedą cieszyć ... może wymaga to pracy ale jaka satysfakcja

PS Niestety nie jadę do Kasi ...
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 21:45, 27 kwi 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Olili napisał(a)
Wgłębnik piękny. Świdośliwy chwytają mnie za serce! Buksy ....mmmmm...

Proszę o rady u mnie.


Dziękuję byłam
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 21:47, 27 kwi 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Agatek napisał(a)

ja też ja też
słonie super i w ogóle kopara mi opdała


nawet nie wiesz jakie to miłe? dzięki
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 21:49, 27 kwi 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
eee_taam napisał(a)
dawno mnie tu nie było ale widziałam te gigantyczne świdośliwy wgłębnik ...też: ....i łany tulipanów ...że też ja nie mam exotic...coś nie spotkałam ich chyba?


Justyś
W tym roku będziesz miała okazję nadrobić straty Będę krzyczeć jak "rzucą" EE
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 22:00, 27 kwi 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
jankosia napisał(a)
Zgadzam się z Tobą pszczółko, piłam raczej do trendów i podążania za nimi, ale słowo pisane to tylko słowo pisane- jak człowiek nim biegle nie włada to może zostać źle odebrany. Może gdybym zamiast "mody" użyła "tryndy"?
Nie wiem jak buki czy lipy bo w mojej okolicy nie rosną poza parkami, ale już dębów wielopiennych od groma. Pewnie wykaszane w młodym wieku. To myślisz że tak długo nie pociągną? Rozkraczą się w którymś momencie?

Mody złe nie są, ale trzeba korzystać z głową, to prawda. Sama bez winy nie jestem- za to moje zbieractwo dendrologiczne to ktoś po łapach powinien mi dać Albo kartę odebrać najlepiej


Trendy trendami ... wybrałam ŚŚ bo urzekły mnie w kompozycjach Chelsea Ta część ogrodu ciągle mnie nie satysfakcjonowała ... rabata, ktorą stworzyłam była płaska ... nie czułam satysfakcji patrząc na nią ... chciałam czegoś bardziej przestrzennego ... nawet z elementami architektury ogrodowej ... tak zrodził sie pomysł ścianki wodnej ... rozrysowałam projekt, w dopracowaniu którego bardzo pomogła mi magnolia ... oczywiście wszystko to działo się z Waszą pomocą i póki co jestem bardzo zadowolona ... sporo jeszcze pracy przede mną aby osiągnąć efekt wow ale ten pierwszy najważniejszy krok już zrobiłam
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
jankosia 22:02, 27 kwi 2016


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
ren133 napisał(a)


Monika
Całkiem z innego jeszcze
A ja się nie obrażam ...

PS Niestety nie jadę do Kasi ...


Napiszesz mi na priv z jakiego? Byłam dzisiaj oglądać te z mmsa, ale kurde na zdjęciu to one ładniejsze były Niby nie najgorsze, ale widać że na siłę w te kulki przycięte. Napusz mi proszę skąd te twoje.

No ja myślę że się nie obrażasz Jeszcze tego by brakowało Przecież ja pieję nad świdośliwami, a że walę prosto z mostu? To jakaś wada genetyczna albo brak wychowania? Nie dojdziesz

I nie wierzę że nie jedziesz. Raz, raz jedyny chciałam na spotkaniu się winka napić i liczyłam że to ty będziesz kierowcą a tu lipa Innym razem
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
ren133 22:06, 27 kwi 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Agi2006 napisał(a)


Pięknie u Ciebie . zaglądam często choć się nie ujawniam. Przoczyłam jednak informacje o kosodrzewinie tej na ostatnim zdjęciu . To pumilio? Nie boisz się, ze za bardzo urośnie?


Witaj
Wybrałam tę kosodrzewinę ponieważ jest wolno rosnąca. Poza tym można ograniczać jej wzrost uszczykując młode przyrosty
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies