Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

ren133 22:25, 27 kwi 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
magnolia napisał(a)


mnie tez tego uczyli na studiach. Co prawda akurat wtedy matką młodą byłam, więc fascynacja dedrologiczna mocno konurowała z emocjami wczesnego macierzyństwa,a le to wykułam na blachę!

U mnie mirabelka 'robi' za drzewo architektoniczne. mama jak nas odwiedza, to czasem pyta, kiedy wreszcie ja wywalimy, a my ją kochamy miłością wielką.

Pięknie Ren działasz. Nie doczytałam co M marudzi pod nosem, ale może to i lepiej. Mam swojego marudę, to wiem, że potrafią tacy zaleźć za skórę.






Dziękuję magnolio
eM już się oswoił z nowymi drzewami już nie marudzi ... nawet zaczyna mu się podobać
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 22:32, 27 kwi 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
jankosia napisał(a)
W moich obecnych okolicach na miedzach jeśli coś się ostało to głównie czereśnie i grusze, a z czasów dzieciństwa pamiętam głównie topole osiki i włoskie. Dopłaty unijne powiadacie? To może i u mnie na wsi zaczną sadzić
Widzisz Renia jaka fajna dyskusja u ciebie?
Jeszcze w temacie mirabelki. Mój brat z bratową zakładali w zeszłym roku ogród przy swojej leśniczówce. I wiecie co mają na środku w najbardziej reprezentacyjnym miejscu? Oczywiście mirabelki. Bo bratu się dobrze kojarzą


Kochana
Ciekawa dyskusja a i owszem ... cóż mogę powiedzieź jak wynika z Waszych wpisów wszystko ... również drzewa jest kwestią gustu, mody czy sentymentu ... niech każdy sobie odpowie jak to jest w jego przypadku ...
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 22:39, 27 kwi 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Jagodaa napisał(a)
Fajnie się obserwuje powstawanie rabaty i jak stopniowo wydobywa się zamysł i jego urok . Niezłe kulkowisko .

Wgłębnik bardzo fajnie wyszedł, ja się boję brukowania placyku (że tak równo nie wyjdzie ).


Nie mogę sie doczekać efektu końcowego Ale tutaj będę musiała uzbroić się w cierpliwość ... drzewa wymagają właściwego prowadzenia ... kulki muszą się ukorzenić ... trzeba jeszcze posadzić trawy i byliny ... nie wspomnę o żwirku i ściance ... także na wszystko potrzeba czasu ...

Za wgłębnik dziękuję Brukowania też em się bał troszkę a poza tym strasznie ciężkie te płyty - dlatego zdecydowaliśmy się na fachowców, kórzy w 4h uwinęli się ze wszystkim
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 22:41, 27 kwi 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
magnolia napisał(a)
Mamy podobne wspomnienia Asiu, tylko że ja tylko magister jestem.


Ale jaki fachowiec i na dodatek chętny służyć pomocą innym
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 22:47, 27 kwi 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Anusia napisał(a)


Najpierw pochwalę wgłębnik, wyszedł rewelacyjnie. A tutaj fantastycznie. Pozmieniało sie w ogrodzie. Kochana zdradz mi tajemnicę czym tak dokładnie wycinasz kanty bo nożem do kancików to tak idealnie nie wyjdzie. Być może ktoś pytał Ciebie o to ale jest tyle wpisów, że nie nadrobię


Dziękuję
Kanciki to żadna tajemnica ... nożem do darni robię zdecydowanym ruchem i tyle
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 22:50, 27 kwi 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Luteczka napisał(a)
WOW ale piknie, wgłębnik robi wrażenie, jak dojdą ławki i stół to ci się zleci pół ogrodowiska na imprezę


Czyli mus ławeczki robić Dziękuję bardzo

PS Ty akurat nie masz daleko
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 22:51, 27 kwi 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
MirellaB napisał(a)
Rewniu wgłębnik jak marzenie


Dziękuję Mirelko
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 22:54, 27 kwi 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
AgataP napisał(a)


Monika i u mnie Mirabelka rośnie, jedna pozostała wielka, wystaje nad domek gospodarczy, resztę przycinamy na zasadzie żywopłotu. Ale ta jedna wiosnę wita piękną bielą już z daleka


No no zaraz się okaże, że to bardzo popularne drzewo na O jest a chłopaki się śmiali
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 22:55, 27 kwi 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Olili napisał(a)
Ale fajna dyskusja u Ciebie
Przyjdź jeszcze do mnie .


Już już
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 22:59, 27 kwi 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
jankosia napisał(a)


Napiszesz mi na priv z jakiego? Byłam dzisiaj oglądać te z mmsa, ale kurde na zdjęciu to one ładniejsze były Niby nie najgorsze, ale widać że na siłę w te kulki przycięte. Napusz mi proszę skąd te twoje.

No ja myślę że się nie obrażasz Jeszcze tego by brakowało Przecież ja pieję nad świdośliwami, a że walę prosto z mostu? To jakaś wada genetyczna albo brak wychowania? Nie dojdziesz

I nie wierzę że nie jedziesz. Raz, raz jedyny chciałam na spotkaniu się winka napić i liczyłam że to ty będziesz kierowcą a tu lipa Innym razem


No co Ty? ładne były ... Moje źrodło się wyczerpało
Wada genetyczna ... no wiesz
No nie jadę bo mam już inne plany
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies