Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kamień w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Kamień w ogrodzie

Nona 19:48, 03 mar 2015

Dołączył: 03 mar 2015
Posty: 2
Witam wszystkich,

ostatnio zainteresował mnie temat kamieni w ogrodzie, granitu, piaskowca, kamieni rzecznych itp.Mam zamiar na wiosnę zmodernizować swój ogród w związku z czym chciałabym spytać bardziej doświadczonych forumowiczów, czy jest coś co szczególnie polecacie do ogrodów? Czy temat kamieni jest Wam znany, czy warto zastosować ten trend w ogrodzie? Myślę nad ścieżkami, dodatkowo nad grillem granitowym,być może wydzielenie miejsca na warzywnik, kwiaty, zioła, za pomocą kamieni rzecznych.
Będę wdzięczna za każdą otrzymaną poradę i informację co teraz jest modne co będzie na lata i ponadczasowe, a zarazem nie będzie wymagało aż tak wiele zaangażowania w dbaniu o estetyczny wygląd.

Gardenarium 20:17, 03 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Myślę że mamy na temat kamienia mnóstwo wątków w dziale nawierzchnie, murki oporowe, grill, architektura ogrodowa itd. na każdy temat jest wątek. Zapraszam do poszczególnych wątków.


Kamienie rzeczne czyli otoczaki wyszły już nieco z mody, pasują do strumienia, wiejskich ogródków, rustykalnego stylu, w uznanych projektach takich kamieni się nie używa, nie buduje się też z nich pseudoskalniaków w postaci najeżonego kopca, ani nie otacza brzegów rabat. Chociaż, może to się robi, ale mnie osobiście się nie podoba.

Kamienie w postaci monolitów, skał, płyt owszem - używa się. Wyglądają świetnie.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wiki1 09:32, 20 lis 2015

Dołączył: 14 paź 2015
Posty: 6

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Metamorfozy ogrodowe

sylwia_slomc... 09:32, 20 lis 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Metamorfozy ogrodowe

fajnie już jest
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
basia3 09:32, 20 lis 2015


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Metamorfozy ogrodowe

wiki1 napisał(a)

coraz lepiej dużo pracy widać, nie obraźliwe się ale kamienie dookoła rabat nie są konieczne, przytłaczają wszystko dookoła, widzę tylko głazy i kamienie.
____________________
JEST DOBRZE :D
wiki1 09:32, 20 lis 2015

Dołączył: 14 paź 2015
Posty: 6

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Metamorfozy ogrodowe

@basia3
Ta ogromna góra kamieni nie jest elementem rabaty, tylko one są przeznaczone na podłogę do altany. Niestety miejsce dla kamieni znalazło się przy rabacie. Jak powstanie podłoga kamienna to wkleję zdjęcia.
basia3 09:32, 20 lis 2015


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Metamorfozy ogrodowe

Ale mi chodziło o obramowania rabaty. Bo ta góra to jakoś do rabaty nie pasowała, wiadomo, że są tam chwilowo.
nie chcę się mądrować, i nie chcę Cię w żaden sposób urazić, nie o to chodzi, sama mam dużo błędów w ogrodzie i duuuużo jeszcze przede mną pracy, żaden ekspert ze mnie ale takie krawędzie z kamieni tworzą chaos, może inaczej będzie jak roślinki urosną.
Pozdrawiam.
____________________
JEST DOBRZE :D
kachat 09:33, 20 lis 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Metamorfozy ogrodowe

Basia, Sylwia - To nie chodzi o lubienie lub nie lubienie pewnych rozwiązań, nie o to aby było ciekawie, ale o to, że coś wygląda dobrze lub źle. Można lubić kamienie i stworzyć z nimi coś super, można je lubić i zrobić z nich niezbyt ładne obwódki jak Wiki (na szczęście tylko tymczasowe ).

I każdy ma prawo do swojego zdania, nie każdemu się musi wszystko podobać, więc przestańcie ludzie wreszcie przepraszać ciągle na tym forum za wyrażanie własnego zdania (Basia!). Jak mnie to wnerwia - "błagam, wybaczcie mi, że według mnie jest nieładnie". Konstruktywna krytyka tego, co ktoś spartolił w swoim ogródku, jest na wagę złota, i ja bym była pełna wdzięczności gdyby ktoś do mnie przylazł i powiedział mi, co według niego schrzaniłam i jak by to radził naprawić. Niekoniecznie bym się musiałam z tym kimś zgodzić, ale starałabym się coś wynieść z jego opinii i dobrze ją przemyśleć.

Dlatego - Wiki, według mnie też te kamienie wyglądają średnio. Pisałaś, że chcesz zainwestować kiedyś w lepszą obwódkę, ale przecież najładniej wygląda najtańsza i najprostsza obwódka świata, czyli po prostu równo przystrzyżony trawnik - patrz np. tutaj Trawka w kancik, super wygląda, czysto i estetycznie. Ja taki u siebie zrobiłam zwykłym szpadlem. Więc jak ci trawa urośnie, czyli pewnie dość szybko, możesz u siebie zastosować np. to rozwiązanie. A z kamieni możesz zrobić skalniaczek albo ścieżki - jak np. tutaj
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
popcorn 09:33, 20 lis 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Metamorfozy ogrodowe

wiki1 napisał(a)
Dziękuję za opinie. Kamieni mam pod dostatkiem, niestety obrzeża trawnikowe są dosyć drogie, pieniążki zamiast inwestować w obrzeża (na to też przyjdzie czas) wolę najpierw wydać na rośliny. Jak na razie czekam na wiosnę aby znowu zacząć pracę w ogrodzie, plan rabat już jest.


hej, nie obrażaj się!! kamienie WSZYSTKIE wykorzystaj na kamienną podłogę a między rabatami a trawnikiem najlepsze jest NIC kanciki przycięte łopatą. Jeszcze będziesz klęła kosząc trawnik który powłazi w te kamienie - nic fajnego, też przerabiałam
____________________
Mój nowy ogródek
Sylvana 09:33, 20 lis 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Metamorfozy ogrodowe

[/quot

Wiki1 też jestem tu nowa ale o kamieniach wiem co nieco, więc może w czymś pomogę.
Mam podobny ogródek z otoczaków, trochę wyższy bo u mnie są dwie warstwy, miałam bardzo nierówne kamienie.

Moje spostrzeżenia to:
1. kamienie przerastają trawą, ja swoje przymurowałam, bo jak trawa puści swoje korzonki to się wszystko rusza i odpada - i tu nasuwa się punkt
2. przemyśl dokładnie miejsce ogródka, bo jak pomurujesz to będzie trudno coś zmienić
3. koszenie - po łuku wypukłym jakoś idzie, resztę trzeba dokończyć ręcznie, łuk wklęsły wymaga więcej roboty ręcznej
4. jak kamienie nie będą przymocowane to kosiarką je zaraz rozwalisz, oprócz tego, ziemia też napiera

A tak wogóle to zapowiada się urokliwie, czekam na cd
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies