Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Typografia ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Typografia ogrodu

blyxa 20:53, 08 lut 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
macham poweekendowo i melduję, że rozpoczęłam prace ogrodowe

Co prawda mało przyjemne, bo oświetlenie na drodze robili i rozwalili mi cały ekobord i kamyczki przy ogrodzeniu, poryli teren wyrównany pod trawę - więc wszystko muszę poprawiać Nie pyskuję bo teren gminny ale czy na prawdę musieli kopać rów pół metra od płotu o te 20 cm dalej by się posunęli i nie musiałabym wszystkiego poprawiać. Ech...

Za to odkryłam całe trzy kwitnące ranniki Mała rzecz a cieszy
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
nawigatorka 21:09, 08 lut 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
leon60 napisał(a)
Jeden z moich grujeczników ma dość grubą gałąź od dołu do wycięcia, myślisz że już mogę to ciachnąć?
Korygujesz swoje czy zostawiasz w spokoju?

Wiesz ja swoje podkrzesalam gdy je kupilam. Teraz nie ona walam nic z nimi robic.niech masy nabiorą. Ale.teraz tnie sie lisciaste wiec ja bym ciela i grujeczniki.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 21:12, 08 lut 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
blyxa napisał(a)
macham poweekendowo i melduję, że rozpoczęłam prace ogrodowe

Co prawda mało przyjemne, bo oświetlenie na drodze robili i rozwalili mi cały ekobord i kamyczki przy ogrodzeniu, poryli teren wyrównany pod trawę - więc wszystko muszę poprawiać Nie pyskuję bo teren gminny ale czy na prawdę musieli kopać rów pół metra od płotu o te 20 cm dalej by się posunęli i nie musiałabym wszystkiego poprawiać. Ech...

Za to odkryłam całe trzy kwitnące ranniki Mała rzecz a cieszy
nigdy tak male.rzeczy nie ciesza jak na przedwiosniu.

Oj to mialas przygody... roznie to bywa czasem jesli ktos mysli to nie zniszczy,czasem trzeba ostro pilnowac a czasem pozostaje zalamac rece nad czyjas bezmyslnoscia... mi na przedplociu jedynie letnie koszenie pobocza mi zagraza ale zanim bluszcz ktory tam mam bedzie siegal do kosiarki to jeszcze ho ho...
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
blyxa 21:38, 08 lut 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
Ja teren przed płotem koszę sama - więc jak zryli wszystko to muszę wyrównać, bo później kosiarką nie wjadę. I tak staram się nic specjalnie nie robić, bo jeszcze kiedyś ulicę mają wyczarować, więc wiadomo, ze wszystko się zniszczy.
Nie spodziewałam się jedynie, ze tak blisko płotu będą mi kopać.

A tak nie dość, że robotę z zeszłego roku trzeba poprawić, to jeszcze plany mi zepsuli, bo chciałam tam kiedyś biała tawułę posadzić, ale na kablu to chyba słaby pomysł (w sensie, ze jak coś będą robić to wykopią i zniszczą).
No trudno - jeszcze jakieś dwa dni roboty, posiać trawę i powinno być ok (do kolejnych robót).
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
lindsay80 22:30, 08 lut 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
nawigatorka napisał(a)
Wrocilam wlasnie z zebrania w przedszkolu o tematyce szkolnej...i powiem wam nie rozumiem ludzi...ale moze lepiej tego nie rozwijac.



ja też i dalej nic nie wiem, nikt nic nie wie, wygląda na to, że nasze dzieci mają być w tym roku królikami doświadczalnymi, eh...
____________________
Tu ma być ogród :)
nawigatorka 22:31, 08 lut 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
blyxa napisał(a)
Ja teren przed płotem koszę sama - więc jak zryli wszystko to muszę wyrównać, bo później kosiarką nie wjadę. I tak staram się nic specjalnie nie robić, bo jeszcze kiedyś ulicę mają wyczarować, więc wiadomo, ze wszystko się zniszczy.
Nie spodziewałam się jedynie, ze tak blisko płotu będą mi kopać.

A tak nie dość, że robotę z zeszłego roku trzeba poprawić, to jeszcze plany mi zepsuli, bo chciałam tam kiedyś biała tawułę posadzić, ale na kablu to chyba słaby pomysł (w sensie, ze jak coś będą robić to wykopią i zniszczą).
No trudno - jeszcze jakieś dwa dni roboty, posiać trawę i powinno być ok (do kolejnych robót).

szybkiego zakończenia prac zatem i małych szkód zyczę
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 22:35, 08 lut 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
lindsay80 napisał(a)


ja też i dalej nic nie wiem, nikt nic nie wie, wygląda na to, że nasze dzieci mają być w tym roku królikami doświadczalnymi, eh...

wiesz ja mam jeszcze tak, że córka nie ma pięciu lat a juz kończy zerówkę... i musze jej edukację zgrać z przyszłym pójściem do szoły młodszej siostry, tak by ich kalendarzowa różnica wieku pokrywała się z edukacyjną. ech nieładne słowa cisną mi się na usta. A ogólnie u nas panuje moda na odwlekanie wszystkiego. rodzice nie widza nawet tego, że teraz przez takie wybory powstaną w podstawówce dwie pierwsze klasy a za rok pewnie 14...
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
lindsay80 22:43, 08 lut 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
nawigatorka napisał(a)

wiesz ja mam jeszcze tak, że córka nie ma pięciu lat a juz kończy zerówkę... i musze jej edukację zgrać z przyszłym pójściem do szoły młodszej siostry, tak by ich kalendarzowa różnica wieku pokrywała się z edukacyjną. ech nieładne słowa cisną mi się na usta. A ogólnie u nas panuje moda na odwlekanie wszystkiego. rodzice nie widza nawet tego, że teraz przez takie wybory powstaną w podstawówce dwie pierwsze klasy a za rok pewnie 14...


u nas asekuracyjnie rodzice postanawiają zostawić dzieci w przedszolu, do UM płynie sygnał, że mało kto jest zainteresowany powstaniem pierwszych klas, pewnie skonczy sie tak, że te kilkoro dzieci z różnych dzielnic zostanie pozbierane do jednej szkoły i stworzą jedną klasę, a to znaczy, że my będziemy wozić dzieci do jakiejś szkoły, mając pod nosem swoją niewykorzystaną, a to przecież decyzja na kilka lat...
____________________
Tu ma być ogród :)
nawigatorka 22:47, 08 lut 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
lindsay80 napisał(a)


u nas asekuracyjnie rodzice postanawiają zostawić dzieci w przedszolu, do UM płynie sygnał, że mało kto jest zainteresowany powstaniem pierwszych klas, pewnie skonczy sie tak, że te kilkoro dzieci z różnych dzielnic zostanie pozbierane do jednej szkoły i stworzą jedną klasę, a to znaczy, że my będziemy wozić dzieci do jakiejś szkoły, mając pod nosem swoją niewykorzystaną, a to przecież decyzja na kilka lat...

tej asekuracyjności nie rozumiem. u nas nikt nie potrafił podać powodu dlaczego nie chcą wysłać dzieci do szkoły. gdyby Nasza córka miałą 6 lat nie zastanawiałbym się ani chwili. cieszyłabym się, ze będzie takim "pustym" rocznikiem. to w każdym momencie edukacji może ułatwić wiele rzeczy. ale rozumiem tez kłopotliwośc dojazdów jak u Was.u nas też będą ale my nie mamy wyjścia. tylko jeszcze szkoła nie wybrana ale to dopiero za rok raczej bo za młoda teoretycznie jest.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 07:52, 09 lut 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Stado jelini na dzien dobry zostawiam.zdjecie robione w pospiechu ale widzicie?


____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies