Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Typografia ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Typografia ogrodu

nawigatorka 09:23, 08 sty 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Mala_Mi napisał(a)


Dokładnie o to chodzi...............dlatego uderzają. mam ten sam problem i od lat siedzę z naklejkami na szybach. Nie zawsze pomaga, ale zdecydowanie jest lepiej.
I niestety kilka ptaków w ciągu roku się zabija, pomimo naklejek Teraz też jeden czeka na pochowanie.. Najczęściej się zabijają jak przylatuje krogulec i one w panice uciekają ..
Jednak szmat nie powieszę na oknach. Rolety zasuwam tylko zima by sąsiedzi nie zaglądali do domu. Niestety jodły zachorowały i jestem teraz na widoku

Tak tez ostatnio doszlam do tego wniosku.u mnie firan tez nie bedzie.ptaki najczesciej przezywaja takie uderzenie na szczescie.najgorzej teraz zima bo zanim moga dojsc do siebie moga zamarznac.ale nie sposob przeoczyc takiego ptaka (bo to taki hałas gdy uderzy) wiec bede je ewentualnie obserwowac i ratowac jak sie da. To tez nie jest az tak czeste.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 10:11, 08 sty 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Sypie dalej...
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
polinka 10:14, 08 sty 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
I u mnie w nocy pięknie dosypało, niestety od godziny pada deszcz i wszystko za chwilę będzie ciapowate. Wolę śnieg niż deszcz!
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Dominika11 10:16, 08 sty 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
u nas tez w nocy sypało

piekne obrazy zimowe
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
nawigatorka 13:10, 08 sty 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
polinka napisał(a)
I u mnie w nocy pięknie dosypało, niestety od godziny pada deszcz i wszystko za chwilę będzie ciapowate. Wolę śnieg niż deszcz!

widzisz u mnie jeszze deszczu nie ma ale przestało sypać a ze jest +3 to wszystko topnieje w oczach. nawet poszłam kulki odśniezyć bo snieg cięzki się robi i by mi je połamał.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 13:10, 08 sty 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Dominika11 napisał(a)
u nas tez w nocy sypało

piekne obrazy zimowe

juz znikaja
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Tess 13:16, 08 sty 2016


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12097
O masz, już po śniegu? U mnie właśnie zaczął (dopiero) sypać.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
nawigatorka 13:37, 08 sty 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
przygotowuje się myslami do siewy: kłosownicy, werbeny w niewielkim zakresie, jeżówek oraz stipy. chciałam sprawdzic terminy zeszłorocznego wysiewy werbeny bo mi sie sprawdziły i przy okzaji zrobię mały serial z zycia werbeny dla własnej archiwizacja a i może komus się przyda.

28 lutego - siew - po małych pojemników, bez przykrywania zemią i pod plastikowy klosz

22 marca - było juz ich na tyle dużo ze zaczęłam je przerywać w doniczkach zostawiając po ok 3 sztuki



7 kwietnia ukorzenione były na tyl;e by poprzesadzac je do większych doniczek, tu rosły już bardzo szybko


18 kwietnia

15 maja troche je hartowałam a tego dnia poszły do gruntu a wyglądały tak


sierpień - wysokośc u mnie od 1,4 m - 1,7m. tu trzy sadzonki


____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 13:38, 08 sty 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
może ktoś podzieli się doświadczeniem z siania stipy albo jeżówek?
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 13:38, 08 sty 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Tess napisał(a)
O masz, już po śniegu? U mnie właśnie zaczął (dopiero) sypać.

tak szybko to nie. było go z 15 cm ale szybko się topi
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies