Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasze RANCHO

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze RANCHO

Beata86 22:25, 13 mar 2015

Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 27
Po długim poszukiwaniu, w końcu udało nam się odszukać NASZ kawałek ziemii Póki co nie ma się czym pochwalić, ale tak mnie zainspirowaliście zdjęciami swoich ogrodów, że nie mogę się doczekać kiedy posadzę pierwsze roślinki!

Tak wyglądał nasz ogród na samym początku, we wrześniu 2014r.


Koszenie trawy, częściowe opłotowanie i już się robi fajnie (październik 2014)


Jak tylko zrobi się cieplej zaczynamy działać!
Na przodzie działki montujemy drewniany płot. Kiedy już działka będzie w pełni opłotowana biorę się za sadzenie roślin. W tym roku raczej nie uda nam się postawić domku (jest to działka rekreacyjna), ale przynajmniej zrobi się przytulniej

Kilka choinek od naszych znajomych czeka już na wkopanie. Mam na oku kilka bylin.
Zastanawiam się jeszcze nad posadzeniem większego drzewa, żębyśmy mięli gdzie się schować przed słońcem latem. Macie jakies propozycje?
____________________
Beata Nasze rancho
waldek727 23:13, 13 mar 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Beata86
Na przodzie działki montujemy drewniany płot. Kiedy już działka będzie w pełni opłotowana biorę się za sadzenie roślin.

Mnie na samym początku mojej własnej przygody z ogrodnictwem też tak samo się zdawało.
Witaj Beato na forum!
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
KasiaWB 08:24, 14 mar 2015


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
waldek727 napisał(a)
Beata86

Mnie na samym początku mojej własnej przygody z ogrodnictwem też tak samo się zdawało.
Witaj Beato na forum!



i mi też się wtedy tak zdawało

Witaj wiosennie
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Beata86 11:20, 14 mar 2015

Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 27
Mam nadzieję, że nasz ogród chociaż w połowie będzie wyglądał tak jak Wasze. Już nie mogę się doczekać pierwszego lata na działce, z dala od blokowiska.

W najbliższym czasie czeka nas wykopanie studni, zaraz po niej montaż płotu. Najchętniej już bym zaczęła działać z rabatami, ale boje się, że to co posadzę zostanie skradzione :/ Więc na razie roślinki przechowujemy na balkonie, albo w warsztacie męża. Mamy kilka choinek odratowanych po świętach, kilka cyprysików, 4 sztuki 15 cm jodełek (tzw. samosiejek) przyniesionych ze spaceru z psem

I tu mam do Was pytanie. Za naszym osiedlem na łące rosną brzózki ("samosiejki"). Co jakiś czas ktoś je wycina. Chciałabym wykopać 3-4 sztuki ok 100 cm drzewek do siebie na działkę. Za wycinkę drzew są kary, a za wykopanie w celu przesadzenia?



W tym miejscu brzózek było jeszcze więcej, ale co jakiś czas ktoś je wycina
____________________
Beata Nasze rancho
Nallar 16:56, 14 mar 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Witam nową ogrodniczkę
Popraw link w podpisie, będzie łatwiej do Ciebie trafić
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Beata86 21:47, 14 mar 2015

Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 27
Link poprawiony
____________________
Beata Nasze rancho
Karol99 22:11, 14 mar 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Witaj
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Beata86 22:21, 14 mar 2015

Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 27
Plan jest następujący:
Domek postawimy pewnie w następnym sezonie, ale już teraz wezmę się za posadzenie iglaków wzdłuż płotu. W rogu działki rabata iglaków. Z przodu działki między bramą, a domkiem wrzosowisko. Obowiązkowo magnolia przy furtce Pokusiłam się też o zaznaczenie na planie placu zabaw (piaskownica i małpi gaj, na przeciwko domku), przy 3 brzózkach. Miejsce też znajdzie się na murowany grill. Marzy mi się również małe oczko wodne, ale gdzie?
____________________
Beata Nasze rancho
Karol99 22:24, 14 mar 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Ja odnośnie tych brzóz, jeżeli to są samosiejki i tereni nieużytkowany to według mnie możesz przesadzać.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Beata86 10:45, 16 mar 2015

Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 27
Też tak myślę Pozdrawiam!
____________________
Beata Nasze rancho
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies