Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

KasiaWB 22:28, 13 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Witam Wszystkich odwiedzających mój wątek , bo mój piękny ogród…..będzie w przyszłości

Na Ogrodowisko trafiłam przypadkowo w piątek 08.04.2011 r. …. przesiedziałam cały weekend niemal od rana do rana i ……..postanowiłam zapuścić korzenie w tak miłym, pięknym i pełnym inspiracji zakątku oraz czerpać z Waszej wiedzy i doświadczenia. Po cichu liczę również na wsparcie przy planowaniu, projektowaniu i realizacji naszego przyszłego kawałka zielonego raju, który już zaczęłam pomalutku organizować na naszej działce (którą mamy od jesieni 2010 r.), choć niektórzy stukają się w czoło, że nie robi się takich rzeczy przed budową domu.… no ale cóż kiedy człowiek „musi”, bo inaczej się udusi Przecież nie będę czekać, aż skończy się budowa domu, która jeszcze nawet się nie rozpoczęła )).
A w ogóle to wszystko z powodu…... małej istotki - naszej córki Aleksandry , która w marcu br. skończyła roczek i która dzielnie nam towarzyszy od samego początku zmagań działkowych.
A oto jak wyglądała nasza działka jak zobaczyliśmy ją po raz pierwszy w maju 2010 r.







____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 22:33, 13 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Z daleka wygląda pięknie, prawda? Sam żywioł )
Jak widać jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami (od końca października 2010 r.): 2 starych sosen (jedyne chyba w okolicy), jednego orzecha oraz 2 leszczyn – zielonej i purpurowej. Była jeszcze stara dzika śliwa i dwa, równie stare i chore orzechy.
Od razu zabraliśmy się do porządków (które w zasadzie trwają cały czas) aby zdąrzyć przed zimą (pracowaliśmy do pierwszych śniegów), szczególnie mój M. włożył wiele pracy - m.in. palił stare gałęzie i odpadki po wycinaniu drzew, kosił trawę, która w momencie zakupu działki niemal kładła się łanami..., mocno poprzycinał drzewa, szczególnie leszczyny, które zdziczały (mam nadzieję, że po tym zabiegu znowu będą owocować).


____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Gardenarium 22:35, 13 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Ten budyneczek już był? Fajny zaczątek budowli na działce. Mam sentyment do czerwonej cegły.
Ciekawe ile m 2 ma działka?

Można dla córeczki gdzieś w zacisznym miejscu stworzyć "zakątek". Doradzimy, jak nieco lepiej poznamy warunki na działce z Twoich dalszych opowieści.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:36, 13 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Już widać efekty Waszej pracy i czyszczenie działki odsłania jej walory - położenie wśród zieleni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaWB 22:37, 13 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Jesienią działka wyglądała tak:







____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Gardenarium 22:38, 13 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
KasiaWB napisał(a)



Czy tam w oddali widać jakby było jeziorko? Roślinność jakaś wygląda wodna? Szuwary jakieś?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaWB 22:42, 13 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Z dwóch stron (od sąsiadów) postawiliśmy nowe ogrodzenie






To był już koniec listopada 2010 r. i...... przyszła zima.
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Gardenarium 22:46, 13 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Historia się rozwija, jak ja to lubię Ciekawa jestem bardzo dalszego ciągu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 22:47, 13 kwi 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Fajnie, że założyłaś wątek. Na pierwszy rzut oka mam już jedną uwagę - szkoda, że nie daliście murków przy płocie, bo chwasty będą przebijać i będzie z nimi dużo problemu. Tak to fajne miejsce, widać, że na zaciszu
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
KasiaWB 22:48, 13 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
W 2011 r. prace porządkowe rozpoczęliśmy wraz z pierwszymi dniami kalendarzowej wiosny. Wygospodarowaliśmy (przy dużej pomocy mojego M.) kącik 9x7 m (wg stron świata i przyszłego domu jest to strona północno-wschodnia, z wjazdem od południa), którego przyszła budowa powinna dotknąć najmniej i póki co na tym kawałku będę coś organizować na przyszłość, bo oprócz w/w drzew, „trawy” (i chwastów) oraz gliny – nic tam więcej nie ma.

Oto kącik "przed":




.............. i "po" porządkach jesiennych:


____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies