Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Co i jak? Nowicjuszka

Pokaż wątki Pokaż posty

Co i jak? Nowicjuszka

MirellaB 16:49, 06 kwi 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Niech roślinki zdrowo rosną
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
alis 17:00, 06 kwi 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Moja magnolia niestety znowu nie zakwitnie w tym roku, zapadła decyzja o przeprowadzce w inne miejsce, ku mojemu zadowoleniu rzecz jasna. Ładne roślinki Mira.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Mira104 22:44, 09 kwi 2016


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
alis napisał(a)
Moja magnolia niestety znowu nie zakwitnie w tym roku, zapadła decyzja o przeprowadzce w inne miejsce, ku mojemu zadowoleniu rzecz jasna. Ładne roślinki Mira.

Ja zauważyłam, że 1 magnolia posadzona wśród innych krzaków kwitnie, natomiast 2 posadzona bez osłony innych roślin ma problem. Może tak samo jest u Ciebie.
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Mira104 22:51, 09 kwi 2016


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Kurcze cały dzień pada, pada z jednej strony dobrze, bo naprawdę ziemia sucha, ale z 2 strony zaś z robotą w miejscu stoję
Jedynie w deszczu obsypałam trocinami rośliny, widzę że daje to efekt, w ziemi pojawiają się dżdżownice i gleba robi się bardziej żyzna. Jak przestanie padać to wymieszam trociny z ziemią.
Zauważyłam również, że moje patyczki hortensji limonkowej zaczynają wypuszczać korzonki jupi
Zakupiłam 20 worków obornika, trochę torfu i ziemi ogrodniczej, po niedzieli zacznę sadzić patyczki hortensji w doniczkach.
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
MirellaB 22:55, 09 kwi 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
U mnie dzisiaj wieczorem troszkę popadało, więc trochę w ogrodzie zrobiłam.

Trzymam paluszki za Twoje hortki
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Mira104 15:51, 11 kwi 2016


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Ma ktoś pomysł na turzycę brązową, której nie można zajechać Moje turzyce ceglaste Prairie Fire nie wytrzymały ze mną, było 9 zostało 0. Tak bym chciała dać coś niskiego i brązowego.
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
alis 23:10, 11 kwi 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Nie wiem czy widziałaś u mnie w wątku str 21 turzycę Buchanana? jest ładna, ma sztywne pędy lekko wyginające się ku dołowi, poczytaj o niej, może przypadnie Ci do gustu, już nie pamiętam gdzie czytałam, ale ktoś ja polecał.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Mira104 23:28, 11 kwi 2016


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
alis napisał(a)
Nie wiem czy widziałaś u mnie w wątku str 21 turzycę Buchanana? jest ładna, ma sztywne pędy lekko wyginające się ku dołowi, poczytaj o niej, może przypadnie Ci do gustu, już nie pamiętam gdzie czytałam, ale ktoś ja polecał.


przeczytam o niej chciałam coś brązowego, żeby pasowało do zieleni i niebieskiego koloru
mniej więcej coś takiego, żeby nawiązywało do skarpy
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
anka_ 07:09, 12 kwi 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Buchanana jest cudowna, takiego blasku nie ma żadna z brązowych traw. Tyle że u mnie nie przetrzymała zimy. Ale u ciebie Miro cieplej, warto spróbować.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Toszka 09:18, 12 kwi 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Buchanani jest za wysoka - ma około 60-80cm. Początkowo stoi, a potem z wiekiem rozwala się Z tego powodu mam z nią aranżacyjny kłopot, aczkolwiek jedna kępa rośnie już 5 rok bez ruszania - totalna patelnia i wciśnięta pomiędzy ścianę a kamień.

(na pierwszym planie, wiosną, Buchanani, a powyżej Bronze Form)

Na obwódkę najlepsza i niezawodna jest Bronze Form. Jak dla mnie to żelazna trawa. Ważne by w 3 roku podzielić i odmłodzić. Przyrost ma błyskawiczny. Fontannowa, sterczy tylko po przycięciu na wiosnę. Potem rozkłada się na boki w fontannę, a później czuprynę. Nie jest to maluch. Min. odstępu to 50cm, a lepiej i 60-70. Świetnie komponuje się z niewysoką szałwią. Lubi przepuszczalne podłoże, bo nadmiar wilgoci jej nie pasuje ewidentnie.

Miro, czy to tobie obiecałam cięcie lawendy w obrazkach?
ot, skleroza
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies