Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

frezja 21:34, 01 maj 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
_Martini_ napisał(a)

Ewa, racja! Najlepiej gdzieś w tle, ale w połączeniu z innymi bylinami, chociaż mi akurat liście nie przeszkadzają liście jeśli są ozdobne.
Artykuł czytałam, ale warto wrócić do lektury


Czuję, że i u siebie pomyślę nad towarzystwem dla niej...bidula samotna
____________________
Ewa - Ogrodowy song
mirkaka 05:47, 02 maj 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9715
Gardener27 napisał(a)
O ... widzę że już letnie kompozycje pojawiły się w donicach Pięknie
Róż w tym sezonie jest bardzo na topie podobno
Ja jeszcze nie myślę o nowych nasadzeniach w donicach bo wszystkie mam zajęte


Nawet nie wiedziałam że róż modny w tym sezonie Widzę że trafiłam w dziesiątkę
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 06:44, 02 maj 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9715
Wczoraj pod deseczkami Rh znalazłam dwa opuchlaki Nie wiem czy to już tegoroczne czy jakieś przezimowały. Och jak nie lubię tej ciągłej walki z tymi paskudami
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
zbigniew_gazda 08:46, 02 maj 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11181
Mirko zrobiłem cofkę kilka stron aby oczy nacieszyć. Elegancko jak w katalogu.
Przesadzałem piwonie 2 lata temu - we wrześniu i to podobno najbardziej odpowiedni termin. Tak jak piszecie sadzimy płytko, prawie na ziemi. I tu ciekawostka. bardzo się zdziwiłem że ona mają takie długie korzenie ( chyba z pół metra). Na następny rok już zakwitły.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Gocha 22:42, 02 maj 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Mirka bardzo wyrośnięte już sa Twoje rośliny. Moje piwonie niestety nie kwitną i pewnie dlatego że posadziłam jak je dzieliłam niestety za głęboko bo nie wiedziałam że muszą być sadzone płytko. Więc sie zastanowie czy jesienia ich nie wykopać i posadzić ponownie. A dlaczego po skosie mają być sadzone ?
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
mirkaka 05:50, 03 maj 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9715
zbigniew_gazda napisał(a)
Mirko zrobiłem cofkę kilka stron aby oczy nacieszyć. Elegancko jak w katalogu.
Przesadzałem piwonie 2 lata temu - we wrześniu i to podobno najbardziej odpowiedni termin. Tak jak piszecie sadzimy płytko, prawie na ziemi. I tu ciekawostka. bardzo się zdziwiłem że ona mają takie długie korzenie ( chyba z pół metra). Na następny rok już zakwitły.


Jak jak przesadzałam starą piwonię to wcale mi nie kwitła wiele lat a była płytko posadzona. Wypuszczała tylko pędy liściowe i takie marne. Dopiero jakiś czas temu obejrzałam program o piwoniach i babka opowiadała że jak już musimy przesadzić to najlepiej podzielić całą karpę na mniejsze sadzonki, wtedy łatwiej się rozrasta i szybciej kwitnie. Jesienią zrobiłam tak , podzieliłam na mniejsze, będę czekać aż się rozrośnie.

Tak, one mają ogromnie korzenie, grube niemal jak ręka i idą głęboko, ciężko ich przy wykopywaniu nie uszkodzić.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 05:56, 03 maj 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9715
Gocha napisał(a)
Mirka bardzo wyrośnięte już sa Twoje rośliny. Moje piwonie niestety nie kwitną i pewnie dlatego że posadziłam jak je dzieliłam niestety za głęboko bo nie wiedziałam że muszą być sadzone płytko. Więc sie zastanowie czy jesienia ich nie wykopać i posadzić ponownie. A dlaczego po skosie mają być sadzone ?

Po skosie - w sensie gdy masz mała nie rozrośniętą sadzonkę. No żeby jej nie posadzić pionowo w dół, ani zupełnie płasko. Oczka tuż pod powierzchnią a reszta lekko po skosie. Ponoć tak lepiej
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
jona 06:36, 03 maj 2016


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Mirko piękny masz wiosenny ogród .
Czy u Ciebie rosną poziomki lub truskawki? Pytam, bo znalazłam u siebie wieczorem na liściach tych właśnie roślin sporo chrabąszczy opuchlaków. Nawet jeszcze nie wyrośnięte były, a już się brały do obgryzania.
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
paniprzyroda 08:20, 03 maj 2016

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Zaglądam regularnie Pięknie.
Po różach i hortensjach piwonie to moje ulubione byliny. Przesadzałam stare dwa lata temu, będą kwitnąć wszystkie. Wiosną w fazie pąka tuż nad ziemią pryskam miedzianem, zapobiega to chorobom grzybowym, bo w pierwszym roku wszystkie chorowały. Dlaczego twierdzisz, że podpora się nie nadaje do piwonii? Zrobiłam własnie dla nich półkoliste Pozdrawiam.
____________________
Dwa ogrody
mirkaka 16:57, 03 maj 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9715
jona napisał(a)
Mirko piękny masz wiosenny ogród .
Czy u Ciebie rosną poziomki lub truskawki? Pytam, bo znalazłam u siebie wieczorem na liściach tych właśnie roślin sporo chrabąszczy opuchlaków. Nawet jeszcze nie wyrośnięte były, a już się brały do obgryzania.


Ojej, Joasiu, to Ci się rozlezą po ogrodzie. Zbieraj codziennie wieczorem, pewno teraz się wylęgły . Truskawki i poziomki to ich ulubione rośliny. Ja bym wykopała krzaczki i sprawdziła czy nie ma jeszcze larw i poczwarek w korzeniach.
U mnie nie ma truskawek i poziomek, u mnie siedzą w innych roślinach.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies