Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na piasku i z wielkim murem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na piasku i z wielkim murem

Kasya 23:04, 25 lip 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42036
Cały czas pieknie roze kwitna ? U mnie większość ma przewrwę
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Alicja169 23:07, 25 lip 2022


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Na dzisiaj już koniec, chociaż zostało jeszcze trochę z dzisiaj
Może jutro pójdzie mi lepiej, bo dzisiaj z wielkim trudem wgrywają się foty.


____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 23:08, 25 lip 2022


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Kasya napisał(a)
Sporo lilii
Czy one pachnące ?


Kasiu, tylko te białe pachną intensywnie, nawet bardzzo.
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 23:11, 25 lip 2022


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Kasya napisał(a)
Cały czas pieknie roze kwitna ? U mnie większość ma przewrwę


Kasieńko, moje miały wcześniej przerwę, teraz kwitną ponownie, ale zdecydowanie słabiej.
Jak znajdę do porównania fotkę z obu faz kwitnienia to wstawię dla porównania.
Robię fotki z datownikiem, więc nie powinno być problemu.
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
mirkaka 10:46, 26 lip 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9633
Alicja169 napisał(a)


Mirko! Od dwóch lat kiedy dostałam w prezencie dwie doniczki z małą sadzonką z napisem Lespedeza, obwieszczam wszem i wobec, że mam Lespedezę Ale Twoja czujność i znawstwo zaskoczyły mnie totalnie! Zajrzałam do wujka Google, porównałam obie rośliny i chyba Mamy TO.
Należy Ci się nagroda za znawstwo i bystrość obserwacji! Jutro dokładnie sfotografuję na zbliżeniu te kwiatki, ale chyba racja jest po Twojej stronie.
Mogę w nagrodę wysłać Ci roślinkę, ale jaką?
Problemy ze świerkami ustąpiły za radą nieocenionego Mazana, sprawa zapomniana! A wielkie ponad 4 metry świerki rozwiązały też sprawę muru, po prostu całkiem jest zasłonięty.
Wiesz, moje umiejętności w fotografowaniu są nie wielkie, pewnie mam niewłaściwy obiektyw, albo nie wiem jak uzyskać większą perspektywę.
Dzięki serdeczne za życzenia zdrowia (bardzo na czasie).
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za ujawnienie prawdy o Lespedezy, która nią nie jest


Mam kolkwicję chińską, więc dlatego poznałam, ona po latach będzie miała przepięknie ukwiecone gałęzie, tylko nie tnij jej, bo kwitnie na zeszłorocznych.
Ja swoją prowadzę na wyższą, od dołu trochę wycinam gałązki i zostawiam stare, trochę jak baldachy
Wielkie świerki są piękne, mam trzy już mają z 15-20 m, nie cięłam ich nigdy. Pilnuj żeby od dołu się nie ogołociły jak podrosną jeszcze bardziej, moje już są prawie łyse od dołu, wtedy już muru nie zasłonią.
Nie każdy ma umiejętności fotografowania, ja też ich nie mam Ale takich zdjęć że widać trochę ścieżek to u Ciebie nie widziałam, fajne, takich więcej
Widzę też, że masz taras zadaszony? i poprowadzoną jakąś roślinę nad nim? Wisterię?
Taras masz od jakiej strony świata? U mnie jest od południa, mam cały czas rozłożony parasol i taki żagiel, a i tak jest jest na nim ukrop w upały.
Czy u Ciebie daje to chłód ?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Alicja169 18:51, 26 lip 2022


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
mirkaka napisał(a)


Mam kolkwicję chińską, więc dlatego poznałam, ona po latach będzie miała przepięknie ukwiecone gałęzie, tylko nie tnij jej, bo kwitnie na zeszłorocznych.
Ja swoją prowadzę na wyższą, od dołu trochę wycinam gałązki i zostawiam stare, trochę jak baldachy
Wielkie świerki są piękne, mam trzy już mają z 15-20 m, nie cięłam ich nigdy. Pilnuj żeby od dołu się nie ogołociły jak podrosną jeszcze bardziej, moje już są prawie łyse od dołu, wtedy już muru nie zasłonią.
Nie każdy ma umiejętności fotografowania, ja też ich nie mam Ale takich zdjęć że widać trochę ścieżek to u Ciebie nie widziałam, fajne, takich więcej
Widzę też, że masz taras zadaszony? i poprowadzoną jakąś roślinę nad nim? Wisterię?
Taras masz od jakiej strony świata? U mnie jest od południa, mam cały czas rozłożony parasol i taki żagiel, a i tak jest jest na nim ukrop w upały.
Czy u Ciebie daje to chłód ?


Mirko! takiej informacji jaką dałaś w sprawie kolkwicji nie znajdziesz w necie. Dzięki!!
Nad tarasem jest płyta poliuretanowa, daje to ochronę przed deszczem. Dodatkowo z jednej strony mam właśnie glicynię czyli wisterię, która w porze kwitnienia daje fajny spektakl.
Natomiast z drugiej strony wejścia mam winobluszcz (tzw. pachnący, ale wcale nie pachnie), który bardzo szybko zarósł dwa boki tarasu oraz część tzw. sufitu, co daje pełną ochronę przed słońcem. Latem też daje chłód, pozwalając w takie dni jak ostatnio na siadanie tam z kawką, herbatką czy też z czymś co kto chceTaras jest od południa, rano wschodzące słońce też jest widoczne. Szczególnie lubię rano, przed ósmą siadać na tarasie z kawką i patrzeć jak jaskółki nadlatują nad wodę i takim koszącym lotem kąpią swoje brzuszki
Co roku ostro tnę ten winobluszcz, bo jest spory kłopot, wszystko zarasta Wisterię tnę dwa razy do roku: wiosną i w sierpniu.
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 18:59, 26 lip 2022


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Dzisiaj popadało, powietrze się oczyściło i jest czym oddychać. Rano było parno i gorąco
dzisiejsze fotki może lepiej się będą wgrywać
Zidentyfikowany: Ornitogalum Sandersa (Śniadek Sandersa)


____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 19:04, 26 lip 2022


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105




Wszędzie zrobił się straszny (!) busz. Zaczyna mnie to denerwować, tym bardziej, że zamknęła mi się perspektywa na dalszą część ogrodu. Zaczynam myśleć o zmianie
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 19:09, 26 lip 2022


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105




Mirka wspomina ściżki, ale w moim ogrodzie praktycznie nie ma ścieżek, są tylko w okolicy dojść do domu. Ale jeśli miała być perspektywa, to jako tako pokazałam, bo perspektywa u mnie też jest nie łatwa do pokazania.
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 19:12, 26 lip 2022


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105


____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies