Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Początki mojego mini ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Początki mojego mini ogrodu

ania6351 09:06, 28 mar 2015

Dołączył: 25 wrz 2014
Posty: 5
Witam wszystkich serdecznie śledząc ogrodowisko i ja złapałam bakcyla aby mieć piękny ogród i mam nadzieje ze mi pomożecie. Jakieś zaczątki są mini mojego ogrodu ale kiepska zemnie ogrodniczka trochę roślin już mam ( kupuję bez opamiętania) ale jest to ale, że nie wiem gdzie i z czym je podsadzić, postaram się wgrać kilka zdjęć co już zrobiłam i z czym mam problem.
____________________
Karol99 09:10, 28 mar 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Witam Cie jako pierwszy. Z Ogrodowiskiem na pewno upiększysz swój ogród. Czekam na zdjęcia.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
paulina_ns 13:35, 28 mar 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Witaj, ja sama jeszcze jestem początkująca powoli małymi kroczkami,a do przodu czekam na zdjęcia ogrodu i działamy pozdrawiam
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
ania6351 17:34, 28 mar 2015

Dołączył: 25 wrz 2014
Posty: 5
Dziękuję za miłe przyjęcie do grona ogrodowiska, dodaję zdjęcia i liczę na pomoc. Pod tą ścianą są wsadzone trzy jałowce blue star szczepione na pniu i tuje danica. Między dwoma pierwszymi jałowcami mam zamiar wsadzić pięć sztuk traw red baron po skosie ekobordu. Srodkowa rabata będzie wysypana żwirem a dwie pozostałe korą. Chciałabym posadzić gdzieś tu także hosty, turzycę ice cream i ice dance. Co o tym myślicie? Jest to ściana gdzie słońce swieci od rana do popołudnia.




Na zdjęcia nr 2 i 3 posadzone są bukszpany uformowane w kule, nie wiem co między nimi wsadzić, czekam na porady z waszej strony.






Na zdjęciu nr 4 wsadzony jest rodendron i tuja danica. Tak, jak widac na zdjeciu jest to ciągłość fotografii nr 1. Mam do dyspozycji żurawki, trzmielinę emerald gold na pniu, bukszpany, klon palmowy, cyprysik fifernana, cyprysik groszkowy, azalie japońskie rokoko, lawendę, hortensje ogrodowe masja, 4 trawy rozplenice, tużycę ice cream ice dance, miskant zebrinuus, berberysy, świerk konika, tawułę. Jest to strona wschodnia. Tu słońce świeci do 12.

____________________
ania6351 19:40, 29 mar 2015

Dołączył: 25 wrz 2014
Posty: 5
Halo, czy ktoś mi pomoże? nie umiem jeszcze poruszać się po forum pewnie założyłam wątek nie tu gdzie powinnam, ale nie umiem go przenieść do wątku o projektowaniu ogrodów.
____________________
Sebek 23:32, 02 kwi 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj Aniu
Pierwsze co mogę poradzić - na razie omijaj centra ogrodnicze, a czytaj forum To kopalnia wiedzy, pomysłów, inspiracji, a także ogromnej ilości porad
Na początek proponuję byś przejrzała wizytówki ogrodów - i wybierz te, które Ci się najbardziej podobają
http://www.ogrodowisko.pl/forum/48-wizytowki-ogrodow
Dzięki temu będziesz wiedzieć jakie rośliny potrzebujesz, a co będzie kulą u nogi - i wcale nie bukszpanową

Następnie przeczytaj tą serię artykułów - wyjaśnia bardzo dużo
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/55-poradnik-jak-zaprojektowac-i-zalozyc-ogrod-cz-1-sprzatanie

Za chwilkę wyjdzie książka Danusi "Jak zaprojektować ogród marzeń" - i ja już jestem pewien, że takie kompedium wiedzy ogrodniczej przyda Ci się na pewno - właściwie nam wszystkim

Na razie czytaj, oglądaj, chłoń Załóz folder ze swoimi ulubionymi zdjęciami w ogrodów i próbuj to przenieść do siebie - z pomocą forum będzie to naprawdę łatwe
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies