Gdzie jesteś » Forum » Jednoroczne » Lobelia

Pokaż wątki Pokaż posty

Lobelia

Mirka 21:20, 08 mar 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
margi napisał(a)
Pokażę dowód mojej pracy
No coś ty już ci tak urosłyu mnie jeszcze nie widać żeby miała wschodzić a siałam też 3 marca
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
nl_kinia 11:39, 16 mar 2013


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
moja pierwsza lobelia wysiewana 27-02



i w "inspekcie" domowym



w dwóch donicach wysiałam całą torebkę, planowałam mieć tylko te dwie donice na balkonie, ale wydaje mi się, że trochę jej za dużo wykiełkowało i trzeba to będzie podzielić?
____________________
Kingi ogrodowe początki
arcobaleno 19:03, 16 mar 2013


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Podzielić koniecznie! Małe porcyjki - takie na łyżeczkę od herbaty - delikatnie poprzesadzać do osobnych małych doniczek - i one się rozrosną a potem dopiero będziesz sobie wsadzac w pojemniki wg upodobań.
Moja lobelia też już sporawa - listki już jej się zaczynają upodabniać do doroslości nie mam jednak jak na razie weny ani miejsca na przesadzanie, więc rośnie sobie jak ją wsialam, tyle, że ja trochę rzadziej niż Ty i rozsiałam paczkę nasionek po całej paletce.
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
bogumila 20:09, 16 mar 2013


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Kiniu...jeszcze chwilę i będzie do pikowania...moje trzy kolory...już wypikowane.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
nl_kinia 11:33, 17 mar 2013


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
Bogusiu, po kilka do jednej doniczki wkładałaś? tak jak Marta radzi "na łyżeczkę od herbaty"?

o jeny! skąd ja w takim razie tyle doniczek wezmę?! chyba muszę takie wielodoniczki zakupić a na drugi rok trochę mniej wysiać hehe

Marto, Danusia wklejała właśnie takie "dorośnięte" jako te do pikowania, więc Twoje pewnie spokojnie poczekają na wenę
____________________
Kingi ogrodowe początki
bogumila 20:12, 17 mar 2013


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
nl_kinia napisał(a)
Bogusiu, po kilka do jednej doniczki wkładałaś? tak jak Marta radzi "na łyżeczkę od herbaty"?

o jeny! skąd ja w takim razie tyle doniczek wezmę?! chyba muszę takie wielodoniczki zakupić a na drugi rok trochę mniej wysiać hehe

Marto, Danusia wklejała właśnie takie "dorośnięte" jako te do pikowania, więc Twoje pewnie spokojnie poczekają na wenę
...łyżeczką najwygodniej...i kępkami...wtedy są ładne kuleczki.Nie będzie za dużo,każda ilość lobelii się przyda...pozdrawiam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
arcobaleno 22:04, 19 mar 2013


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Też mam ten problem- może nie z ilością doniczek ale z miejscem dla nich - zima za oknem a one potrzebują przecież słońca i ciepelka.
Moje są teraz takie - najwyższa pora na przesadzenie..

____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
Gardenarium 23:44, 19 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zobacz w spotkaniach, Tengel zaprasza na warsztaty do swojego ogrodu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mirka 12:52, 24 mar 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Jak tam wasze sadzonki lobeliMoje malutkie bo zimno
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
bogumila 14:59, 24 mar 2013


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Mirka napisał(a)
Jak tam wasze sadzonki lobeliMoje malutkie bo zimno
...moje też niewiele się wyciągnęły...brak słoneczka..
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies