Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

bozga 21:56, 18 kwi 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
dzięki za opinie, oczywiście jest to dla mnie zastrzyk energii, latam po ogródku i planuję kolejne przesadzania ( robię to właściwie co roku o każdej porze roku nie przestrzegając żadnych zasad, jedynym ograniczeniem jest ścięta przez mróz ziemia)
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
deszczowymaj 22:17, 18 kwi 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
bozga napisał(a)
dzięki za opinie, oczywiście jest to dla mnie zastrzyk energii, latam po ogródku i planuję kolejne przesadzania ( robię to właściwie co roku o każdej porze roku nie przestrzegając żadnych zasad, jedynym ograniczeniem jest ścięta przez mróz ziemia)



I właśnie to lubie najbardziej czyli ...latanie przesadzanie z miejsca na miejsce,też tak robie (w babciowym ogródku) i tylko mróz jest w stanie mnie powstrzymać
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
zawitka 09:02, 19 kwi 2015


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Mnie to chyba nawet mróz nie jest w stanie zatrzymać Od dwóch lat sazon zaczynam w lutym
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
iwonadm 09:29, 19 kwi 2015


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Pytanko jak uprawiasz hortensje bukietowe w donicach jak zimuja. ?
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
bozga 10:20, 19 kwi 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
mam ponad 20 donic z bukietówkami, nie chowam ich na zimę i nie przykrywam, jakoś specjalnie się nimi nie zajmuję, więcej uwagi wymagają latem bo w donicach szybciej odczuwaja brak wody, donice są różnej wielkości, zwykłe plastikowe, rozmiarem dostosowane do wielkości krzaczka
Na dowód zdjęcia sprzed 5 min, hortensje jak zawsze krótko przycięte

I w zbliżeniu
Renhy

Summer Snow ( cięcie wymusiły koty, które połamały więszość gałązek, prawdopodobnie w tym roku nie będzie kwitła)

I kolejny przykład
Polar Bear
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 14:40, 19 kwi 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Zmodyfikowałam wizytówkę, serdecznie zapraszam do oglądania
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
zawitka 15:15, 19 kwi 2015


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
wizytówka rewelka a w niej kwiecie Hortki są cudowne a czym podlewasz bo są niskie towiem ---tniesz a tak duzo kwiatów ??????
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
kamaya 15:19, 19 kwi 2015


Dołączył: 01 kwi 2012
Posty: 19
bozga napisał(a)

Jaka to odmiana o tych rozowych kwiatach? Piekne



iwonadm 15:32, 19 kwi 2015


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Dziękuję za fotki. Wizytówka cudna "
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
bozga 15:34, 19 kwi 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
zawitka napisał(a)
wizytówka rewelka a w niej kwiecie Hortki są cudowne a czym podlewasz bo są niskie towiem ---tniesz a tak duzo kwiatów ??????


Tylko mocne łodygi są w stanie utrzymać duże kwiaty, poza tym duża ilość kwiatów to więcej chętnych do "jedzonka" tym samym kwiaty są wtedy drobniejsze, później będę podlewać magiczną siłą do hortensji, wstępną dawkę otrzymały w granulkach
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies