Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

Flower1 17:43, 24 kwi 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
bozga napisał(a)
Dzięki, że do mnie zaglądacie, trochę się przespałam i siły wróciły ( niewątpliwie pomógł tez ibuprofen). Niestety pogoda kiepska, co rusz kropi śnieg z deszczem. Co do przedogródka to w tygodniu zrobię zbliżenie berberysu i rozchodnika, bo na fotce je trudno dostrzec, zwłaszcza Admiration po przycięciu ma nie więcej niz 4 cm wysokości. Jeśli chodzi o jałowce to najpierw wielokrotnie je przycinałam, bo pomiędzy rosną hortensje dębolistne, teraz nabrały vigoru i musiałam im usunąć konkurencję ( chodzi o wodę, jarzębiny w tym zakresie są dobrym sąsiedztwem, pozostały tylko 2 jałowce ukrywające studzienkę telekomunikacji.
A w ogródku żółte akcenty
Magnolia-otwiera pierwsze kwiaty

Jaśminowiec Aureus


I przeuroczy dereń pagodowy

Miłej niedzieli

Piękne kolorki
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
Krys 19:04, 24 kwi 2016


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Bożenko z przyjemnościa obejrzałam Twoj wiosenny ogród ,jest śliczny. Hortensję Rotschwanz zatrzymam tez dla Ciebie,może latem zawitasz w rodzinne strony i do mnie
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Ewa777 19:24, 24 kwi 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18547
bozga napisał(a)
I efekt wielogodzinnej sobotniej pracy ( obrzeże ułożył mój syn).
Zewnętrzny pas wiążący kompozycję (na razie mało widoczny, bo roślinki malutkie) stanowią Berberys Admiration (30 sztuk) i tyle samo rozchodnika Munstead Dark Red. Usunięte zostały 4 jałowce płożące a resztę stanowi mix roślin przeniesionych z mojego ogródka ( jeśli chodzi o hortensje to są tam wcześniejsze Vanilki, doszła 1 Limelight, 3 Bobo na zmienionej pozycji, dosadzone 2 Magical Candle, 2 Little Lime, 2 Levany, 2 Diamantino i po jednej Diamant Rouge, Wim's Red, Everest.

Ale cudny ten przedogródek i jaki wielki Kostka ułożona idealnie Dużo pracy włożyłaś i efekt latem będzie zaskakujący
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
bogumila 19:29, 24 kwi 2016


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Też lubię tego jaśminowca...za delikatny kolor liści.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
bozga 20:12, 24 kwi 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Pawlus napisał(a)
Też masz wisienkę Kiku? Przedpłocie ogromne! Jak drugi ogród prawie. Co to za drzewa na nim rosną?


Rzeczywiście przedpłocie ogromne tylko sen z powiek mi spędza teraz jak ja to będę podlewać. A drzewa to jarzębina ( poprawnie Jarząb pospolity), leśne samosiejki , wyraźnie w w dwóch odmianach różniących się terminem kwitnienia, kolorem owoców i pokrojem korony, 2 lata zajęło mi zagęszczanie korony a teraz stanowią górne piętro żywopłotu latem zapewniając mi strefę intymności szczelnie osłaniając wgląd do co najmniej 1/3 ogrodu. Polecam Obecnie nie przycinam, usuwam tylko przeszkadzające gałęzie, listki już mają, za 2 tygodnie będzie już zasłona
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 20:14, 24 kwi 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Krys napisał(a)
Bożenko z przyjemnościa obejrzałam Twoj wiosenny ogród ,jest śliczny. Hortensję Rotschwanz zatrzymam tez dla Ciebie,może latem zawitasz w rodzinne strony i do mnie

Dzięki, na pewno zawitam
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 20:31, 24 kwi 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Na zakończenie temat patyczków w doniczkach, nie ruszajmy ich przynajmniej 2 miesiące. Ja już miałam nie robić sadzonek ale i tak mnie skusiło przy cięciu wetknąć kilka patyczków obok ciętej rośliny, mają się dobrze a dwie to wyglądają lepiej niz roślina macierzysta Bardzo dziękuję Wszystkim za odwiedziny i miłe słowa Obejrzałam prognozę pogody i idę schować trawę pampasową do garażu, zostało mi też do obejrzenia kilka ogrodów. Serdecznie pozdrawiam i do kolejnej niedzieli

____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Jana 20:53, 24 kwi 2016


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
przedpłocie wygląda pięknie, świetnie wyszło też obrzeże....Ja też uwielbiam jarzębiny
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
AGDULA 21:54, 24 kwi 2016


Dołączył: 29 kwi 2015
Posty: 885
Ale kawał pracy wykonałas z tym przedogordkiem Świetnie wygląda
A i ogród pięknie rozszalał się kolorami))
____________________
Pozdrawiam, Agdula http://www.ogrodowisko.pl/watek/5671-ogrod-agduli
Gosiek33 10:03, 25 kwi 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
dziękuję za odpowiedź, a myślałam, że coś nie tak z tymi jałowcami (sama się przymierzam do kolejnych zakupów)

jaśminowiec aureus i u mnie oczy cieszy
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies