Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

malgocha1960 07:41, 28 kwi 2016


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Bożenko,1 maja będzie hortensjowy ogród w tv z Mają,na pewno cię to zainteresuje.
____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
Monka 15:38, 28 kwi 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
Witam
Bożenko zerknij proszę i napisz czy dobrze ciachnęłam

http://www.ogrodowisko.pl/watek/87-nasze-hortensje-urzekajace-kwiatami-przez-dlugi-okres?page=213#post_4
____________________
Monika ogród i co dalej
bozga 16:15, 28 kwi 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Milka napisał(a)

Piękny!
CZy, jak ogrodowe ci pomarzną, to tniesz te suche, az do miejsca, gdzie żywe, czy zostawiasz?


Tnę Czasami niestety za szybko
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 16:17, 28 kwi 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Madzenka napisał(a)
Bozga czy moge teraz jeszcze przesadzić hortensje ogrodowe?
Właściwie tylko pytam abyś mnie usprawiedliwiła
Passion You and Me wyglądają słabo, idą w kąt a na ich miejsce endless summer


Jak najbardziej, ja też za chwilę idę jedną przesadzić bo ładnie rośnie a niestety w ciasnym kąciku- tylko, że co chwila to słońce to deszcz no i dokuczliwy wiatr ale samo się nie zrobi
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
frezja 16:20, 28 kwi 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Bożenko, cierpliwa kobieto czy wszystkie odm. hortensji nadają się do donic ? mam na myśli dużą donicę tarasową..; nie będę wymieniała, jakie mam odm. albo lepiej jak powiesz, która kompletnie nie da rady.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
bozga 16:20, 28 kwi 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Agatek napisał(a)
Witam,
Zakup świetny
Bozga mam pytanko, masz może hortensję diamond rouge? jak ona się sprawuje?


Gdzieś dopiero co o niej pisałam, muszę przelecieć strony. Odmiana warta uwagi, nie nadaje się absolutnie do cienia bo się wtedy słabo przebarwia a właśnie przepiękne malinowe wybarwienie jest jej głównym atutem
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 16:31, 28 kwi 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Jana napisał(a)
Zakup świetny , na jaką wysokość urośnie?


Mało informacji na ten temat, szczepiony stosunkowo wysoko,więc będzie fajna korona, pędy przyrastają podobno powoli ok 10 cm rocznie, właśnie robię kolejne rundy wokół domu bo muszę go gdzieś posadzić, przy okazji kilka fotek

Niezawodne wszędobylskie niezapominajki

Pieris w najładniejszym dla siebie okresie

A nad nim nadal kwitnąca wisienka

Zdarzają się też ukryci niepotrzebni goście
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Milka 16:32, 28 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
bozga napisał(a)


Tnę Czasami niestety za szybko

Dzięki, no ja czekam jeszcze
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
bozga 16:50, 28 kwi 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
malgocha1960 napisał(a)
Bożenko,1 maja będzie hortensjowy ogród w tv z Mają,na pewno cię to zainteresuje.


Na pewno Mam nadzieję, że to Babopielka , właściwie to przez Nią zaraziłam się hortensjami szukając informacji na temat mojej pierwszej hortensji Grandiflora. Jej bloga znam chyba na pamięć i wiele godzin spędziłam czytając jej posty odnośnie hortensji ( na konkurencyjnym forum, bo tylko tam można było znaleźć kopalnię wiedzy hortensjowej). Los bywa czasami bardzo przewrotny,nawet w stosunku do naszych pasji. Prawdopodobnie źle wypełniłam formularz zgłoszeniowy i po tygodniowym braku odpowiedzi w złości zapisałam się do Ogrodowiska. A teraz bardzo jestem z tej decyzji zadowolona
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 16:55, 28 kwi 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
frezja napisał(a)
Bożenko, cierpliwa kobieto czy wszystkie odm. hortensji nadają się do donic ? mam na myśli dużą donicę tarasową..; nie będę wymieniała, jakie mam odm. albo lepiej jak powiesz, która kompletnie nie da rady.


Nadają się wszystkie formy miniaturowe , Vanilki i Limonki też. Na pewno nie Grandiflora ( odpadają wszystkie odmiany z płytkim a jednocześnie szerokim systemem korzeniowym ale na szczęście jest ich mało)
Większość bukietówek dobrze sobie radzi w dużych donicach tylko wymagają więcej podlewania niż w gruncie
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies