Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zmienić pobojowisko w ogród...

Pokaż wątki Pokaż posty

Zmienić pobojowisko w ogród...

Iggia 10:57, 10 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
Promarańczko - cały czas czytam i oglądam co Tworzysz - nawet jak się nie odzywam
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
Pomarancza 11:12, 10 cze 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Iggia, dziękuję .
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
amelia_b 14:21, 10 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
No jak nie czytam, jak czytam i zaglądam. codziennie rano kawkę w twoim ogrodzie popijam U mojej mamy tak z tujami było że stały 2 lata a potem ruszyły jak szalone
____________________
Pogubiłam się po drodze
Pomarancza 21:38, 11 cze 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Na kawkę zapraszam zawsze! I na leniuchowanie w hamaku

Chyba muszę do tej kawki coś dorzucić...




Spacerowałam sobie dziś po ogrodzie i naszedł mnie przerażający pomysł:
... a jakby tak na środku trawnika na niższym poziomie ogrodu dać sumaka octowca??

Jest jakaś taka odmiana ponoć mniej ekspansywna, muszę poszukać, jaka.

Wzięło mi się to stąd, że z bólem serca przyjęłam wreszcie, iż na ambrowca pięknie przebarwiającego się jesienią na czerwono to ja mam jednak za małą działkę .
A sumak taki piękny jest własnie na jesieni...
Tylko czy za jakiś czas nie będę sobie pluła w brodę, po co ja to licho sadziłam?
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
amelia_b 22:23, 11 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
A daj spokój z tym sumakiem, on strasznie od korzeni odbija i tworzą się na około małe sumaczki , tzn na parę metrów od. Ambrowiec jest świetny , ciekawe jak znosi cięcie i formowanie, może można go podcinać i wtedy by taki wielki nie urósł? Ja na przykład u teściowej z 5 lat temu na trawniku posadziłam tulipanowca i dopiero teraz minimalnie mnie przerósł. Ambrowiec chyba jakiś ekspansywny nie jest?

A co do kawki to chętnie bym wpadła, ale z lubelszczyzny to by mi trochę zeszło, jeszcze z wózkiem z przodu Matko ja przecież też mam hamak, gdzieś! Ale gdzie? Gdzie by nie był to i tak nie mam gdzie przyczepić. Hi hi, chyba że do brzózek
____________________
Pogubiłam się po drodze
Pomarancza 08:28, 12 cze 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Ambrowiec jest piękny, bardzo mi się podoba. Ale ja mam tak długa listę chciejstw, że to wszystko mi się do ogrodu nie zmieści. Fajnie się sadzi, ale za kilka, kilkanaście lat może być problem z tyloma drzewami na malej działce - i ani tego legalnie wyciąć, ani nic .

Mam 9 arów, chciałabym:
- 3-4 brzozy (zwykłe, nie odmianowe - z założeniem, że będą przycinane)
- katalpę (już jest)
- jabłoń (jest)
- czereśnię (jest)
- sosnę
- świerki serbskie (jest już 5 szt)
- świerk srebrny
- klon palmowy dessectum atropurpureum
- grujecznik
- ambrowiec
- mydleniec wiechowaty
- wiąz Wredei
- śliwa wiśniowa (jest)
- jabłoń ozdobna
- magnolia różowa (jest)
- magnolia żółtą
- głóg dwuszyjkowy
- z użytkowych może jeszcze śliwkę węgierkę...


Za dużo tego, a nie wiem, z czego zrezygnować. Chciałabym wszystko .
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
amelia_b 09:05, 12 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Katalpę, brzozy 3 szt, miłorząb, dereń (na moja kochana nalewkę), czereśnie 2 szt, jabłoń, brzoskwinie i morwę białą mam to u mnie. Ambrowiec, wiąz, magnolia żółta i klon to bym zostawiła ambrowiec ci się przebarwi na jesień, wiąz taki seledynowy jak mój miłorząb, magnolia na wiosnę elegancka potem zielone listki, a klon bordowy przez cały sezon
____________________
Pogubiłam się po drodze
Pomarancza 10:19, 12 cze 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
To jeszcze będą potrzebowała pomocy, gdzie to upchnąć . Porobiłam przed chwilą jakieś fotki (ha, dopiero na nich zobaczycie, dlaczego nazwałam mój ogród pobojowiskiem!), postaram się je w miarę szybko ogarnąć.
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
amelia_b 10:37, 12 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Czekamy, czekamy mój starszy rozpoczął już sezon wakacyjny z noga w gipsie , to ja teraz z ogrodem pasuje bo będę teraz pokojówka na pełen etat . Oczywiście podstawowe prace pielęgnacyjne wykonam
____________________
Pogubiłam się po drodze
Pomarancza 10:49, 12 cze 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Plan sytuacyjny tej części wygląda tak:

Na linię rabat tam, gdzie świerki i czereśnia nie zwracajcie uwagi, niekoniecznie taka będzie.

Widok z góry, wzdłuż lewej granicy nasadzone są szmaragdy, pięć piennych porzeczek w rządku i czereśnia. Na dłuższym boku 5 świerków serbskich wsadzonych co 1,3m, mające
w przyszłości zasłonić dom z naprzeciwka:



W rogu działki chcę dać sosnę - tak, jak na szkicu. Coś wyższego mogę posadzić (raczej jedno drzewo) przed świerkami i jeszcze jedno drzewo koło tuj, przy ogrodzeniu - tak bliżej rogu domu. Ambrowca tu dać?
A koło świerków magnolia żółta może? Tak z 4 metry od nich?

I na środku placu może jeszcze coś niewysokiego - bez czarny pierzasty bordowy lub złoty? A może klon palmowy? Tylko klony tak powoli rosną...
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies