Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony z cisa

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony z cisa

Gardenarium 19:08, 25 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Marysia_251 napisał(a)
Moje pytanie jest takie, czy przyciąć je teraz, czy poczekać do jesieni na przykład? Dodam, że bryła korzeniowa była raczej mała. Poza tym, czy przy takim posadzeniu należałoby dosadzić między nimi małe egzemplarze? i jeszcze jedno, dziś zobaczyłam, że końcówki przyrostów
zrobiły się wygięte, wiotkie. Czy to może być efekt silnego deszczu, który je po prostu powyginał?




pozdrawiam
Marysia



Te cisy dla odmiany od poprzednich, bardzo silnie już rosną, gałązki są delikatnie, nie zdrewniały jeszcze i pod ciężarem igieł się wyginają. To nic złego, nie martw się, potem się wyprostują. Zakładam, że mają wilgotno i nie więdną z powodu braku wody? Podlewaj i zroś wieczorem od góry po igłach.

Tych cisów nie tnij bezwarunkowo, dopiero na wiosnę w następnym roku, zanim zaczną puszczać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Marysia_251 22:11, 25 maj 2015

Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 13
dziękuję Danusiu, to cenna uwaga, bo już byliśmy skłonni ciąć w weekend, gdyż w wielu serwisach, nawet tu na forum wyczytałam, ze można cisy ciąć od razu. Uff, dobrze że zdążyłam...Cisy są podlewane każdego dnia, dbamy o to. Przyrosty są coraz dłuższe, czy w związku z tym nie ma obawy, że w zimie będą się bardzo wyginać od sniegu na przykład?

Marysia
ziele 08:04, 26 maj 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
W poprzednim roku ciełam cisy późno, ale nie przyrosty jednoroczne tylko niżej po linii już zdrewniałych ubiegłorocznych gałęzi. Zależało mi wówczas na zagęszczeniu i wyrównaniu wysokości krzewów. Do jesieni nie doczekałam się nowych przyrostów ale teraz na wiosnę widzę że ładnie rosną młode gałązki.
Żywopłot 6 letni. Zakładam, że będzie miał przyrosty tak jak w ubiegłym roku, sięgające 30-40 cm.
Może ktoś podpowie, kiedy ciąć cisy? Trochę wybiegam w czasie, ale nie chcę przegapić odpowiedniego terminu.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Ilona 09:19, 26 maj 2015


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 30
Dziękuję Danusiu Niestety teraz walczę z misecznikami na cisach, na 14 cisów, 10 zaatakowanych, igły się sypią...
____________________
Mixtoorka 13:07, 16 wrz 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Witam!
Jak oddzielić ziemię zasadową pod cisy od ziemi lekko kwaśnej w której chcę posadzić Ginko b. Mariken. Cisy mają robić mały ekran dla Ginko i zastanawiam się jak oddzielić im środowiska, czy wkopać coś pomiędzy?? Czy wystarczy na tej części rabaty dać ziemię zasadową a dołek pod Ginko przygotować z ziemią lekko kwaśną?
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Gardenarium 09:23, 17 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, wystarczy, miłorząb dobrze rośnie także w innej ziemi. U mnie nie ma kwaśnej a rośnie jak głupi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mixtoorka 10:03, 17 wrz 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
dziękuję Danusiu tak zrobię, jesteś niezastąpiona i szybka jak błyskawica Oglądam sobie często Twoje miłorzęby i nie tylko uwielbiam Ginko, takie są "pogięte" pięknie.
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Gardenarium 11:56, 17 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja mam różne, a za parasol robi mi Pendula na pniu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mixtoorka 12:14, 17 wrz 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
hihi, wiem U mnie z racji gabarytów musi być Mariken.
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Gardenarium 14:42, 17 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tego też mam Nawet dwa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies