Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz mały świat

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz mały świat

Sebek 22:02, 12 kwi 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
hanka_andrus napisał(a)
Powodzenia w kwitnieniu.
Viki,gdzieś czytałam,że korzonki przycina się jesienią jak się sadzi,a wiosną nie trzeba.Jak to właściwie powinno być?

Na odwrót. Maja mówiła, rośliny wypuszczą od razu nowe korzenie i zaczną szybciej rosnąć
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
hania 22:04, 12 kwi 2011


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 2601
Ja również witam Cię serdecznie w naszym gronie,nie mam zbyt dużego doświadczenia z różami,choć mam ich kilka ,2 pnące i6 rabatowych.
Pozdrawiam!
____________________
Hania - Dwa światy-Wizytówka
Viki 22:14, 12 kwi 2011


Dołączył: 11 kwi 2011
Posty: 183
Haniu, my przycinamy zarówno wiosną jak i jesienią - przycinane są zwłaszcza te, kupowane w marketach, bo mają przeważnie bardzo długie korzenie. Nie było żadnych problemów z przyjęciem się roślinek.

Aniu, róże potrafią "odbić" od swojego korzenia... może nie będzie tak źle i jeszcze ruszą
U nas też prawdopodobnie jedna zmarzła Zrobiła się zupełnie sucha i prawdopodobnie nic z niej nie będzie. Reszta róż już wypuszcza. W tym roku kupiliśmy 11róż... Już są w ziemi. Mamy nadzieję, że się przyjmą. Niestety choroba różana się rozwija i nie ma na nią lekarstwa
____________________
Pozdrawiam cieplutko Nasz mały świat
Viki 22:17, 12 kwi 2011


Dołączył: 11 kwi 2011
Posty: 183
Witam Haniu Miło mi, że zajrzałaś do mnie...
____________________
Pozdrawiam cieplutko Nasz mały świat
monteverde 22:52, 12 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
tak) przed sadzeniem i dobrze jest zrobić kopczyk coś jak kreta i na nim rozłożyć korzenie oczywiście po uprzednim moczeniu, a potem zasypać)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
MarekW 09:14, 13 kwi 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Witam miłośniczkę róż. Ja dopiero zaczynam przygodę z tymi królewskimi kwiatami, tzn. czekam na zamówione krzaczki i będę je sadził w najbliższym czasie. Teraz zaś czekam niecierpliwie na więcej zdjęć
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Viki 09:26, 13 kwi 2011


Dołączył: 11 kwi 2011
Posty: 183
Witam Marku Bardzo mi miło, że mnie odwiedziłeś.
Na powitanie przesyłam różę Westerland...



i Ingrid Bergman



____________________
Pozdrawiam cieplutko Nasz mały świat
kriss 09:48, 13 kwi 2011


Dołączył: 07 lis 2010
Posty: 321
Witaj Viki,masz bardzo piękne róże w ogródku,mi niestety wymarzły
____________________
Pozdrawiam Ogród Krysi
Viki 10:11, 13 kwi 2011


Dołączył: 11 kwi 2011
Posty: 183
Witam milutko Krysiu, dziękuję w imieniu róż
Przykro mi, że Twoje wymarzły
Ale jeśli lubisz te kwiaty, nie poddawaj się
Są odmiany, które naprawdę dobrze zimują w naszym klimacie. My - jak pisałam wcześniej - mamy róże dopiero od trzech lat, a więc mają za sobą te dwie ostatnie mroźne zimy. Właściwie to dwie może trzy nam "padły" - reszta lepiej lub gorzej ale rośnie. W tym roku myślałam, że Abrakadabra (to pierwsza przedstawiana róża w moim wątku) zmarzła. Bardzo byłabym smutna, gdyby tak się stało - nie łatwo ją zdobyć... Ale wczoraj zauważyłam, że żyje Jest maleńka, ale wypuściła już nowy pączek. Na razie jeden, ale myślę, że będzie rosła.
____________________
Pozdrawiam cieplutko Nasz mały świat
Gardenarium 11:27, 13 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Viki napisał(a)
Haniu, my przycinamy zarówno wiosną jak i jesienią - przycinane są zwłaszcza te, kupowane w marketach, bo mają przeważnie bardzo długie korzenie. Nie było żadnych problemów z przyjęciem się roślinek.

Aniu, róże potrafią "odbić" od swojego korzenia... może nie będzie tak źle i jeszcze ruszą
U nas też prawdopodobnie jedna zmarzła Zrobiła się zupełnie sucha i prawdopodobnie nic z niej nie będzie. Reszta róż już wypuszcza. W tym roku kupiliśmy 11róż... Już są w ziemi. Mamy nadzieję, że się przyjmą. Niestety choroba różana się rozwija i nie ma na nią lekarstwa


Z wyrzucaniem roślin, które wydają się przemarznięte czekamy do bardzo ciepłej pogody, jak ruszą kwietniowe "upały". Wtedy dopiero widać czy odbije, czy nie.

Co do przycinania korzeni i roślin po posadzeniu (te z gołym korzeniem"), stosuje zasadę cięcia.
Wytworzą wtedy mocniejszą bryłę korzeniową.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies