Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » U "Zielonej" Ogrodniczki :)

Pokaż wątki Pokaż posty

U "Zielonej" Ogrodniczki :)

IzaK 09:24, 13 kwi 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
Witaj Efffo

Nad hostami się zastanawiałam, ale tam jest patelnia latem, wszystko wystawione jak na dłoni... boje się, że się "ugotują"...
Ale może rzeczywiście jakieś ciemne żurawki... Trochę mi tego tam wejdzie... Chciałam dzisiaj sobie poustawiać mniej więcej doniczki i policzyc ile czego powinnam kupić, ale leje i wieje, więc poczekam aż przestanie padać...

..
____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
Efffa 09:26, 13 kwi 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
No tak, nie doczytałam jakie tam warunki, a te pozostałe co wymieniłam? Aha no wiec trawy tez nie , bo one tez do cienia!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
IzaK 09:27, 13 kwi 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
ten bereberys, tawuły i trzemiliny myslałam żeby wsadzić w tym "jaju" podłuznym... w tym pasie po prawej stronie ściezki do domu, rzeczywiście jakieś trawy, żurawki
zapisuję sobie w notatniku tę carex co podałaś

wjazd jest od strony zachodniej więc latem jest tam na prawdę gorąco...

niby czlowiek miesiącami ogląda te wszystkie ogrody, co nieco pozapisuje a potem i tak m mętlik w głowie
____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
Efffa 09:35, 13 kwi 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Ja tez oglądałam miesiącami, kilka zeszytów spisanych, ale wiem juz co chcę, i napewno nie chce kopiowac innych tylko przypasowac do siebie i mimo ze baaardzo podobają mi sie ogrody ogrodowiskowe, to juz na stozki nie umiem patrzeć,i pomału myslę ze sie w tym moim ogrodzie odnajduję, tzn narazie planowanie a powoli działanie.A u Ciebie będzie napewno pięknie! Może ktoś bardziej doświadczony ode mnie sie u Ciebie odezwie!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
IzaK 09:39, 13 kwi 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
Myślę, że masz rację Ewelino...
Najłatawiej jest skopiować czyjeś pomysły... i cieszę się, że Pani Danusia zwrociła mi na to uwagę, że nie w tym rzecz i to nie o to chodzi... Bo to, co podoba nam się u inych, u nas może spowodować tylko żenujące wrażenie
Najpierw trzeba dużo pooglądać i sprecyzować co się chce z czym mam nadal problem... ale myślę, że metodą malutkich kroczków a nie na hurrra uda się powolutku stworzyć ładny zakątek.

____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
Efffa 09:45, 13 kwi 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Tak, rady Danusi są bardzo cenne i trafne, ja tylko załuję ze nie znałam Ogrodowiska wczesniej, bo teraz moje rabaty muszę zmieniać.Jezeli juz jestesmy przy radach to kupuję już tylko rośliny polecane przez Danusię- sprawdzone, a reszte ogrodu jak planujesz?Masz już jakiś pomysł?
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
IzaK 14:45, 13 kwi 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
Ewelinko w ubiegłym roku zrobiłam trzy rabaty... jedną z hortensjami Vanila Frashe i trawami miscantus zebrinus oraz żurawkami, rośnie tam też klon taki bordowy szczepiony na pniu -niestety nie pamiętam dokładnej nazwy...
Oczywiście muszę tam trochę dosadzić traw i żurawek... Druga rabata to totalny miszmasz i z pewnością trzeba będzie ją przerobić... nawet nie wymieniam co na niej rośnie, bo Pani Danusia mogłaby palpitacji serca dostać a tego nie chcemy
Wzdłuż tarasu posadziłam trzy trzmieliny szczepione na pniu, pod nimi posadziłam rząd lawendy, w listopadzie wsadziłam tam tulipany - teraz czekam aż zakwitną...
Niestety nie mam żadnych porządnych zdjęć, które nadawałyby się do pokazania.
Ale zrobię, zrobię

____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
Efffa 14:52, 13 kwi 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
to czekam, szczególnie na te zdjecie z trzmielinami , na inne tez!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
IzaK 22:10, 13 kwi 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
umbry trzeba sadzić co 3 m przynajmniej, ja zakodowałam sobie, ze co 2... jutro musze dokladnie zmierzyć długośc rabaty
mogłabym posadzić dwie, ale czy to nie będzie dziwnie wyglądało...
ot i ciągłe dylematy...
____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
Efffa 22:41, 13 kwi 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
A u mnie umbry będę sadzic co 2,5 m
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies