Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » U "Zielonej" Ogrodniczki :)

Pokaż wątki Pokaż posty

U "Zielonej" Ogrodniczki :)

IzaK 13:44, 12 kwi 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
Witajcie

Po długim czasie podglądania, obserwowania wielu wątków postanowiłam założyć swój. Jak można wywnioskować z tytułu, jestem początkującą i "Zieloną" ogrodniczką. Co nieco porobiłam już na swoim kawałku ziemi, ale sporo pozostało do zrobienia. Dzięki inspiracjom ogrodowiskowym, Waszym cennym radom i swojej pracy mam nadzieję uzyskać piękny ogród
Póki co sen z powiek spędza mi rabata w przedogródku.
Umieściłam pytanie w wątku dotyczącym pojedynczego projektowania ogrodów, ale poproszę Panią Danusię o przeniesienie tych pytań i odpowiedzi do mojego wątku.
POkaże też co udalo mi się zrobić do tej pory... choć efekty pewnie będą widoczne za jakiś czas.
Znajdzie się ktoś chętny do odwiedzania mojego ogrodu? Zapraszam
____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
IzaK 13:52, 12 kwi 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Drodzy Użytkownicy
Potrzebuję pomocy w zaprojektowaniu rabaty w przedogródku, tak jak widać to na zdjęciu. Wjazd jest od strony zachodniej.
Myślałam, żeby posadzić tam trzy wiśnie umbraculifera, a pod każdą z nich obwodkę w kształcie koła z bukszpanu, między wisniami kule z bukszpanu...pomiędzy nimi żurawki... tyle, że nie wiem jak to sobie zwizualizować
Jest to strona fronotwa, więc zależałoby mi na tym, by i zimą było na co popatrzeć... może powinnam jednak pójść w iglaki szczepione na pniu.
Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.



____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
EwaG 13:53, 12 kwi 2015


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

IzaK napisał(a)
Drodzy Użytkownicy





Może tak:


Drzewa (o ile starczy miesjca, bo rzadko kiedy ktoś podaje wymiary rabat) - np. grusza drobnoowockowa 'Chanticleer' a pod spodem w rzędach niskie krzewy w formie przysadzistych kulek (np. to co rosnie wzdłuż p"ścieżki" do domu.
Sugerowałabtm również usunięcie tego plastikowego obrzeża. Oddzielić możesz także obrzeżem typu ekobord - zdecydowanie lepiej wyglądają (w zasadzie ich nie widać).
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
EwaG 13:53, 12 kwi 2015


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

EwaK1984 napisał(a)


Chyba jeszcze musze wiele czasu spędzić czytając o projektowaniu ogrodów, by zrozumieć o co Ci i innym osobom dającym mi radę chodzi Oczywiście wszystkim za jakąkolwiek pomoc dziękuję.



Mnie chodziło o coś takiego



Kolor tylko dla zobrazowania co ma być niszą a co wybrzuszeniem .

Do tak wąskiego pasa raczej cisy niż choiny (mimo cięcia trudno będzie utrzemać szer. 1 m).

Hortensje? Hortensje w fazie kwitnienia z całą pewnością są szersze niz 1 metr i będa wystawać na podjazd). Może jednak Ci to nie będzie wadzić.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
IzaK 13:53, 12 kwi 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Dziękuję Ci Ewo za tak szybką odpowiedź...
Przejrzałam sobie tę gruszę w internecie i wydaje mi się,że ona jakaś duża jest... poza tym chyba kuliste formy podobają mi się bardziej... ale to może kwestia "opatrzenia się" .
a gdybym posadziła te trzy umbry, zrobiła zawijasa z bukszpanów, gdzieniegdzie kule, stożek, i w to jakieś trawy może? Rysunek nieco nieudolny ewentualnie zamiast kul bukszpanowych może powtórzyć te tawułki gdzienigdzie

To co rośnie wzdłuż ścieżki do domu to tawuła goldmound, a plastik będzie wymieniony na ekobord, bo szpeci - to fakt...

____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
Gardenarium 13:56, 12 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na boga nie rób tych zawijasków i stożków, litości kochana Izo

Wystarczy trzy drzewa na pniu i pod nimi paletę roślin okrywowych, tak to zrobisz po prostu pastisz czegoś co zupełnie nie pasuje Bo nie pasuje. Ślepe naśladownictwo nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
IzaK 14:00, 12 kwi 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
Pani Danusiu dziękuję za odpowiedź... własnie dlatego zalozyłam wątek z pytaniem, by nie popełnić "ogromnego" błędu... jakim jest przypadkowe sadzenie roślin na zasadzie sadzę to, co mi się podoba
a te rośliny okrywowe to ma Pani na myśli żurawki, tawuły, hosty?
____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
Gardenarium 14:01, 12 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Po co kopiować jak można coś skromnego i eleganckiego samemu wymyślić. W te pola roślin okrywowych o różnej kolorystyce wsadź po kilkanaście jednakowych tulipanów czy innych cebulowych. Mogą być trawki, żurawki, rośliny okrywowe np. trzmielina żółta.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:03, 12 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W żółte pola wsadź tulipany burgunowe, w zielone pola tulipany białe, a w pomarańczowe pola tulipany czarne. I koniec, żadnego stożka i żadnego zawijaska bo będzie śmiesznie i pod górk. Tak jak było u Any art zanim wróciła do wersji z mojego projektu Też miała przekombinowanego zawijaska.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
IzaK 14:04, 12 kwi 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
cenne wskazówki - dziękuję...
jeszcze jedno pytanie: czy 3 wiśnie umbry (w szkółce mają szczepione na 2 m pniach) moga być czy szukać czegoś niższego?
____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies