Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Od nowa ... na przekór wszystkim

Pokaż wątki Pokaż posty

Od nowa ... na przekór wszystkim

iwka 09:08, 27 lip 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
elka_ napisał(a)


Piękne zdjęcia, pięknego ogrodu, uwielbiam takie szerokie kadry, a dodatkowo ten światłocień
ja też lubię szerokie widoki, nie zawsze jednak można pokazać wszystko. Widziałam fotki ze spotkania i strasznie Wam zazdroszę
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 09:13, 27 lip 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Koniecznie muszę coś znaleźć na rdzę, pierwszy był trzcinnik, teraz już pojawia się na carex the beatles. Na początku się tym nie martwiłam, ale jak zaczyna się rozłazić na inne rośliny to juz wesoło nie jest.

wiem, że nie tylko u mnie pojawił się problem więc wstawiam co udało mi się znaleźć:

"Zwalczanie rdzy:
Bardzo istotne jest usuwanie roślin z nielicznymi objawami chorobowymi. W ten sposób szybko eliminuje się źródło infekcji.
Jeśli choroba pojawiła się w dużym nasileniu, niezbędna jest chemiczna ochrona. Rośliny należy bardzo dokładnie opryskać preparatem Amistar 250 SC* (0,1%), Discus 500 WG* (0,03%) lub Saprol 190 EC (0,15%). Zabieg wykonuje się wtedy, gdy temperatura wzrośnie powyżej 10°C (przy ochronie rojników trzeba dokładnie opryskać dolną część roślin). Zabieg należy powtórzyć 2–3-krotnie co 7–10 dni. "

Zródło http://www.szkolkarstwo.pl/article.php?id=98


Rośliny podatne na rdzę, należy w okresach występowania objawów, opryskiwać profilaktycznie odpowiednim fungicydem. Większość fungicydów to środki systemiczne, które są absorbowane przez roślinę i krążą w jej sokach, zabezpieczając przed ponowną infekcją. Polecane środki; Ciecz bordoska, Mankozeb, Triforina. Do niszczenia rdzy i wzmacniania roślin przeciwko niej można też stosować naturalne preparaty, takie jak napary ze skrzypu, czy odwary z piołunu.
Żródło http://www.e-ogrodek.pl/a/rdza-na-roslinach-8417.html


____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Marga 09:37, 27 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
iwka napisał(a)


A Ty potrzebujesz konkretnego koloru? bo jak nie to na wiosnę mogę się podzielić
,
Dzięki Iwciu, to miło z Twojej strony że chcesz się podzielić , ale wiosną dostałam rozchodnika od Ani a potem kępę od sąsiadki. Spróbuję z tego coś rozmnożyć. Białe, kupione na jesieni nic a nic nie chcą się zagęścić
Powiedz mi tylko jaka pora roku jest najlepsza na rozmnażanie Twoim sposobem. Czy czubek ucinamy?
____________________
Ogród dla moich synków
olga80 09:44, 27 lip 2016


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
iwka napisał(a)


woow, pięknie uwielbiam jak pokazujesz ogród w szerszym ujęciu
____________________
Teresa Moje małe królestwo
iwka 10:34, 27 lip 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Marga napisał(a)
,
Dzięki Iwciu, to miło z Twojej strony że chcesz się podzielić , ale wiosną dostałam rozchodnika od Ani a potem kępę od sąsiadki. Spróbuję z tego coś rozmnożyć. Białe, kupione na jesieni nic a nic nie chcą się zagęścić
Powiedz mi tylko jaka pora roku jest najlepsza na rozmnażanie Twoim sposobem. Czy czubek ucinamy?
ja sadziłam kwiecień/maj, nie ucinałam, tylko ręką uszczykiwałam gałązki, były jeszcze takie cienkie. Bez żadnego ukorzeniacza, bezpośrednio do ziemi.

wiosną kupiłam też sobie jedno kłącze białego stardust, ale coś słabo rośnie. Poszkodowałam pieniędzy na ładną sadzonkę a teraz żałuję.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
ren133 10:35, 27 lip 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
iwka napisał(a)
Tak jak pisałam Adze, stara rośnie na patelni, wcale o nią nie dbam bo jest to miejsce gdzie jeszcze z rewolucją nie dotarłam i nie lubię tej rabaty u siebie, więc rośnie bo musi ale powiem szczerze, że ta którą posadziłam w cieniu jest o wiele ładniejsza, bardziej zielona, na słońcu jaśniejsze te listki jednak są no i wcześniej dojrzewa. Idę zaraz ją ciąć właśnie, powinnam to już jakieś dwa tygodnie temu zrobić


Dziękuję
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
iwka 10:43, 27 lip 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
olga80 napisał(a)


woow, pięknie uwielbiam jak pokazujesz ogród w szerszym ujęciu
dzięki Tereniu
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
nawigatorka 10:44, 27 lip 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Udalo Ci sie trafic stardust.super.ja sie tyle ich szukałam...a dlaczego nie rosnie? Z moimi nie mam klopotu
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
iwka 10:55, 27 lip 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
nawigatorka napisał(a)
Udalo Ci sie trafic stardust.super.ja sie tyle ich szukałam...a dlaczego nie rosnie? Z moimi nie mam klopotu
przypadkiem w ogrodniczym znalazłam, ale to kłącze było w worku foliowym zapakowane i cena z kosmosu 8 zł kupiłam sztukę na rozmnożenie, liczę że ruszy w przyszłym roku. W szkółce widziałam duże ładne sadzonki ale poszkodowałam kasy, a później jak chciałam kupić już nie było.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
asiak 11:03, 27 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Przyszłam się przywitać I znowu piękny ogród Dopiero sam początek zobaczyłam, ale wszystko przede mną
Mam wrażenie, że wszyscy na ogrodowisku maja piękne ogrody. Mam nadzieję, że za jakiś czas, moja działeczka tez będzie piękna
Pozdrawiam
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies