Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 09:17, 19 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Kasya napisał(a)

No ja się martwię o ta stara 7 letnia, nic nie widzę
Azalia kwitnie, nie pachnie ale kto by ja wąchał... za hortkami jest



może po deszczu w końcu ruszą?


edit - aż poszłam do ogrodu obejrzeć budleje. To najstarsza puściła trochę listków w podstawowej odmianie zielonej, z drugiej strony widać żółto-zielone mini listki odmiany, którą kupiłam. Tak samo puszczają w końcu trzy małe budleje. Jest szansa





Bardzo szkoda byłoby Twoich, bo piękne okazy masz. Daj im jeszcze czas
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 09:18, 19 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Kasia_CS napisał(a)
Piękne adiantum - zaawsze na nie poluję jak gdzieś jestem, ale zawsze wykupione ale co się odwlecze to nie uciecze

Przepiękne fotki jak zawsze!


Szukaj koniecznie, może koło Inki znajdziesz?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
April 09:25, 19 maj 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10238
Mi też to adiantum wpadło w oko. Daje radę na suchym czy musisz je ciągle podlewać? Chyba że ma wilgotną miejscówkę i jest bezobsługowe..
Zdjęcia jak zwykle, aż nie chce się gadać, takie cudne
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gosiek33 09:30, 19 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
April napisał(a)
Mi też to adiantum wpadło w oko. Daje radę na suchym czy musisz je ciągle podlewać? Chyba że ma wilgotną miejscówkę i jest bezobsługowe..
Zdjęcia jak zwykle, aż nie chce się gadać, takie cudne



Rośnie w zbyt suchym, nawet podlewanie czasem nie wystarczy, inne paprocie sobie lepiej radzą. Cieszę, się, że pomimo letnich problemów bez szkód odbiła po zimie i już przepiękna jest. Myślałam nawet nad wkopaniem w okolicy miski z wodą by stworzyć jakiś mikroklimat.
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
April 09:33, 19 maj 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10238
Gosiek33 napisał(a)



Rośnie w zbyt suchym, nawet podlewanie czasem nie wystarczy, inne paprocie sobie lepiej radzą. Cieszę, się, że pomimo letnich problemów bez szkód odbiła po zimie i już przepiękna jest. Myślałam nawet nad wkopaniem w okolicy miski z wodą by stworzyć jakiś mikroklimat.


Czyli to raczej nie roślina dla mnie.... szkoda, tyle mnie omija
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gosiek33 10:08, 19 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
April napisał(a)


Czyli to raczej nie roślina dla mnie.... szkoda, tyle mnie omija


A może przy misie znajdzie miejsce, bardzo delikatne jest więc nie zabierze urody innym
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 10:15, 19 maj 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7548
Gosiu Twoj ogrod coraz bardziej dojrzaly, bardzo mi sie podoba. Chyba nie zdziwie jesli napisze, ze to adiantum boskie. A kalina to jaka?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 10:44, 19 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
TAR napisał(a)
Gosiu Twoj ogrod coraz bardziej dojrzaly, bardzo mi sie podoba. Chyba nie zdziwie jesli napisze, ze to adiantum boskie. A kalina to jaka?



Przyznam się, że mnie samą zadziwia jego dojrzałość


Kalina to St. Keverne, zrobił się z niej teraz potwór a wiem, że jeszcze urośnie. Zastanawiam się co z nią zrobić. Zaczyna włazić w porzeczki i jagody kamczackie. Kalina i tak już podkrzesana, ale gałęzi skracać chyba się nie da bez uszczerbku dla krzewu
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 11:00, 19 maj 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7548
Kaliny dobrze daja sie przesadzac, tyle ze sily potrzeba, bo korzenie geste a płytkie. My nawet male we 2 osoby przesadzalismy.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 12:31, 19 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
TAR napisał(a)
Kaliny dobrze daja sie przesadzac, tyle ze sily potrzeba, bo korzenie geste a płytkie. My nawet male we 2 osoby przesadzalismy.



kiedy takiego potwora nawet nie mam gdzie przesadzić
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies