Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 19:55, 05 maj 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Anabell napisał(a)



To właśnie takie bagno przeciw molom stosowane. Sama nie wiedziałam że może być elementem ozdobnym ogrodu
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 19:56, 05 maj 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Kasya napisał(a)
Dzięki za fotki bo tez pewnie nie zobaczę....



Zaczyna być chłodniej to może doczeka
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 19:59, 05 maj 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Zana napisał(a)
Gosia, a pokazałabyś tę Kilimandżaro w całości?


Dopiero na jesieni sadzone. Najszybciej z kalin zakwitła u mnie. Miejsce jej przypasowalo i zaczyna się tak rozpychać że niebawem będę musiała kiścienia przesadzić




____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Zana 20:07, 05 maj 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
O dzięki. A ona ponoć szczupła, kolumnowa powinna być? Kwitnie ślicznie.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Gosiek33 20:12, 05 maj 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Zdecydowanie rozkłada się na boki
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 20:19, 05 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Mała Mi ma chyba dorosły okaz Kilimandżaro. O ile pamiętam, to właśnie na boki się rozkładała. Watanabe i Mariesii też bardziej wszerz rosną.
To bagno w postaci suszonej było w woreczkach u mojej babci w szafach jako środek p/molom. Śliczne ma kwiatki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
jolanka 21:19, 05 maj 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Kilimandżaro rośnie tak pagodowo ale w górę, stożkowo. Nawet zwarta jest i bujnęła fajnie chociaż tak jak u Gosi sadzona jesienią. Chyba jednak woli bardziej mokra od mojej ziemię bo dopiero zaczyna kwitnąć a u Gosi już w pełni. Śliczna jest
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Gosiek33 06:53, 06 maj 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Mała Mi ma chyba dorosły okaz Kilimandżaro. O ile pamiętam, to właśnie na boki się rozkładała. Watanabe i Mariesii też bardziej wszerz rosną.
To bagno w postaci suszonej było w woreczkach u mojej babci w szafach jako środek p/molom. Śliczne ma kwiatki.


Tu widać jej wysokość ma już drugie piętro




To posadzona trzy lata temu w końcu zakwitła ale nie jestem pewna czy to śr keverne?



I kolejna poszukam potem - uparta nie kwtnie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 06:55, 06 maj 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
jolanka napisał(a)
Kilimandżaro rośnie tak pagodowo ale w górę, stożkowo. Nawet zwarta jest i bujnęła fajnie chociaż tak jak u Gosi sadzona jesienią. Chyba jednak woli bardziej mokra od mojej ziemię bo dopiero zaczyna kwitnąć a u Gosi już w pełni. Śliczna jest



U mnie rośnie w korzeniach sosen a ma wodę jak ją podleję. Może trafił mi się taki egzemplarz?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 07:20, 07 maj 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Jesienne zakupy jeżówka

To środkowe monstrum to marmolada





Pomidory wysadziłam w skrzyniach a wczoraj przy ostrym słońcu zobaczyłam że popalone są




Pół dnia kleciłam podpory do sznurków a w końcu zarzuciłam matę cieniującą. Rano na termometrze +4C


____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies