Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

sylwia_slomc... 11:20, 03 sie 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Moja magnolia z marketu( jedna z 4 tam kupionych - wszystkie tak ładnie rosną)



len już kończy zaraz zaczną rozchodniki



Owoce czas zacząć



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Marga 12:04, 03 sie 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Ale bym zjadła taką papierówkę! Tylko skąd ją wziąć?
____________________
Ogród dla moich synków
sylwia_slomc... 12:10, 03 sie 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Marga Kupiłam jedną i wsadziłam w zeszłym roku przez neta i rośnie. Ta już ma z 6 lat, ale ledwie zipi i prawie się przewraca bo jakieś paskudztwo objadło i podkopało korzenie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Tesska 12:54, 03 sie 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
Magnolia ma ładne zdrowe listki , owoce smakowite smacznego
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
sylwia_slomc... 13:09, 03 sie 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Tereniu pierwsze listki przypaliło słonko bo w markecie klima, a u mnie patelnia, ale teraz ładne zdrowiutkie odrosły
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
dominika_ 14:19, 03 sie 2015


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
to ja częstuje się gruszką
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
Milka 14:36, 03 sie 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
O jej, te owoce mnie najbardziej kuszą rozchodniki dorodne, rozmnażaj
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Gabriela 20:12, 03 sie 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Z ogromnym zainteresowaniem oglądam Twój ogród, tym bardziej że mamy podobną powierzchnię do ogarnięcia. No i myślę sobie, że Twój ogród jest teraz w prawdziwej budowie.
Bardzo podoba mi się Twój projekt, potrafię sobie wyobrazić, jak będzie kiedy wszystko dojrzeje i się rozrośnie. Jesteś bardzo konswekwentna w działaniu i bardzo dobrze zaczęłaś - od sadzenia szkieletu, czyli drzew i krzewów, które potrzebują najwięcej czasu. Ja taka mądra kiedyś nie byłam i skupiałam się za bardzo na kwiatkach.
Długi ogród może rzeczywiście kusić do podzielenia na części, ale sensowne to jest wtedy kiedy idziemy bardziej w kierunku formalnym. Twój ogród będzie naturalistyczny i bardzo dobrze, mało jest takich ogrodów. Tak patrzę na swój i myślę że nasadziłam tych bylin, róż i drzew, a jednak takie to jakieś zbyt poukładane się robi.
A na widok papierówek aż się uśmiecham. Po tej dziesięcioletniej, która zginęła mi dwa lata temu, z posadzonej w zeszłym roku miałam jedno małe jabłuszko.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
sylwia_slomc... 21:19, 03 sie 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Dominika częstuj się do woli jeszcze trochę twarde są, ale niedługo już.

Irenko ale teraz czy dopiero na wiosnę?

Gabrysiu masz rację mój ogród dopiero w budowie, zaczęłam od drzew nie z mądrości tylko dlatego, że drzewa zmienią łysy pas startowy czyli moją patelnię w przyjemne miejsce do wypoczynku dadzą trochę cienia i osłonią od wiatru, no i ptaki będą nam śpiewać swoje trele. A w tedy będzie większa możliwość wyboru roślin, bo warunki u nas panujące obecnie nie wiele jest w stanie wytrzymać. Dużo wypada. A na jesieni drzewa pięknie barwią nasz krajobraz. Trochę mało mam zimozielonych, a chciałabym, żeby zimą też było ładnie - muszę nad tym popracować
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mira 22:12, 03 sie 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
no to wystarczy że tych rozchodników namnożysz wiosną jak Irenka radziła i masz ozdobę całą jesień i zimę

a te jabłuszka smakowicie wyglądają
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies