Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

Karol99 14:49, 05 lut 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Czytałem, że teraz bielienie nie ma już sensu. Bielic powinno się w grudniu.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 17:06, 05 lut 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Karol99 napisał(a)
Czytałem, że teraz bielienie nie ma już sensu. Bielic powinno się w grudniu.

W grudniu były wciąż plusowe temperatury i w dzień i w nocy. Bielenie jest istotne wtedy, kiedy zimą są bardzo słoneczne dni, a nocą spadki temperatur. Tak było w styczniu, może być w lutym i do połowy marca. Później już nie ma takich różnic temperatur. Dlatego bielenie wiosną jest bez sensu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:07, 05 lut 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Sylwio, piękne zakupy zrobiłaś. Dużo sił życzę!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 17:28, 05 lut 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Karol99 napisał(a)
Czytałem, że teraz bielienie nie ma już sensu. Bielic powinno się w grudniu.

W grudniu było ciepło wiec nie było po co teraz mogą być większe różnice temperatur, a i słonka będzie coraz więcej i pasożytów , które ptaki zbierają z bielonych pni bo są lepiej widoczne......a na marginesie zdradzę Wam , że sadownicy nie bielą pni i uważają ten zabieg za bezsensowny, a chyba nikt nie ma takiego doświadczenia jak oni, choć przyznaję , że może nie wszyscy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:31, 05 lut 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

W grudniu były wciąż plusowe temperatury i w dzień i w nocy. Bielenie jest istotne wtedy, kiedy zimą są bardzo słoneczne dni, a nocą spadki temperatur. Tak było w styczniu, może być w lutym i do połowy marca. Później już nie ma takich różnic temperatur. Dlatego bielenie wiosną jest bez sensu.

No właśnie a wielu rolników bieli dopiero wtedy .....bo nie wiedzą po co się bieli pnie Ja bielę co roku tylko owocowe, mogłabym tego w tym roku nie robić bo jeszcze są białe od zeszłego sezonu, ale jak odświeżę to od razu będzie ładniej
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:32, 05 lut 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Sylwio, piękne zakupy zrobiłaś. Dużo sił życzę!

Dzięki przyda się I wzajemnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Karol99 17:36, 05 lut 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
sylwia_slomczewska napisał(a)

W grudniu było ciepło wiec nie było po co teraz mogą być większe różnice temperatur, a i słonka będzie coraz więcej i pasożytów , które ptaki zbierają z bielonych pni bo są lepiej widoczne......a na marginesie zdradzę Wam , że sadownicy nie bielą pni i uważają ten zabieg za bezsensowny, a chyba nikt nie ma takiego doświadczenia jak oni, choć przyznaję , że może nie wszyscy


To prawda, dlatego moje są niepobielone
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:46, 05 lut 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Każdy ma swój sposób na ogród i dzięki temu możemy wymieniać się doświadczeniami
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
hanka_andrus 17:51, 05 lut 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Teraz zamiast bielenia można obstawić zagrożone pnie deskami, albo tyczkami. Mniej roboty, a tez skuteczne.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Pszczelarnia 17:58, 05 lut 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Bielenie to taki fajny start nowego sezonu. Chociaż nigdzie tego na świecie nie widziałam.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies