Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moj skrawek ziemi pod norweskim niebem.

Pokaż wątki Pokaż posty

Moj skrawek ziemi pod norweskim niebem.

Izabela1603 12:46, 26 kwi 2015

Dołączył: 21 mar 2015
Posty: 33
Witam wszystkich! Nadal jestem w fazie czytania ogrodowiska, jednak postanowiłam założyć swój własny watek aby w jakiś sposób pookładać zebrane informacje i pomysły. Chwilowo w moim ogrodzie mam chaos. Myślę ze z wasza pomocą uda się i w moim ogrodzie stworzyć coś fajnego.

No to zaczynamy
Ogród spory prawie 1700m2 dlatego czas najwyższy zmniejszyć obszar do koszenia i zrobić rabaty.
Podzieliłam go na części, po prostu nie jestem w stanie sama zrobić wszystko na raz.
W tym roku mam zamiar zająć się częścią przed domem.


Pomysł to:
- tuje szmaragd
- hortensje
- turzyce

i to chwilowo tyle.
Przydałoby się coś do hortensji, 20m samych hortensji nieciekawie wygląda, tak samo z turzycami.
Myślę ze za długa ta rabata jak na tylko trzy rodzaje roślin.

Pozdrawiam!
____________________
Moj skrawek ziemi pod norweskim niebem.
Gardener27 13:02, 26 kwi 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Witamy serdecznie na Ogrodowisku

Ten skrawek ziemi pod norweskim niebem ma olbrzymi potencjał Możesz całość podzielić na pokoje i w każdym mieć coś innego lub zostawić pośrodku trawnik z widokami na rabaty po bokach Polecam hortensje bukietowe pod każdą postacią poprzeplatane z trawami ozdobnymi i bylinami Wtedy o każdej porze roku będziesz mieć zmiennie i interesująco wizualnie

Pozdrawiam Przemek

Wątek nie ma linku żeby do Ciebie trafić Zacytuj ten post, skopiuj to i wklej w ustawieniach w zakładce podpis Moj skrawek ziemi pod norweskim niebem.

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
jazzy 14:10, 26 kwi 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Witaj Iza
Uwielbiam Skandynawię Byłam kilka razy i zawsze jestem pod ogromnym wrażeniem tego klimatu, ludzi, stylu życia.
Zaznaczam Twój wątek i będę Ci kibicowac w tworzeniu ogrodu
Pozdrówka

____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Izabela1603 21:18, 26 kwi 2015

Dołączył: 21 mar 2015
Posty: 33
Potencjał to on ma ale przeraza mnie swoja wielkością, wolałabym coś mniejszego na początek
Jazzy to prawda żyje tu się spokojniej, niektórzy jednak tego nie lubią.

Lecimy z rabata:
- tuja szmaragd
- miskant gracillimus
- hortensja bukietowa
- berberys jak go tu dostane
____________________
Moj skrawek ziemi pod norweskim niebem.
sylwia_slomc... 23:14, 26 kwi 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Mnie po roku już tak nie przeraża, zaczynam się przyzwyczjać, ale na początku też był obłęd w oczach jak miałam wyjść do samej góry, żeby podlać rośliny. Teraz wymarzyłam sobie na samej górze wierzby płaczące i pod jedną z nich białą chuśtawkę, żeby patrzeć z góry. Na szczęście już rosną, a wierzba rośnie szybko więc jest szansa, że dożyję tej chuśtawki. Nie narzekaj zawsze mogło być więcej miejsca do obsadzenia ha ha, niejeden ogrodnik marzy o takiej działeczce jak Twoja, głowa do góry.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Izabela1603 20:58, 05 maj 2015

Dołączył: 21 mar 2015
Posty: 33
Pomocy utknęłam!

- tuja szmaragd jako tlo,
- miskant gracillimus (cofniety za hortensjami)
- hortensja bukietowa vanilia faise
- berberys admiration na przód i do niego hmm no własnie!
Podoba mi się jeszcze
- berberys tiny gold
- turzyca evergold
- kostrzewa sina golden toupee
- hosty fire and ice

Czy jakieś bardziej doświadczone duszyczki mogą mi pomoc? Które rośliny i jak zgrać ze sobą żeby to fajnie wyglądało.
Czy vanilia faise i admiration to dobre połączenie? Nie będzie za bardzo różowo - czerwono?
Jeżeli posadzę 3 hortensje 1 mis kant w układzie 3/1/3/1/3 to nie będzie za monotonnie? Rabata ma mieć 20m długości.

U mnie dopiero kwitną żonkile
____________________
Moj skrawek ziemi pod norweskim niebem.
sylwia_slomc... 22:17, 05 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Ja bym dosadziła coś co da efekt na wczesną wiosnę, bo i hortensje i trawy samą wiosną nie powalają i dopiero w maju dostają rozpędu, ale ja się nie znam.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Izabela1603 22:26, 07 maj 2015

Dołączył: 21 mar 2015
Posty: 33
Tylko u mnie nie ma wiosny Co roku smieje sie ze wiosna w Norwegii trwa 2 tyg w ciagu ktorych nagle wszystko staje sie zielone i nadchodzi lato.
W tej chwili przekwitly krokusy i ciesze oko zonkilami tak wiec czasowo jestem daleko za wami
____________________
Moj skrawek ziemi pod norweskim niebem.
sylwia_slomc... 00:58, 08 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
A to zmienia postać rzeczy.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Izabela1603 19:07, 11 maj 2015

Dołączył: 21 mar 2015
Posty: 33
No i klops, czas najwyzszy sprowadzac roslinki a ja nadal w pkt 0, nie no 1 bo wybrane roslinki jakies juz mam.
Problem jest w dlugosci rabaty 20 m to jak dla poczatkujacego sporo i jak juz sobie wymyslilam uklad ze moze jednak 7-9 hortensji i 3 miskanty to mi sie rabata konczyla po 9m a co z reszta? Znowu hortensje? Zbyt poukladane. Ahhh ide szukac pomocy.
____________________
Moj skrawek ziemi pod norweskim niebem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies